Zagłosowała wbrew woli partii i teraz się boi zemsty

Zagłosowała wbrew woli partii i teraz się boi zemsty

Posłanka PiS, Małgorzata Janowska, zagłosowała niezgodnie z linią partii w sprawie Funduszu Odbudowy. Teraz boi się, że Kaczyński zechce ukarać jej rodzinę. „Czy tak powinien wyglądać dialog parlamentarny?” – pyta na Twitterze. „Za walkę o suwerenność energetyczną Polski i głosowanie nie z linią partii w sprawie FO zostanie ukarana moja rodzina”.

 

Kierownictwo PiS jeszcze przed ogłoszeniem dyscypliny partyjnej deklarowało, że wyłamujących się czekają kary. Janowska już przekazała informację, że dostaje poufne wieści z kręgów przy Nowogrodzkiej, iż kara jej nie minie.

Z posłanką rozmawiał portal Interia, który odkrył także, że mąż Janowskiej pracuje ponad 14 lat w spółce BESTGUM POLSKA sp.z o.o.. Jej udziały w 100 % należą do PGE. „Niegdyś była to spółka BEWA, którą podzielono na dwa mniejsze podmioty. Mąż tworzył tam cały system teleinformatyczny” – tłumaczy posłanka. Poza oddziałami i spółkami zależnymi od PGE w Bełchatowie pracy dla informatyka nie ma, no chyba że w sklepie, w banku albo samorządzie.

 

Partyjną dyscyplinę w głosowaniu złamało we wtorek troje posłów PiS oraz cały klub Solidarnej Polski. Teraz przynajmniej znamy motywację większości tych, którzy zawsze są zgodni z linią rządzącej partii.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/td/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
8 maja 2021 11:16

A to nie wiedziała, do jakiej bandy przystępuje ???

Zbyszek
Zbyszek
8 maja 2021 12:49
Reply to  Zwinka

Fajnie poczuć stworzony przez siebie system na własnej skórze.

Włodzimierz
Włodzimierz
8 maja 2021 11:43

Wiedziały gały w co się pakowały!

Filip
Filip
8 maja 2021 14:20

Niech pójdzie do Ojca Chrzestnego, da się wy__mać i błaga o łaskę, aby chociaż oszczędził kuzynów, matkę i ojca.

Aga
Aga
8 maja 2021 14:23

Czy to normalne, ze partia tak sie zachowuje? Przciez byt partii zalezy od jej czlonkow, wiec nie rozumiem jak mozna cos takiego toletowac. Santaz, skargi, szczucie PIS…kopnij ich wszystkich w tylek i zacznij swoja dzialalnosc. Ale jak uzaleznia sie wlasne zycie, prace od zorganizowanej grupy przestepczej to tak wlascie jest. Niczym Cosa Nostra!

Rafapon
Rafapon
8 maja 2021 15:27

A co do tego ma jej rodzina? Nie zostanie dopuszczona do koryta w radach pańswowych spółek, czy zostanie od tego koryta odpędzona?

druh Marek
druh Marek
8 maja 2021 18:47

Tak sie nieśmiało zapytam, komu najbardziej pasowało ,by spółkę BEWA podzielono na dwa podmioty? Potrzeba było dwóch nowych prezesów i wiceprezesów, dwa zarządy, dwie rady nadzorcze i sekretariaty ? Hasło: „By żyło sie lepiej” – oczywiście swoim- aktualne jak nigdy wcześniej.