Zakaz aborcji w Polsce! Szokujący werdykt Trybunału Konstytucyjnego

I cud się stał! Dziambor już nie jest za całkowitym zakazem aborcji

Trybunał Konstytucyjny zajął się dziś konstytucyjnością dopuszczania usuwania ciąży w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. Problem ten trafił do TK w ub.r., gdy PiS, PSL oraz Konfederacja złożyły do organu wniosek o rozpatrzenie zgodności obowiązujących przepisów dotyczących zabiegu aborcji z ustawą zasadniczą.

 

TK uznał przepisy mówiące o możliwości usunięcia uszkodzonego płodu za sprzeczne z Konstytucją. Przewodniczącą rozpatrującego sprawę składu orzekającego była znana z jednoznacznie prawicowych sympatii Julia Przyłębska.

Art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (…) jest niezgodny z art. 38 w związku z art. 30 w związku z art. 31 ust. 3 konstytucji” – podała Przyłębska w odczytanej przez siebie sentencji kontrowersyjnego werdyktu.

Wspomniana ustawa dot. aborcji obowiązuje w naszym państwie od 1993 r. Dopuszczała ona możliwość dokonania aborcji w tylko trzech przypadkach: gdy ciąża pochodzi z gwałtu, gdy zagraża zdrowiu lub życiu matki i gdy istnieje prawdopodobieństwo ciężkiego oraz nieodwracalnego uszkodzenia płodu. Wymieniony jako ostatni punkt zostanie więc teraz wyeliminowany jako niekonstytucyjny. Oznacza to niemal całkowity zakaz legalnej aborcji w Polsce.

 

Jeżeli Trybunał Konstytucyjny zaostrzy przepisy antyaborcyjne, kobiety w Polsce będą musiały rodzić dzieci z bezmózgowiem, z organami wewnętrznymi na wierzchu. Sądy międzynarodowe wprost mówią, że to tortury. Więc o 15.30 dowiemy się, czy kobiety w Polsce będą torturowane” – napisała jeszcze przed wydaniem wyroku parlamentarzystka z ramienia Lewicy Razem Marcelina Zawisza.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Można spodziewać się, że ten haniebny wyrok TK nie zostanie przyjęty ze spokojem. Najprawdopodobniej w najbliższych dniach będziemy świadkami ostrych protestów kobiet przeciwko tej bulwersującej decyzji opanowanego przez prawicę organu.

/nt/

Źródła: gazeta.pl, interia.pl, dziennik.pl, fakt.pl, wprost.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
22 października 2020 17:39

Obstawiałem 6 do 4, a nawet 7 do 3, że tak będzie. Zdziwienia nie ma. Tak dobrej okazji dawno nie mieli. Protesty będą male, albo nie będzie ich wcale bo epidemia, bo ludzie zastraszeni skutkami epidemii, upadkiem ekonomii, brutalnością milicji, sądy bronić nie będą, Unia ma swoje sprawy. Ciężko wyobrazić sobie lepszą okazję.

Z drugiej strony tak dobrej okazji do silnych agresywnych protestów i pokazania okupantowi jego miejsca też dawno nie było, ale to tylko marzenia. Polacy naród niewolników nie ruszy dupy, co najwyżej dobrowolnie nadstawi ją kościołowi, prawdziwemu sprawcy tego wyroku.

Jantar
Jantar
22 października 2020 18:13
Reply to  Marek

Odbiorą kobietom resztę praw, bo to jest 50% społeczeństwa, które z całą pewnością nie zagłosuje na PiS w następnych wyborach. Korwin już dziś zrobił wstęp do tego: w Sejmie zażądał przywrócenia osobnych klas dla dziewcząt i chłopców, bo „system koedukacyjny się nie sprawdził, wynika z niego ogrom tragedii, jak np. małżeństwa rówieśnicze zakończone rozwodami”.

Marek
Marek
22 października 2020 20:59
Reply to  Jantar

Odbiorą. Ale to nie ma nic wspólnego z byciem 50% społeczeństwa czy głosowaniem na pis. To jest wszystko wynik ideologii kato-faszystowskiej. Kobiety zawsze były wrogiem kościoła stary dziadów. Zawsze w ich emancypacji, wzroście świadomości, przebudzeniu seksualności dopatrywano się zagrożenia. To nie tylko chodzi o seksualne fobie starych facetów, ważniejsza jest kontrola, przejęcie i wykorzystanie instynktu macierzyńskiego silniejszego właśnie u kobiet, do sprawowania władzy nad całym gatunkiem. Zrozumienie tego przejawia się nawet (choć pewnie podświadomie) u prawilnych agitatorów siejących swoje „mądrości”. Mechanizm jest prosty: kontroluj kobietę przez jej rozrodczość, wykorzystaj jej instynkt i oddanie dziecku, niech całkowicie się na nim skupi by nie miała czasu na nic więcej. Niech rodzi bo musi a nie kiedy chce, zero antykoncepcji, zero aborcji, nieprzewidywalność, niemożność zaplanowania czegoś więcej. Od początku do końca życia. W ten sposób będziesz tez kontrolował mężczyznę, który na tą kobietę będzie musiał harować dzień i noc i też nie będzie miał siły na nic innego, a w szczególności na najważniejsze: NA ZASTANOWIENIE SIĘ CZY TAK URZĄDZONY ŚWIAT JEST SPRAWIEDLIWY I DLA NIEGO DOBRY.
Mechanizm ten, być może zrodzony z konieczności przetrwania, w czasach gdy śmiertelność dzieci była astronomiczna, i należało nadrabiać ilością, był słuszny. Ale średniowiecze się skończyło, rozwój nastąpił i dzisiaj można inaczej urządzić świat. Tylko, że wtedy ci którzy mieli władzę okaże się niepotrzebni i tę władzę stracą. A kto władzę odda dobrowolnie? Tym bardziej władzę zrodzoną z idei, później przejętych i dostosowanych przez faszyzm, opartych na wyższości jednych ludzi nad drugimi, anie demokracji zrodzonych z liberalizmu?

Odbiorą. Jutro kobietom, a pojutrze całej reszcie.

Jantar
Jantar
23 października 2020 02:37
Reply to  Marek

Mussolini po dojściu do władzy też odebrał Włoszkom wszystkie prawa. Odzyskały je dopiero w połowie lat 50-ych. Chodziło oczywiście o to, żeby rodziły jak najwięcej dzieci i o pełną kontrolę nad kobietami. Hitler kazał zamykać ciężarne Niemki w specjalnych obozach, żeby przypadkiem nielegalnie ciąży nie usunęły. Innym pomysłem Hitlera były obozy, w których Niemki ochotniczo rodziły dzieci po zapłodnieniach przez wybranych mężczyzn. W Rumunii za rządów Nicolae Causescu też był całkowity zakaz aborcji i jeszcze ustawowy obowiązek urodzenia przynajmniej 6-i dzieci przez każdą kobietę. Za niewypełnienie obowiązku groziły surowe kary.

A mężczyźni według Kościoła zostali stworzeni do władzy, Kobiety natomiast mają być tylko ich seksualnymi niewolnicami.

Wolnościowec
Wolnościowec
23 października 2020 23:13
Reply to  Jantar

Korwin dość często używa sarkazmu, szczególnie co do państwowego szkolnictwa, czy państwowej służby zdrowia. Ingerencja w prywatne podmioty jest sprzeczna z wolnością gospodarczą, co inne państwowe, gdzie ustala wszystko władza kieszeniami podatników.

Jantar
Jantar
24 października 2020 16:10
Reply to  Wolnościowec

Tylko że te prywatne szkoły podlegają Ministerstwu Edukacji. Tak samo szkoły wyższe niepaństwowe i prywatce. Wszystkie muszą mieć akredytację specjalnej ministerialnej komisji, która regularnie co jakiś czas przyjeżdża do szkół na kontrole. Moja mama była prorektorem w jednej ze szkół niepaństwowych. Były kontrole co 4-5 lat, a przy ocenie warunkowej kontrola jest co 2 lata lub nawet co roku. Jeśli PAKA nie oceni szkoły pozytywnie, minister zawiesza jej działanie, a studenci są przenoszeni do innych szkół. Tyle w temacie szkolnictwa prywatnego i niepaństwowego.

Marek
Marek
22 października 2020 17:52

Można też z innej strony. Skoro jeszcze nie pomyśleli by całkowicie zakazać to trzeba użyć kruczków prawnych. Zdrowie, to zdrowie i psychiczne jest tak samo ważne, trzeba więc powoływać się na uszczerbek na zdrowiu psychicznym wynikającym z przymusu rodzenia niechcianego dziecka, czy potwora bez szans przeżycia. Można też zgłaszać gwałty i domagać się przerwania z tego tytułu, a milicja niech szuka fikcyjnego nieznanego sprawcy. Udowodnienie, że go nie było będzie jeszcze trudniejsze niż znalezienie prawdziwego sprawcy prawdziwego gwałtu z czym też milicja sobie nie radzi.

Tak czy inaczej na razie uderzy to tylko w pisuarny elektorat biednych debili, reszta wyjedzie za granicę i „da zarobić innym”. Póki będzie możliwy wyjazd oczywiście, bo nie łudźcie się, to dopiero początek ubezwłasnowolnienia kobiet dla prawdziwego pana polski czyli kk.

Jantar
Jantar
22 października 2020 18:09
Reply to  Marek

Aleź jest pewne, że będzie zakaz wyjazdów zagranicznych dla kobiet w wieku rozrodczym, czyli 18-50! Albo wyjazdy będą możliwe za zgodą państwa po badaniach ginekologicznych u rządowego ginekologa, który stwierdzi, czy kobieta jest w ciąży.

Aborcji ciąży z gwałtów także nie pozwolą robić. KK już przecież lobbuje za zniesieniem także tego punktu, bo „te ciąże to są zdrowe ciąże”. Ziobro zapowiadał także skasowanie gwałtu z kodeksu karnego jako przestępstwa i uznanie pełnych praw ojcowskich dla gwałcicieli. Może jeszcze wpadną na pomysł, że nie będzie uznany gwałt, jeśli gwałciciel ożeni się ze zgwałconą kobietą – oczywiście obowiązkowo ślubem kościelnym. Swego czasu Ziobro zapowiadał też usunięcie rozwodów z kodeksu cywilnego.

Cóż, Polska będzie jedynym krajem w Europie z całkowitym zakazem aborcji, bo i w sytuacji zagrożenia życia kobiety lekarz będzie się bał cokolwiek zrobić, żeby nie pójść siedzieć na 5 lat za spowodowanie poronienia, albo wręcz za dokonanie aborcji. Będziemy też jedynym krajem w Europie, w którym kobiety zostaną zupełnie pozbawione praw.

Paweł
Paweł
22 października 2020 18:59
Reply to  Marek

Nie kompromituj się takimi radami…

Marek
Marek
22 października 2020 21:02
Reply to  Paweł

Ty się skompromituj lepszymi, jak masz. Bo na razie jesteś kolejnym pustakiem, piszącym bez treści.

Rady były pół-serio, odwołujące się do znanego polskiego cwaniactwa i obchodzenia przepisów i ducha prawa, czasem tylko używanego w dobrej sprawie. O klasycznym przykładzie z lekcji historii czasu zaborów i wozie na pewno słyszałeś i może jeszcze pamiętasz.

Marek
Marek
24 października 2020 19:28
Reply to  Paweł

I co nie masz lepszych, za to sprowadziłeś armię minusujacych botów albo debili. Nie pierwszy raz, widziałem to wielokrotnie na tym forum, wtedy mnie nie powstrzymało teraz, też mnie nie powstrzyma przed mówieniem, słowem zmarnowaliście pieniądze na minusujące boty.

Jantar
Jantar
22 października 2020 18:03

Powtórzę część wpisu spod dzisiejszego tekstu o nowym pomyśle Korwina:

Jedno prawo kobietom już całkowicie odebrali. Teraz pora na odebranie kolejnych praw: do edukacji, do pracy, do decydowania o sobie i do głosowania.

Niech jeszcze wprowadzą obowiązkową religię dla wszystkich uczniów i obowiązkową maturę z religii oraz modlitwy przed i po każdej lekcji. Bo zmiany w podstawie programowej języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie Czarnecki już zapowiedział. Wraz z eliminacją „lewackiego punktu widzenia i poprawności politycznej” na uniwersytetach.

Zgredzinka
Zgredzinka
22 października 2020 18:18

No tak.
To było do przewidzenia, że kiedyś w tym Katolibanie do tego dojdzie.
Teraz tylko likwidacja placówek koedukacyjnych, zakaz edukacji dla dziewcząt i odebranie kobietom praw wyborczych.
A czemuż to niby współczesne kobiety miałyby się mieć lepiej, niż te z mroków średniowiecza?
Jeżeli teraz nie zacznie się masowy exodus młodych i tej co bardziej światłej części społeczeństwa, to będzie znaczyło, że na to zasługujemy.
Mądra Gretkowska, nie czekała na … cdn.

Kundzia
Kundzia
22 października 2020 19:39

A cóż innego mogła wygłosić podkuchenna kaczora przecież on by ją zgnoił gdyby wyrok był inny.A godek oby kiedyś musiała stanąć przed takim dylematem to może wtedy nawiedzona zrozumie do czego się przyczyniła. Ludzie zejdą do podziemia albo będą jeżdzić na zachód.

daroo
daroo
23 października 2020 08:12
Reply to  Kundzia

Prywatnie uważam że wszystkie niechciane dzieciaki powinny być dostarczone tym oszołomom niech je wychowają ,a w szczególności ta tępa dzida Godek powinna „dostać” kilka kadłubków do niańczenia to może wtedy ochłonie 😐

Jacek Doliński
Jacek Doliński
22 października 2020 20:57

Dzisiejsze postanowienie Trybunału Kucharki jest nieważne, ale to się okaże dopiero po upadku PiSokracji. Jedyną metodą szybkiego zagrania na nosie PiSim, prawactwu i katotalibanowi jest zorganizowanie efektywnej pomocy dla wszystkich Polek, których nie stać na wydatek kilkuset euro aby usunąć upośledzony płód za granicą. Taka pomoc już co prawda istnieje, ale teraz zapotrzebowanie może się znacznie zwiększyć.
Pewną trudnością może być to, że wszystkie działania związane ze zbiórką funduszy, kwalifikacją pacjentek oraz współpracą z konkretnymi klinikami powinny być prowadzone zza granicy – bo w Polsce będą przez ziobrokraturę zakwalifikowane jako pomoc w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów, co jest zagrożone karą więzienia do 3 lat. Ale w dobie Internetu i globalizacji to nie problem.

Jantar
Jantar
22 października 2020 21:42

Zwracam uwagę na jedną bardzo ważną sprawę. Powtórzę tu słowa prof. Zolla. Otóż profesor powiedział, że od dzisiejszego dnia obowiązuje w Polsce prawo wprowadzone przez Trybunał Konstytucyjny, który został nieprawnie wybrany. Z naciskiem na pominięcie Sejmu i Senatu, czyli drogi legislacyjnej. Innymi słowy Trybunał Konstytucyjny, którego zadaniem jest wyłącznie orzekanie zgodności ustaw z konstytucją, postawił się w roli twórcy prawa.

Co to oznacza dla nas? To oznacza, że w identyczny sposób Kaczyński może wprowadzić wszystko, co tylko mu się zamarzy w tym chorym mózgu. Wiemy już, że jego większość w Sejmie jest krucha, a Senat jest w rękach opozycji. Kaczyński wie także, że jego ludzie mogą się wyłamać, albo nie przyjść na głosowanie. Będzie więc teraz wszystko wprowadzał tą drogą. Każe kilkunastu posłom zgłosić do TK, napisze kucharce werdykt do ogłoszenia i ta ogłosi.

rychu
rychu
22 października 2020 23:07

Mam takie pytanie: czy będziemy na to co zaszło tylko się wkurzać w komentarzach?
Czy może pokażemy czynem co o tym myślimy?
Obostrzenia pandemiczne można obejść zachowując dystans pomiędzy protestującymi, którzy mogą ustawiać się wzdłuż głównych ulic, liniowo co 2 m.
Przecież to nie może tak być by obywateli pozbawiano prawa decydowania o swoim życiu !!!

Marek
Marek
23 października 2020 00:47
Reply to  rychu

Opcja pierwsza oczywiście. Czyli będziemy się wkurzać w komentarzach, bo na inne opcje nie mamy dość siły i odwagi.
Średnio widzę obejście ograniczenia x osób gromadzących się, ponieważ to x jest małe (nie pamiętam dokładnej liczby a i ona nie ma znaczenia) a o tym co jest gromadzeniem nie będzie decydowała logika, prawo, nauka tylko uzbrojone i zamaskowane draby nazywające siebie policją, wykonujące rozkazy faszystowskiej organizacji. Choć pomysł mi się podoba, z zaznaczeniem, że wzdłuż ulic oznacza na ulicy blokując całe miasta, bo jak na chodnikach to strata czasu. Ale nie liczę na nic. Polacy naród niewolników od urodzenia nie ruszą się ze strachu, w tym przypadku słusznego, bo tak oddalone osoby będą wyłapywane pojedynczo przez milicję i prawicowe bojówki, a na pomoc służby porządkowej nie ma co liczyć bo ta nie istnieje. Wojsko pewnie też nie pomoże.

Obywateli pozbawiono prawa do decydowania o swoim życiu już na poziomie wadliwie zaimplementowanej demokracji. Ta implementacja nie spełnia nawet błędnej prawilnej definicji „rządów większości” bo pisu żadna większość nie popiera (ostatnie wybory 44%), nie mówiąc już o poprawnych definicjach i takich terminach jak „prawa mniejszości”, „równowaga i podział władz”, „apolityczność instytucji”, „równość wobec prawa” i inne.

Jantar
Jantar
23 października 2020 02:41
Reply to  rychu

Cały dzisiejszy wieczór trwały protesty pod budynkiem TK, a później pod willą Kaczyńskiego. Policja użyła gazu wobec protestujących kobiet. Gazem oberwali dziennikarze i posłanka Klaudia Jachira. Warszawska policja ściągnęła posiłki z kilku miast, m.in. z Łodzi i Katowic. TVN24 wszystko transmitował na żywo w wydaniu specjalnym. Jutro i w sobotę ciąg dalszy protestów.

Marek
Marek
22 października 2020 23:45

Wyrok jest skandaliczny, kompromitujący wiedzę magister i innych doktórów, pseudoprofesorów i innych, którzy za nim głosowali. Co więcej wyrok ten łamie własną linię orzeczniczą ustaloną przy wyroku tego same pseudo TK dla legalizacji neo KRS. Wtedy linia orzecznicza była, że można bo konstytucja nie mówi, że nie można.
Natomiast w komentowanym wyroku uznano, że płód jest człowiekiem, choć konstytucja nie mówi tego w żadnym artykule. Nigdzie nie znajdziecie definicji człowieka, należało więc oddalić. Ale zapotrzebowanie polityczne było inne.
Co więcej tak skomplikowana materia wyraźnie przerosła towarzystwo pani magister, znów wybrano pasującą interpretację pasujących punktów, kompletnie pomijając inne.
Np takie amatorskie31 p. 2. prawo nie nakazuje kobietom rodzenia dzieci, a ten wyrok je do tego zmusza.
Zmuszenie kobiet do rodzenia dzieci z wadami może z kolei wypełniać art 40, nad tym trybunał kucharki się nie pochyli.
Przyjmując katolicką definicję człowieka od poczęcia, tak zgaduję pseudo tk sam złamał art 25 p 2.

Takie amatorskie rozważania. Jak będzie opublikowane uzasadnienie profesorowie prawa i konstytucjonaliści nie zostawią na tym wyroku suchej nitki, bo to jest kolejny bubel, stworzony przez amatorów na potrzeby polityczne dyktatora. Hail kaczor.