„Zakaz wjazdu” na uroczystości gdańskiej ASP dla abp Głódzia

Z drogi śledzie bo abp Głódź do Prezydenta na sygnale jedzie!

– „Pomysł przyszedł mi do głowy w niedzielę, zaraz po tym, kiedy usłyszałem słowa abp. Sławoja Leszka Głódzia na temat filmu „Tylko nie mów nikomu”, że nie ogląda byle czego. Nie mieści mi się w głowie, że metropolita gdański nie komentuje udowodnionych, haniebnych czynów księży, a do tego jeszcze wypowiada takie słowa na temat filmu braci Sekielskich. Sam jest negatywnym bohaterem „Tylko nie mów nikomu” – kryje księży pedofilów, a do tego celebruje msze święte w ich intencji. Abp Głódź jest co roku zapraszany na inaugurację roku akademickiego. Wydaje mi się, że teraz, po emisji filmu braci Sekielskich, byłoby to co najmniej niestosowne” – powiedział „Gazecie Wyborczej” prof. Jacek Staniszewski z gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zaprojektował plakat przedstawiający przekreśloną twarz metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia z podpisem: „ASP MÓWI NIE!!! ZAKAZ WJAZDU”.

Pracownia Propagandy Społecznej na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, którą kieruje prof. Staniszewski, plakat udostępniła na Facebooku. – Social Propaganda Studio/Wydział Grafiki ASP w Gdańsku mówi NIE! zapraszaniu w mury naszej uczelni pana Głódzia po jego haniebnych wypowiedziach w związku z ujawnianiem faktów pedofilii w kościele. Wyrażamy nasz sprzeciw wobec podejmowania tej osoby na ważnych uroczystościach uczelnianych” – napisano na profilu pracowni. Powstał też drugi plakat z antyhasłem: „Jeśli masz do dzieci chuć, wesprze cię w tym biskup Głódź”.

– „ASP jest uczelnią humanistyczną, a abp Sławoj Leszek Głódź jest zaprzeczeniem tych wartości. Nie reprezentuję całej uczelni, tylko siebie i część wykładowczyń i wykładowców, którzy nie chcą, żeby arcybiskup był zapraszany na uroczystości ASP. Nie musimy uzgadniać naszych poglądów z władzami uczelni, wpisujemy się w zbiorowe oburzenie” – dodał prof. Staniszewski. Twórcy, pracujący w jego pracowni, wcześniej wypowiadali się m.in. na temat przestępstw seksualnych czy przemocy domowej. Współtworzyli także plakat z hasłem „Nie rydzykuj, głosuj”.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
FeldkuratZwinkaAaronShaqJabis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jabis
Jabis

No … i kolejna okazja do flaszki przepadła. Pozostanie tylko pałacowy aktimelek i to szybki. Papież Franciszek już wysyła do Polski. Abp Scicluna – wizytatora od pedofilii. Kilka episkopatów już go poznało.

Zwinka
Zwinka

Oby polski poznał go równie dokładnie jak tamte. .!!!

Shaq
Shaq

Czy w Watykanie naprawdę nic o tym potworze nie wiedzą?

Aaron
Aaron

Nooo to się chłopina załamie Taki zakaz do gwózdek do jego działalności tuszującej grzech i występek Mając na uwadze jakie środowisko zasili przeciętny absolwent tej Alma Mater to można powiedzieć, że zamknięto przed nim bramę jednej z wylęgarni wszelkiej dewiacji …

Feldkurat
Feldkurat

Kiedy degradacja ze stopnia generalskiego ?