„Żalek, zrezygnuj” – akcja przeciw jego kandydowaniu na prezydenta Białegostoku

„Żalek, zrezygnuj” - akcja przeciw jego kandydowaniu na prezydenta Białegostoku

– „Po tym, co powiedział wobec matek dzieci niepełnosprawnych protestujących w Sejmie, nie ma moralnego i politycznego mandatu, aby o tę funkcję się ubiegać. Jacek Żalek nie może kandydować na prezydenta Białegostoku” – powiedział przewodniczący podlaskiej PO, poseł Robert Tyszkiewicz. Na ulicach miasta pojawił się mobilny baner z napisami: „Żalek, zrezygnuj”, „Jacek Żalek to wstyd dla Białegostoku”.

Na banerze umieszczono także cytaty ze skandalicznych wypowiedzi Żalka o opiekunach osób niepełnosprawnych. Wiceszef klubu PiS i członek Porozumienia Gowina twierdził, że nie można spełnić postulatów protestujących i dać im po 500 zł miesięcznie w gotówce. – „Po tym, jak oni się zachowują, ci opiekunowie w Sejmie, jestem przekonany, że nie można dać im tej gotówki. Bo jeżeli jako żywe tarcze traktują swoje dzieci, to cóż dopiero…, a mogą zdarzyć się niestety zwyrodniali rodzice. Te dzieci, które czasami nie mają głosu, które są zamknięte, nie chodzą do szkoły – nie ma możliwości sprawdzenia czy te pieniądze zostały wydane na potrzeby tych dzieci, czy zostały w inny sposób wydatkowane na potrzeby opiekunów” – mówił Żalek.

„Ta sprawa bulwersująca nie tylko białostoczan, ale i wszystkich Polaków, że taka osoba ubiega się o funkcję prezydenta wielkiego, wojewódzkiego miasta. Chcemy poprosić białostoczan o to, by wraz z nami wywarli presję na Żalka i na PiS, aby wycofać tę fatalną kandydaturę z wyścigu o prezydenturę Białegostoku” – podkreślił Tyszkiewicz.

Akcja będzie się odbywała także w mediach społecznościowych. Kandydaturę Żalka na prezydenta Białegostoku osobiście ogłosił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

bt

źródło: polsatnews.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
10 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
AlkabartMaciek123454321MariaZgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

I bardzo dobrze !!!
Ten pomysł z „konwojami wstydu”, to strzał w dziesiątkę.
Trafia lepiej do wiadomości i świadomości ludzi, niż wszelkie media społecznościowe, z których przecież korzystają tylko określone grupy społeczne.
A tu taki kręcący się po właściwej okolicy baner, wykłada problem jak krowie na rowie.

Maciek123454321
Maciek123454321

Też uważam, że to jeden z lepszych pomysłów PO.

bart
bart

Żalek to modelowy pisowiec, czyste zło w zdewociałem otoczce. Prezydentem Białegostoku pewnie nie zostanie, ale myślę, że jakieś ministerialne stanowisko albo ciepła posadka w firmie państwowej się znajdzie.
Kompletne dno, wstydziłbym się, gdybym miał kogoś takiego w rodzinie.

Zgredzinka
Zgredzinka

Witaj w klubie !!!

Alka
Alka

Tylko czy te zakute lby pisowskie nie uznaja tego za wroga propagande opozycji?

Zgredzinka
Zgredzinka

Pewnie że uznają, ale przynajmniej przez chwilę będą mieli kontakt z rzeczywistością.
To takie miłe, móc zaburzać im te propagandowe miraże.

Maciek123454321
Maciek123454321

Ten Żalek to skończony kretyn. ByleJaki robi co może, żeby się wylansować jako liberał, litościwy człek pochylający się nad bezdomnymi zwierzętami, zagorzały kibic Legii (co na to Odra Opole?) gorący zwolennik „in vitro”, (mimo, że wielokrotnie deklarował się jako zacięty przeciwnik tej metody). A Żalek? Zaorał się jeszcze przed początkiem kampanii. Teraz PiS-owi pozostanie już chyba tylko kandydatura Krzysztofa Kononowicza (pamiętacie…. „żeby nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego.”)

Zgredzinka
Zgredzinka

Czyli … zamienił stryjek siekierkę na kijek?
A tak nawiązując do wspomnianego przez Ciebie Bylejakiego, to chciałam zapytać, czy może zrobiłeś coś, żeby powiadomić sztab Trzaskowskiego o tym filmiku z Opola?

Maciek123454321
Maciek123454321

Tak zrobiłem. Czarno brązowy pomnik po obiadku, jak ty.

Maciek123454321
Maciek123454321

Wiesz, nie zrobiłem tego, Oni to niestety olewają, Byłem w siedzibie warszawskiego PO, rozmawiałem z jednym z szefów struktur powiatowych proponując współpracę przy wyborach. Nie było jeszcze Wolontariuszy Wolnych Wyborów. Facet mnie niestety olał, nawet nie oddzwonił. Wiem, powinienem dać im link do tego filmu. Przemyślę to jeszcze, kampania się póki co nie zaczęła oficjalnie. Zresztą – haków na Jakiego jest dość, i tych parlamentarnych, i tych twitterowych i tych z Opola. Mam ten link, więc żaden problem im podesłać.

Zgredzinka
Zgredzinka

To bardzo przykre co napisałeś.
Myślałam, że po tak spektakularnej porażce wyborczej, będą wdzięczni każdemu, kto się jeszcze na nich nie wypiął.
A tu piszesz lekceważenie, olewanie …. to się po prostu w głowie nie mieści.
Albo oni jeszcze nie wrócili do rzeczywistości, albo się z koniem na łby pozamieniali.
Zamiast korzystać z zaangażowania każdej osoby, która jeszcze chce mieć z nimi coś do czynienia, to tkwią dalej w swoim sobiepaństwie.
Wiesz, coraz wyraźniej widzać, że już najwyższy czas na zmiany na scenie politycznej.
Ten cały nasz liberalny elektorat powinien zostać skonsolidowany przez nową siłę polityczną.

Maria
Maria

Weźcie Państwo pod uwagę, że może on, ten żalek mówi tak jak naczelnik szczerą prawdę o tym co PiS sądzi o Polakach.
Nie raz działacze „dobrej zmiany” – mniejszego i większego kalibru – udowadniali nam, że jesteśmy głupcami, złodziejami i mamy zdradzieckie mordy