Zalewska = wielka kompromitacja

Przedstawiciele RPO niemile widziani przy PiSowskim „okrągłym stole"

Nie milkną echa wywiadu Moniki Olejnik z minister edukacji Anna Zalewską.

Niepoważna. Niekompetentna. Obłudna. Pozbawiona podstawowej wiedzy historycznej. Taka ma decydować o edukacji naszych dzieci? Powinna natychmiast podać się do dymisji – te i inne komentarze kierowane są pod adresem minister edukacji Anny Zalewskiej. Mnożą się drwiny i kąśliwe uwagi, ale nie tylko. Oficjalne oświadczenie wydał Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP.

Przypomnijmy: Anna Zalewska była gościem programu Moniki Olejnik „Kropka nad i”. Najpierw stwierdziła, że pasażerowie Tu-154 „polegli” pod Smoleńskiem, a następnie na własny sposób zinterpretowała historię, sugerując, że w Jedwabnem i Kielcach Żydów zabijali nie tylko Polacy. Poległ – to zginął, a zginął – to poległ – wyrazy bardzo jednoznaczne – stwierdziła, za nic mając zasady Słownik Języka Polskiego, pod redakcją prof. Witolda Doroszewskiego. Powiedziała też odnosząc się do pogromu kieleckiego oraz wydarzeń w Jedwabnem, że „musi starczyć odwagi nauczycielom historii, by dać możliwość dyskusji na temat faktów. Nawet jeśli będą one kontrowersyjne”. Pytana z kolei o przemówienie Baracka Obamy w Warszawie, w którym poruszył on kwestię zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego, Zalewska stwierdziła, iż „w kontekście całej wypowiedzi wybrzmiało, że Polska jest gwarancją tego, że rzeczywiście wszystko skończy się jakąś zgodą”.

Autorzy oświadczenia, które wydał Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, podkreślają, że są zdumieni i wstrząśnięci wypowiedzią minister, która nie potrafiła nazwać sprawców mordów w Jedwabnem i Kielcach. Zaprosili A. Zalewską do odwiedzenia Muzeum Historii Żydów Polskich, „gdzie będzie mogła się dowiedzieć, że sprawcami tych zbrodni na Żydach byli Polacy. I ofiary, i sprawcy byli obywatelami Rzeczypospolitej”. Autorzy podkreślają, że „tak, jak w nauczaniu historii nie ma miejsca na wątpliwości na temat tego, kto rozpętał II wojnę światową, czy kto zamordował polskich oficerów w Katyniu, tak samo jednoznaczne musi być nauczanie o zbrodniach popełnionych w Jedwabnem i Kielcach”.

Prześmiewczo podchodzi do sprawy aktor Wiktor Zborowski, który komentując na Facebooku słowa A. Zalewskiej: „Proszę nie oskarżać pani minister o brak wiedzy w kwestii Jedwabnego i pogromu kieleckiego. Pani nie wie, co wie na ten temat poseł Kaczyński i w związku z tym co ma wiedzieć. Jak pani minister edukacji dowie się, co ma na ten temat wiedzieć, wtedy będzie wiedziała, co ma powiedzieć”.
(Źródło: naTemat, Gazeta Wyborcza)

/jp/

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
16 lipca 2016 08:21

Przypomnę, że to nie pierwsza maksymalnej skali bzdura w jej ustach. Zalewska walczyła z turbinami wiatrowymi w swojej gminie, ponieważ uważała, że istnieje niebezpieczeństwo, iż śmigło o wadze autobusu może się urwać i kogoś zabić.
Czego się spodziewać po kimś takim?

adam
adam
16 lipca 2016 11:14

Opozycja w sejmie powinna natychmiast żądać jej odwołania. Na tym powinny m.in. polegać te działania praktyczne. Nawet jak to nie przejdzie, to pokazuje co to za rząd.

ala
ala
16 lipca 2016 15:55

Pani Anna Zalewska nadaje się tylko na stanowisko minister antyedukacji. Pozuje na intelektualistkę, ale to typowa wydmuszka.

Ewa
Ewa
16 lipca 2016 16:14

Durnota porażająca ! Ktoś taki jest ministrem Edukacji ? Strach myśleć czego nauczą dzieci nauczyciele ,zobowiązani do przekazywania TAKIEJ WIEDZY !!! Dobrze,że moje dziecko jest już wyedukowane .

ala
ala
16 lipca 2016 16:19

Pani Anna Zalewska nadaje się tylko na stanowisko ministra antyedukacji, tak jak wielu jej kolegow na stanowiska antyministrow. Jej teatralne miny wyrafinowanej intelektualistki, to typowa wydmuszka.

janko
janko
17 lipca 2016 21:35

Panowie i Panie – „Takie beda rzeczpospolite jakie ich mlodziezy chowanie”…!

Maciek123454321
Maciek123454321
17 lipca 2016 21:48

Ta pani (wiadomego nazwiska) kiedyś musiała być osobą na jakim takim poziomie intelektualnym, jak sądzę. Uczyła w LO w Świebodzicach i nawet była wicedyrektorem. Umysłowe skarłowacenie spowodowane jest bliskimi spotkaniami III stopnia z niejakim Kaczyńskim. Dotyka to wszystkich bez wyjątku. Nawet Ryszard Petru jakiś czas temu po spotkaniu z tym jegomościem oświadczył, że widzi światełko w tunelu. Czary jakieś, czy co? Dowiedzieliśmy się przy okazji przeczołgania tej pani przez Monikę Olejnik, że ta pani nie ma twarzy. Bo jak inaczej to komentować? A czy w ogóle ktoś w PiS-ie ma twarz? Może tutaj cytat z Jana Pietrzaka (zanim nie zwariował): „Sam odpowiadasz za swą twarz, jeśli ją jeszcze, jeszcze… masz…”

Alicja
Alicja
19 lipca 2016 19:43

świetny komentarz Wiktora Zborowskiego