Żałosny materiał TVP. „Jeżeli Duda przegra te wybory, to przez Jacka Kurskiego. Zresztą, to chyba jakiś sabotaż

Prezydent Andrzej Duda został wygwizdany przez mieszkańców Wrocławia!

W środę, na dwa dni przed ciszą wyborczą, w „Wiadomościach” TVP wyemitowany został materiał Macieja Sawickiego pt. „Przedwyborcza mobilizacja”, w całości poświęcony ubiegającemu się o reelekcję Andrzejowi Dudzie. Zobaczyłem spot prezydenta Andrzeja Dudy, który nawet nie udawał materiału dziennikarskiego – tak skomentował materiał Bartek Godusławski z „Dziennika Gazety Prawnej”. Trudno o bardziej trafny komentarz. Wyemitowany materiał wprost opiewał dokonania prezydenta, w iście bajkowej konwencji.

 

Czego mogli się dowiedzieć widzowie TVP? – „To już ostatnia prosta kampanii. Do wyborów prezydenckich zostały już tylko cztery dni. (…) Walka o głosy Polaków trwa. Ostatnie tygodnie były niezwykle intensywne, na spotkania z prezydentem przychodziły tłumy wyborców, a kilkadziesiąt tysięcy osób przystąpiło już do społecznych komitetów poparcia Andrzeja Dudy” – powiedziała Danuta Holecka zapowiadając materiał Macieja Sawickiego.

Patetyczna, bajkowa muzyka towarzyszyła kadrom, przedstawiającym Andrzeja Dudę w roli „ojca narodu”. Narrator z namaszczeniem oznajmiał: „Miasta, gminy i wsie. Miliony ludzi, mnóstwo ważnych tematów i jeden wspólny cel”. – „Ja kandyduję po to, by nikt nas o pięć lat nie cofnął” – krzyczał Andrzej Duda, a głos z offu: „Duma, godność, szacunek, historia i tradycja”. Komentarze te przeplatały się z wypowiedziami uszczęśliwionych Polaków i Polek, którzy „tak dobrze jeszcze nie mieli”.

Przejęty autor materiału wyliczał: „Odpowiedzialność, wiarygodność, dotrzymywanie słowa. Tarcza antykryzysowa, 500+, 300+, trzynasta emerytura, niższy CIT i zerowy PIT – dla młodych, darmowe leki dla seniorów, podwyżki płac, podniesienie najniższej krajowej pensji, przywrócenie wcześniejszego wieku emerytalnego” – a następnie przypominał, że „sympatią prezydenta darzy również znany i lubiany, niesamowicie waleczny oraz utalentowany Robert Kubica”.

 

Na koniec z ust autora materiału padła tez informacja, że w piątek ma odbyć się wielka manifestacja poparcia dla Andrzeja Dudy, „bo dzięki jego polityce Polakom żyje się lepiej niż pięć lat temu”.

Argument za tą tezą? Niemniej bajkowy, niż reszta materiału. Otóż „widać to podczas spotkań z wyborcami, jak Polska długa i szeroka, niezależnie czy na północy, południu, wschodzie lub zachodzie” – wyjaśnił telewidzom dziennikarz TVP.

Sposób, w jaki zrealizowano materiał, wiele mówi nie tylko o całkowitym upolitycznieniu mediów, ale też o desperacji ekipy rządzącej i … samych dziennikarzy TVP, siermiężność stacji przekroczyła bowiem wszelkie, i tak już mocno nadwątlone, granice przyzwoitości. Jeżeli Duda przegra te wybory, to przez Jacka Kurskiego. Zresztą, to chyba jakiś sabotaż – stwierdził nie bez racji Wojciech Karpieszuk z „Gazety Wyborczej”. Internet aż huczy, a najpopularniejsza reakcją na wyczyny TVP jest poczucie zażenowania i śmiech.

mpm

Źródło: gazeta.pl, natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Iwona
Iwona
25 czerwca 2020 13:07

Materiał w stylu hołdów dla satrapy Korei Północnej. Co za wazelina i żenada! Mam nadzieję, że zawstydzi nawet wyborców PiS-u.

Marek
Marek
25 czerwca 2020 13:21

….a może „ciemny lud ” znowu to kupi? Wazeliniarstwo to chyba za słabe określenie, a że musiał bym bardzo nie cenzuralnie to pozostanę na tym

Predator
Predator
25 czerwca 2020 13:32

No kuźwa wczesny Gomułka. Jakie pigułki oni zarzywają???? Polska
stała się republiką Rad Delegatów Robotniczych, Chłopskich i kościelnych a liszeńcy czyli kapitaliści  stracili prawa wyborcze czynne i bierne.
Pod hasłami, demokracja, patriotyzm, dobra zmiana, ble,ble,ble,urodził nam się taki bolszewizm że Lenin i Stalin nawet o tym nie śnili.

Echhh
Echhh
25 czerwca 2020 14:27

PADlina wyPAD

Wojciech K
Wojciech K
25 czerwca 2020 15:59

Myślę,że autor artykułu nie ma racji.Taki styl i takie wazeliniarstwo podoba się suwerenowi.Klimatem przypomina to disco polo,ten sam styl(kicz),ten sam brak merytorycznej zawartości.Uważam że suweren jest zachwycony.A autor popełnia błąd,kategoryzując na swoim poziomie.Proszę zniżyć się do przysłowiowego (bez urazy) Janusza i Grażynki.Są wniebowzięci.
Nie każdy słucha Mozarta i fascynuje się Impresjonistami.A materiał rzeczywiście obrzydliwy,w stylu Korei Północnej.