Zamach PiS na fundacje

Posłowie wybierali członków komisji do spraw pedofilii. Marszałek Witek nie mogła powstrzymać się od śmiechu

Partia rządząca szykuje kolejną centralizację. Tym razem PiS postanowił zabrać się za organizacje pozarządowe i fundacje. Powstać ma Narodowe Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego. Będzie ono gromadzić wszystkie pieniądze, które miałyby trafiać na wsparcie różnych organizacji. A kto będzie decydował o ich rozdziale? I po co ta kolejna „czapa”?

Premier w wywiadzie dla Tygodnika Solidarność uważa, że sprawa finansowania organizacji pozarządowych i fundacji z budżetu państwa powinna zostać uporządkowana. – „Często okazuje się, iż są to fundacje, które były podporządkowane politykom poprzedniego układu rządzącego.Pracujemy nad tym projektem.

W TVN24 wtórowała jej szefowa gabinetu premier Elżbieta Witek. – „To nie chodzi o zakręcenie kurka, tylko chodzi o to, żeby te pieniądze, które idą na fundacje były pod jakąś kontrolą, bo czasami tak bywało, że z tych fundacji pieniądze szły na zupełnie nie takie cele jak powinny. Wobec tego trzeba to uporządkować”.

Szczegółów na razie nie ma, ale – jak się okazuje – nie bez powodu telewizja publiczna od prawie miesiąca nieustająco atakuje fundacje i organizacje pozarządowe. „Uporządkowanie” planowane przez PiS oznaczać może centralne zarządzanie pieniędzmi przeznaczanymi na ich funkcjonowanie, czyli uzależnienie od jedynie słusznej partii. Złośliwie można by zapytać, czy w ten sposób ma być łatana dziura budżetowa? A może Narodowe Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego wspomagać będzie program 500+?
(Źródło: tvn24.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
10 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
MałgorzatafredJacekEwaraf Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
seaman
seaman

napisałem w Komentarzach na łamach „Tygodnika Solidarność” :
Jest to kolejny krok ZNIEWALANIA SPOŁECZEŃSTWA, kolejny krok na drodze do autokracji lub dyktatury, kolejny krok burzący rodzacą się aktywność społeczną…. PiS buduje „społeczeństwo obywatelskie” TWORZONE PRZEZ URZĘDNIKÓW…. jest to zabijanie demokracji

Sławomir
Sławomir

Zgadzam się, reżim bolszewii pisowskiej robi kolejny ruch w kirunku zniszczenia struktur, podwalin i niezależności społeczeństwa obywatelskiego, to kolejny krok zamordyznu „demokracji” pisowskiej.
Następe ruchy łatwo przewidzieć śledząc losy, dobre losy, rodzinki Kaczyńskich w czasach komuny.

krakus
krakus

Brawo, tego wymagam od PiSu jako wyborca. Nie chce aby w Polsce lewackie fundacje mieszały ludziom w głowach i krzewiły kłamstwa. Jeśli PiS tego nie spełni następnym razem zagłosuję na narodowców, więc niech to pamiętają.

Dariusz ged12
Dariusz ged12

Nawet nie ukrywasz @krakusie tego, że tylko fundacje TKMu pisowskiego ostaną kasę. I to własnie wzbudza w tobie radochę. Co do tych przystawek w postaci narodowców, to niedługo zostaną skonsumowani tak jak to ciasteczko z angielska kukisem zwane. Będziesz miał szansę na nich zagłosować bo będą częścią pisu.

Jacek
Jacek

Uważaj, bo Jobbik spycha Fidesz z piedestału…

Małgorzata
Małgorzata

brawo krakus – od razu zakrzyknij „Nareszcie wróciła komuna”. Centralizacji i reglamentacja nie namiesza Polakom w głowach. I jeszcze żeby jedną tvpis zostawili do krzewienia prawdy!

Jacek
Jacek

Nie pora w końcu zejść do TORa?

in.mamon
in.mamon

cóż, mam nadzieję że nigdy poważnie nie zachorujesz bo wtedy musiałbyś korzystać ze sprzętu ufundowanego przez WOŚP, a jako „honorowy” wolak musiałbyś odmówić i twoje nic nie warte życie skończyło by się w męczarniach….

ImćAnonim
ImćAnonim

Pisałem o tym od miesięcy. Przez przypadek dowiedzieliśmy się o projekcie jako jedno ze stowarzyszeń. Próbowałem zainteresować tym tematem i KOD i media oraz partie opozycyjne. W końcu zauważyliście…
Mam nadzieję że nie jest za późno…

Ewa
Ewa

Wcześniej czy później i tak zrobią co zechcą

fred
fred

i o to chodzi

raf
raf

chrzanić pis, to zadziała na dokładnie takiej samej zasadzie jak z prawackim hejtem na Owsiaka – po prostu ludzie takim pominiętym przez rząd organizacjom dadzą więcej kasy.
Na przyszłość proszę pamiętać, że jak będą państwo przeznaczać 1% od podatku, proszę sprawdzić, żeby pieniądze trafiły wyłącznie do organizacji nie współfinansowanych przez pislamistów.

Jacek
Jacek

(…)Na przyszłość proszę pamiętać, że jak będą państwo przeznaczać 1% od podatku, proszę sprawdzić, żeby pieniądze trafiły wyłącznie do organizacji nie współfinansowanych przez pislamistów.(….)
A PIS dopilnuje, aby żadnych innych nie było.

Małgorzata
Małgorzata

Zgadzam się z raf – chrzanić pis. Przecież możemy pomagać sobie bez rejestracji, na zasadzie empatii. Nie dajmy sobie wmówić, że jedynie słuszną fundacja jest caritas!