Zamiast upamiętnić ofiary wojny, ksiądz wygłosił polityczne kazanie

Niedzielne msze w WP Pilocie i na stronie głównej wp.pl

Hierarchowie Kościoła mogą w kontrowersyjny sposób łączyć historyczne rocznice ze współczesnością, to dlaczego nie mieliby tego robić tzw. zwykli księża. Gazeta.pl opisuje przebieg obchodów rocznicy powstania obozu koncentracyjnego w miejscowości Karolewo w woj. kujawsko-pomorskim.

 

Ksiądz Janusz Dróżkowski, proboszcz pobliskiej parafii w Wielowiczu, podczas kazania krytykował Angelę Merkel i Donalda Tuska. Twierdził, że łączy ich przyjaźń, która „wymierzona jest przeciwko Polsce”.

Dostało się też wiceprzewodniczącemu Komisji Europejskiej Fransowi Timmermansowi. Zdaniem ks. Dróżkowskiego, nie powinien on otrzymać Medalu Wdzięczności, przyznanego przez Europejskie Centrum Solidarności. Jak relacjonował rozmówca gazeta.pl: – „Zaznaczył, że trzeba o tym wszystkim pamiętać podczas wyborów 13 października”.

 

„To było oburzające. Nie czułem się tak, jakbym był na mszy za pomordowanych, tylko autentycznie na wiecu wyborczym, na którym ksiądz mówi wprost, na kogo głosować” – opowiedział portalowi jeden z uczestników uroczystości. A kolejny dodał: – „Słyszałem rozmowę księdza po mszy z uczestnikami. Ktoś zapytał, czy to był wiec wyborczy. Ksiądz wprost odpowiedział, że tak, bo on uważa, że trzeba mówić prawdę”. Proboszcz Janusz Dróżkowski nie chciał odnieść się do swojego kazania – odmówił komentarza dziennikarzom gazeta.pl.

bt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Rafał PChermes Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Chermes
Chermes

A o czym miał mówić? O poparciu Watykanu dla Hitlera? O utworzeniu niemieckich diecezji na terenach Polski, już w trzy miesiące po zakończeniu Kampanii Wrześniowej? A może o pomocy Watykanu dla zbrodniarzy hitlerowskich, którzy uciekali po zakończeniu wojny, przed procesami, z Europy? A może o napisie Gott Mit Uns na klamrach pasów hitlerowskiej armii?

Rafał P
Rafał P

Czytając o tym, że jeden z uczestników tej uroczystości był oburzony zastanawiam się, czy wreszcie zmądrzał i już przestanie chodzić do koścoła, czy nadal naiwnie będzie sądził, że to był tylko incydent.