Zamiast zdjęć z zaprzysiężenia Piotrowicza mamy fotkę Prezydenta z umywalką

Zamiast zdjęć z zaprzysiężenia Piotrowicza mamy fotkę Prezydenta z umywalką

Cichaczem, pod osłoną nocy i bez telewizyjnych kamer PiSowski prezydent zaprzysiągł sędziów TK Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza. Nawet miejsce było nietypowe, bo ceremonia odbyła się nie w pałacu na Krakowskim Przedmieściu, lecz w Belwederze.

 

Była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz w czwartek wieczorem napisała z dumą na Twitterze, że przy okazji przyjęcia ślubowania prezydent Duda wygłosił ważne przemówienie na temat wymiaru sprawiedliwości. „Były media i błysk fleszy” – zauważyła.

Ani na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP ani w jego mediach społecznościowych próżno szukać jednak szerszej relacji i zdjęć z tego wydarzenia. „Nie rozumiem, dlaczego nie było transmisji z zaprzysiężenia sędziów TK. Czyżby PAD się wstydził?” – napisał na Twitterze Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej”.

 

Zamiast fotki z byłym prokuratorem na prezydenckiej stronie Instagrama Andrzej Duda z PRL „wrzucił” pamiątkę z ostatniej wizyty w Wielkiej Brytanii.

„Pamiętacie umywalkę we wnęce za drzwiami w filmie „Cztery wesela i pogrzeb”? Kto się tam schował? Naprawdę istnieje…” – napisał Duda, zamieszczając fotkę ze swojej ostatniej podróży do Wielkiej Brytanii.

W momencie, gdy wielu Polaków domagało się, żeby prezydent opublikował zdjęcia z zaprzysiężenia m.in. Stanisława Piotrowicza na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, głowa PiSowskiego państwa z nich zaszydziła… publikując swoje zdjęcie w miejscu, w którym główny bohater filmu Charles, grany przez Hugh Granta, schował się we wnęce z szafką na umywalkę…

Zatajenie zaprzysiężenia Pawłowicz, Piotrowicza i Steliny odbiło się donośnym echem w mediach społecznościowych.

„To mówicie, że Andrzej Duda jest tak dumny z Trybunału Konstytucyjnego i wybranych do niego sędziów, że bał się wpuścić kamery na uroczystość odebrania ślubowania od Pawłowicz i Piotrowicza?” – komentował – nie bez ironii – Patryk Wachowiec z Centrum Analiz dla Rozwoju.

Z kolei I prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf, powiedziała na antenie TOK FM: „nie uważam, żeby to były dobre kandydatury i by funkcje w TK piastowały osoby, które łamały konstytucję w sposób znaczący. Nie aprobuję takiego działania”. Mimo zaproszenia na uroczystość zaprzysiężenia nowych sędziów TK, pani prezes nie wzięła w niej udziału. „Nie poszłam, bo nie uważałam za stosowne, żeby iść do Pałacu Prezydenckiego” – powiedziała. I przypomniała, że na zaprzysiężenie przez prezydenta wciąż czekają wybrani przez Sejm w 2015 roku sędziowie – to Roman Hauser, Krzysztof Ślebzak i Andrzej Jakubecki.

„Jest trzech kandydatów na sędziów TK, którzy czekają na objęcie tych funkcji od lat. I pan prezydent nie zaprzysięga ich, natomiast zaprzysięga nowych, mówiąc, że nie może nie zaprzysiąc” – stwierdziła prof. Gersdorf.

/j/

Źródło: TOKFM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
wiewaPolka gorszego sortuMichałJacek DolińskiZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

No cóż, żałosny gnom. Ale według mnie, wybory to już przerżnął. Pytanie, czy pisiory nie powiedzą, że sfałszowane i nie unieważnią. Boję się, że może polać się polska krew……… Bądźmy czujni.

anK
anK

Głupkowaty „dowcip” głupkowatego dowcipaska… możnaby spuścić nad tym zasłonę milczenia
…ale czekaj! Czyż ten fircyk nie jest tam dlatego, ze JA ZA TO PŁACĘ ???

Zbyszek
Zbyszek

Zostali zaprzysiężeni o świcie, spowici smoleńską mgłą.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

To mi przypomina podobną uroczystość – ponowne powołanie Andrzeja Leppera na wicepremiera i ministra rolnictwa jesienią 2006 r. Miesiąc wcześniej Lepper został zdymisjonowany przez ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego, po czym bez poparcia Samoobrony PiS przegrał w Sejmie kilka ważnych głosowań i Kaczyński jak niepyszny musiał zwrócić Lepperowi jego rządowe stanowiska. Wręczenie nominacji przez Lecha Kaczyńskiego odbyło się o 10-tej wieczorem, bez udziału dziennikarzy i zwykle zapraszanej na takie uroczystości publiczności.

Michał
Michał

Po takim babraniu w ………trzeba było umyć ręce.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Typowe: narobił smrodu i schował się w kiblu.

wiewa
wiewa

Zdjęcie z umywalką ukrytą za drzwiami???? Cóż właściwy człowiek na właściwym miejscu…..