Zamieniliście polski Sejm w rzeźnię. Burzy w Parlamencie ciąg dalszy

„Gdzie byli państwo posłowie, gdy miało miejsce najważniejsze głosowanie w tej kadencji Sejmu?

Będzie pan ponosił odpowiedzialność za to, co pan wyczynia” – zwrócił się poseł PO Borys Budka, do Stanisława Piotrowicza podczas czwartkowych obrad komisji sprawiedliwości. „Mogę panu obiecać, że prokurator w Polsce nie zawaha się przedstawić panu zarzutów. Pan zamienia parlament w cyrk. Nie zmyje pan hańby za to, co pan robi w tej komisji’ – powiedział Budka do szefa komisji. W podobnym duchu poseł PO przemawiał w piątek na Sali Plenarnej podczas II czytania projektu ustawy o SN, KRS, sądach i prokuraturze.

Zarzucił rządzącym, że tą ustawą usiłują zagwarantować sobie nietykalność. Marzy im się, aby usuwać z sądów tych sędziów, którzy mają odwagę sprzeciwiać się PiS–owskiemu walcowi niszczącemu sądownictwo. „Farsa i niedowierzania to, co państwo serwujecie po raz kolejny” – powiedział Borys Budka i dodał: „Jesteście targowicą, to co robicie z polskim wymiarem sprawiedliwości to realizacja rosyjskiego planu”.

Poseł PO powiedział również: „Kłamaliście mówiąc, że jest jakakolwiek reforma wymiaru sprawiedliwości. Realizujecie najgorszą komunistyczną zasadę, że kadry są najważniejsze. To co robicie naraża Polskę na wyprowadzenie z UE. W ten sposób realizujecie wymarzony scenariusz Putina. Tego Polacy wam nie zapomną” – zakończył Budka.

Jacek Protasiewicz przestrzegał że skutki rządów PiS odczują Polacy: „Zamieniliście polski Sejm w rzeźnie. Dożynacie niezależne sądownictwo, trójpodział władzy i fundamenty europejskiej cywilizacji” – stwierdził.

Kolejną debatą na temat czystki w SN – nazwała piątkowe obrady Joanna Scheuring-Wielgus. „Czy wy nie widzicie, że jesteście manipulowani przez posła Kaczyńskiego? Dlaczego dajecie się w ten sposób wykorzystywać?” – zwróciła się posłanka do posłów PiS. Podkreśliła: „Jesteście wykorzystywani i cały świat na to patrzy. Macie ostatnią szansę żeby się sprzeciwić. Miejcie odwagę i powiedzcie dość!”- mówiła.

Posłanka przypomniała haniebne słowa Pawłowicz, która w nocy wyzywała opozycję od bydła. „Zrobiła to samo, co rok temu zrobił Kaczyński, gdy nazywał nas kanaliami. Wy nie nazywacie nas, wy tak nazywacie wszystkich, którzy na nas głosowali” – stwierdziła. „Nawet wasi wyborcy się was wstydzą” – dodała.

Wszystkie głosy oburzenia totalnej opozycji są dla mnie dowodem, że (ustawa – przyp. red.) jest dobra. Nie będzie sędziów na telefon i sędziów, którzy skazywali w stanie wojennym” – tak ze stoickim spokojem kwituje burzliwą dyskusję Marek Ast z Prawa i Sprawiedliwości.

/p/

Źródło: Onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o