„Zamknijcie wszystkie okna, żeby ten orzeł nie wyleciał”, czyli zmagania Kuchcińskiego z angielskim

Były marszałek Marek Kuchciński dalej mieszka w wilii przeznaczonej dla najważniejszych urzędników w państwie

– „Porozmawialiśmy sobie z panem Marszałkiem. Po polsku. Po angielsku” – napisał Sławomir Nitras na Twitterze. Dołączył filmik, na którym widać Marka Kuchcińskiego, który wyraźnie sobie nie radzi z wymówieniem nazwy ustawy Just Act 447, uchwalonej przez Kongres Stanów Zjednoczonych. Dotyczy ona zwrotu mienia ofiar Holokaustu ich prawowitym właścicielom bądź ich spadkobiercom.

 

Marszałek najpierw upewnił się, jak wymawia się słowo „just”, ale z „act” był także problem. W rezultacie to ostatnie słowo odczytał fonetycznie, bezradnie rozkładając ręce. Jedyne, co miał do powiedzenia w tej sprawie, to: – „Czytamy po polsku”.

– „Just like that?! A-C-T prawie jak aceton”; – „Nic dziwnego, że wysadzili edukację. Chcą nas zrównać do swojego poziomu…”; – „Rozgarnięty inaczej!”; – „Zamknijcie wszystkie okna, żeby ten orzeł nie wyleciał”;

 

– „Przy obecnej władzy to paranoja goni paranoje każdego dnia…I to jest druga osoba w państwie ! Każdego dnia sobie powtarzam – szkoda Polski, oj szkoda…” – komentowali internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
StaśMaciek123454321KrystynaRafał PChermes Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Ryszard

Ten gościu nazywa się „druga osoba w państwie”. Jakie państwo, taka osoba.

Chermes
Chermes

Jur inglisz ia wery gud, mister Kuczcynsky, pochwalił go poseł NITRAS…

Rafał P
Rafał P

I pomyśleć, że gdyby obecny żałosny zresztą prezydentunio pędząc np. na narty gdzieś się rozwalił i nie był już w stanie dalej pełnić swojej funkcji, to ten ogrodnik zasiadający w fotelu marszałkowskim przejął by obowiązki prezydenta Polski.

Krystyna
Krystyna

Nie znamy dnia ani godziny ?…….ciagle myśle o tym ,bo raz już tak było .

Maciek123454321
Maciek123454321

Pozwolę sobie zacytować jeszcze gorącą wypowiedź Joanny Senyszyn.
„Tragedią nie jest to, że Polska jest skłócona z większością świata, ma beznadziejny, skretyniały rząd, pseudoprezydenta na usługach PiS, sejmową maszynkę do głosowania złożoną z matołów, pazerny Kościół, żyjący na koszt podatników, ale to, że połowa Polaków jest z tego zadowolona.”

Staś
Staś

może nie jest zadowolona ale , co gorsze , już się do tego przyzwyczaiła.