Żandarmeria Wojskowa przeciwko protestom? Niepokojące działania premiera

Żandarmeria wstrzymuje ruch dla Macierewicza

W Monitorze Polskim pojawiło się rozporządzenie premiera z 23 października br. Mówi ono o użyciu żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do wsparcia funkcjonariuszy policji. Formalnie motywowane jest to walką z koronawirusem.

W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 i wzrostem zachorowań na terenie kraju na COVID-19 żołnierze Żandarmerii Wojskowej udzielą od dnia 28 października 2020 r. do dnia odwołania stanu epidemii pomocy Policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego” – informacja o takiej treści znalazła się w Zarządzeniu nr 180 szefa rządu.

Rozporządzenie wchodzi w życie już jutro. Czemu akurat w takim momencie? Przypuszczalnie najnowsze działania premiera podyktowane są wielodniowymi protestami, wywołanymi decyzją TK ws. zakazu aborcji eugenicznej.

Żandarmeria Wojskowa, przypuszczalnie (!), będzie mogła zostać wykorzystana do wsparcia policji przeciwko protestom. Już teraz w obozie władzy pojawiają się wezwania do ostrzejszego potraktowania antyrządowych demonstracji.

Zostań patronem KODUJ24.PL

I tak np. senator Jan Maria Jackowski mówił, że policja jest zbyt łagodna.

Powinna w sytuacjach, gdzie jest naruszane prawo, jasno i klarownie egzekwować prawo, bo taka jest rola policji” – powiedział przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości.

Czy rzeczywiście mamy się czego obawiać i Żandarmeria Wojskowa może zostać wykorzystana, aby ochronić rząd przed widmem masowych protestów?

/nt/

Źródło: www.monitorpolski.gov.pl/MP/2020/1003; tvn24.pl; gazetaprawna.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
26 października 2020 19:01

WRON -a?

Marek
Marek
26 października 2020 20:05
Reply to  Zbyszek

Nie pokonała Orła wrona, kaczor też Go nie pokona.

Lehoo
Lehoo
26 października 2020 20:01

A co, Jackowski ? Toporem będziesz odrąbywać ręce wzniesione na 4 rzeczpospolitą kaczą ?

andrzej
andrzej
26 października 2020 20:49

Prosta droga do wojny domowej. Mam nadzieję, że żołnierze mają na ulicach swoje siostry, matki, braci i zrozumieją, że nie wyszły na ulice aby się przewietrzyć. Słyszałem o policji w Krakowie.

Jantar
Jantar
26 października 2020 20:50

Nie dalej, jak dziś po południu napisałam, że możemy się spodziewać wojska na ulicach. No i proszę, jednak miałam rację.

A w internecie chodzi informacja, że lockdown ma potrwać aż do końca czerwca 2021 roku. Nawet sobie nie wyobrażam, co przez ten czas może zrobić Kaczyński. Erdogan w Turcji też wprowadził „lockdown” na więcej, niż pół roku, w czasie którego pracę straciły miliony obywateli, przedsiębiorcom odebrano firmy, 1,5 mln obywateli zamknięto w więzieniach, niektórym skonfiskowano dorobek całego życia, przejęto media – wszystko pod pretekstem walki z terroryzmem. Czy czeka nas podobny scenariusz, ale z różnicą, że pod pretekstem walki z pandemią?

Wyprowadzeniem wojska na ulicę, które będzie dławić protesty, Kaczyński wyprowadza nas z Unii bez żadnej ustawy, czy orzeczenia TK. Jest mu to zresztą na rękę. Kasy i tak by nie dostał, a kasa budżetu jest pusta. Prędzej, czy później należało się spodziewać wybuchu, więc Kaczyński sam podpalił lont, żeby mieć wszystko pod kontrolą. I wydaje mu się, że wojsko i Obrona Terytorialna zdławią protesty, a później rozliczy opozycję, bo niechybnie oskarży ją o „próbę zamachu stanu”, żeby ją zdelegalizować.

Pożyjemy, zobaczymy. Nie wygląda to ciekawie, ale byłam pewna, że Kaczyński doprowadzi do rozruchów przy współudziale Kościoła, który liczy na państwo wyznaniowe i już się z tym nie kryje.

Czytelnik
Czytelnik
26 października 2020 21:32

Panie Jackowski a rola Urbana komu przypadnie? Brudzińskiemu? Nawet trochę podobny.

krzysiek
krzysiek
26 października 2020 22:09

Powiem tak , jezeli teraz sie nie zjednoczymy to zzginiemy. Musimy powstac od nowa tak jak walczyli nasi za Polske

Andrzej
Andrzej
27 października 2020 07:43

Jaka jert do k…y nędzy rota przysięgi?Przysięga się pisdzielcom czy też naqrodowi?

Dron
Dron
27 października 2020 09:21

Pięknie!!! Ten z solidarności walczącej wojsko przeciwko Narodowi wysyła. Stoi tam gdzie wtedy stało zomo.

polak
polak
27 października 2020 10:54

A szanowny premier nie zapomniał przypadkiem wydać zarządzenia o zapewnieniu minimum bytowego rodakom? Pozamykać firmy, pozbawić ludzi pracy i pieniędzy to potrafi. Może teraz czas, żeby tym ludziom opłacić rachunki – za mieszkanie, za gaz, za energię elektryczną, kupić jedzenie i ubrania na zimę.
Darmozjady żyją na nasz koszt, a jak ludzie wychodzą na ulice to wojsko i policję wzywają.
Banda oszustów i złodziei. Niech ich piekło pochłonie.