Zandberg potępia PRZEŚLADOWANIE chrześcijan w Polsce. „Pan Ziobro…”

Lewica, PiS i dialektyka

W styczniu br. do rejestru kościołów w Polsce trafił Reformowany Kościół Katolicki, który pozwala wiernym na zawieranie jednopłciowych związków małżeńskich.

Organizacja, niestety, została z niego usunięta po tym, gdy w jej sprawie zainterweniował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska). Konserwatysta miał złożyć do MSWiA wniosek o cofnięcie wpisu dla Kościoła.

Teraz w obronie Reformowanego Kościoła Katolickiego stanęła Lewica Razem.


Adrian Zandberg zamieścił na Twitterze link do oświadczenia tego ugrupowania.

Rada Krajowa Lewicy Razem z zaniepokojeniem przyjmuje informację o cofnięciu wpisu do rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych Reformowanego Kościoła Katolickiego. Uznajemy ten akt za rażące naruszenie zagwarantowanej w artykule 53. Konstytucji wolności sumienia i religii” – napisano w nim.

Na szczęście są jeszcze procedury odwoławcze, z których Reformowany Kościół Katolicki może, mamy nadzieję, że skutecznie, skorzystać. Ingerencja Prokuratora Generalnego jest sprawą bez precedensu. Zbigniew Ziobro swój wniosek o cofnięcie wpisu do rejestru uzasadnił rzekomymi brakami formalnymi ze strony Reformowanego Kościoła Katolickiego. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że cała ta sprawa, dotycząca Kościoła, który głosi tolerancję i udziela ślubów parom jednopłciowym, wpisuje się w toczoną przez Ziobrę nagonkę na mniejszości i różnorodność” – dodano jeszcze w tym samym dokumencie.

W opinii członków Lewicy Razem takie działania władz są niedopuszczalne.

Jeszcze ostrzej o decyzji ws. Reformowanego Kościoła Katolickiego Zandberg wypowiedział się na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebooku.

Sprzeciwiamy się prześladowaniu chrześcijan. Nie, nie gdzieś daleko. W Polsce. Pan Ziobro, z przyczyn, których nietrudno się domyśleć, utrudnia funkcjonowanie w naszym kraju jednego z wyznań chrześcijańskich. Każdy ma prawo do swojej wiary. Państwo powinno stać na straży tej wolności” – napisał.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Reformowany Kościół Katolicki jest jednym z kościołów tradycji starokatolickiej.

nt

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
24 grudnia 2020 09:23

Znalazł się nowy mesjasz(zero do kwadratu),będzie zbawiał ludzkość.***** ***

Jantar
Jantar
24 grudnia 2020 11:38

No proszę, pierwszy Kościół już zdelegalizowany. Który obstawiacie jako kolejny? Bo jakoś nie mam złudzeń, że to dopiero początek delegalizacji wszystkich związków wyznaniowych. Pod pretekstem „brakujących dokumentów” może wystąpić o delegalizację każdego – oczywiście poza Kościołem Katolickim.

Marek
Marek
24 grudnia 2020 16:29

Jakie to typowe dla pis.
Wymyślili sobie hasło wyborcze „Polska w ruinie” było kłamliwe i aby to zmienić sami doprowadzili Polskę do ruiny.
Wymyślili sobie hasło „nadzwyczajnej kasty sędziowskiej”, nie znaleźli takowej to sami ją stworzyli ze swoich „sędziów”.
Potem wymyślili sobie „prześladowanie chrześcijan”, dowodów na to nie znaleźli to sami zaczęli ich prześladować.

Wyższy poziom komicznego absurdu.

Rafapon
Rafapon
26 grudnia 2020 07:22

Przyjdzie przenieść się do katakumb. Studenci we Wrocławiu takie mają już od 1964-go. Może przyjmą?