Zandberg szybciej działa niż myśli? Burza w sieci

Ostatnia paróweczka Adriana Zandberga

W ciągu dnia na portalach społecznościowych publikowana jest trudna pewnie do ogarnięcia liczba zdjęć. Znakomita większość wywołuje reakcję tylko wśród najbliższego grona osoby konkretne zdjęcie publikującej. Gdy jednak za opublikowanym zdjęciem stoi polityk to sprawy mogą przybrać zupełnie niespodziewany obrót.

 

Polityk musi pamiętać o tym, że wszystko co robi w domenie publicznej podlega natychmiastowej ocenie. Oceniającymi są jego zwolennicy ale także i przeciwnicy. Każde publiczne działanie polityka ma swój kontekst czasu, miejsca i zdarzeń, które towarzyszą działaniom publikującego.

Pokusa zdobycia jak największego poklasku dla swoich działań powoduje, że w dobie powszechnie dostępnej technologii szybciej działamy niż myślimy – przynajmniej niektórzy z nas.

Adrian Zandberg upublicznił niby niewinne zdjęcie i podpisał je: „Chwila przerwy na wegańskiego hotdoga i jedziemy dalej. Kolejny przystanek – Siedlce!” Być może chciał dać znać swoim sympatykom, że już jest w drodze na zaplanowane spotkanie, być może chciał się pochwalić, że jest w zgodzie z trendami zdrowego odżywiania się (wege hot-dog) a być może chciał po prostu przypomnieć obserwującym go na Twitterze o swoim istnieniu.

Dobry intencjami piekło jest wybrukowane. Po publikacji foty w sieci zawrzało. Poniżej tylko kilka przykładów reakcji internautów: „Adrian, nie zapomnij tylko o zakupie gazetki Polska Presse, cafe latte z mleczkiem sojowym i koniecznie zdejmij maseczkę przed konsumpcją. Bo się ubabrzesz” – napisał Dariusz Joński

 

Michał Szczerba dodał: „Jedno zdjęcie jest warte więcej niż tysiąc słów. Zwalniani przez Orlen dziennikarze tego nie polubią”

„Obraz wart tysiąca słów. Miara upadku Lewicy. Nie chodzi o sam fakt, bo w swej istocie to nic złego, zatankować/zjeść na stacji, a bardziej o symbolikę, która jest powalająca, w sytuacji gdy są zwalniani redaktorzy Polskapress a Prezes Obajtek zgromadził gigantyczny majątek” – stwierdził radny z Łodzi Sebastian Bohuszewicz.

Przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa napisał: „Reklama Orlenu w czasie, gdy jego szef robi czystki w Polska Press i bezprawnie zwalnia ludzi z pracy? Coraz lepiej”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Eliza Rutynowska, prawniczka Fundacji FOR także wyraziła swoje zniesmaczenie opublikowanym zdjęciem: „Panie Zandberg – stoi Pan ze znajomymi pod logo koncernu, którego władze lekceważą postanowienie polskiego sądu w przedmiocie wstrzymania przejęcia Polska Press. Słyszał Pan o tym?”

Być może Zandberg wyszedł z założenia, że nieważne co piszą, ważne by poprawnie pisali nazwisko a być może najpierw coś zrobił a dopiero potem pomyślał. Jeśli prawdziwą jest ta druga teza to osobiście nie chciałbym aby swoimi działaniami miał on jakikolwiek wpływ na funkcjonowanie naszego kraju.

/as/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Inna
Inna
7 maja 2021 17:07

Bardzo to widoczne, że niektórzy chcieliby uwalić Zandberga, a z nim Lewicę. I snują spekulacje.Przydałoby się trochę zastanowienia państwo spekulanci. Z tymi pospiesznymi ocenami jesteście żałośni.

antyuzurpator
antyuzurpator
10 maja 2021 09:32
Reply to  Inna

Czas pokaże, czy były to oceny pospieszne, czy prorocze.
Wiem, że z nazwisk nie powinno się żartować, ale jakoś nie mogę pozbyć się wrażenia, że w kwestii de facto bezwarunkowego poparcia pisowskiego projektu dot. funduszy europejskich, ten pan, mając górę surowca w nazwisku, buduje nam domki z piasku.

HerodAntypis
HerodAntypis
7 maja 2021 17:41

1. Nie będziesz miał cudzych prezesów przede mną
2. Nie będziesz tankował poza Orlenem
3..
Kto tu komu lejce założył?

Gekon
Gekon
7 maja 2021 18:07

Ciekawe, że „oburzenie” wyrażają wyłącznie kaowskie trolle 🙂

Agnieszka
Agnieszka
7 maja 2021 19:37

Co to za swinstwo, ktore jedza?

Gekon
Gekon
8 maja 2021 08:36
Reply to  Agnieszka

Przeczytaj podpis zdjęcia. Ślepa jesteś? Czerwona hołota teraz już nawet hot doga „wegańskiego” potrafi zrobić.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
8 maja 2021 14:48
Reply to  Gekon

Tego hotdoga nabyli na Orlenie, więc to raczej nie jest dzieło rzeczonej „hołoty”. A poza tym trochę kultury. Nie wydaje mi się, żeby był Pan z Panią Agnieszką na ty.

Stanisław
Stanisław
9 maja 2021 19:21
Reply to  Agnieszka

„Wegański hot dog”- ciekawe, czy autor tej nazwy wie,co to oksymoron?

Rafapon
Rafapon
8 maja 2021 15:21

Obajtek dał im kupony na to badziewie? Pies by tylko to powąchał i na to nasikał.

druh Marek
druh Marek
8 maja 2021 19:04

Obok Zandberga posłanka Biejat,której PiS odebrał prowadzenie komisji sejmowej ( nie pamiętam nazwy), bo jak stwierdził Terlecki: ” Nie radziła sobie”. Policjanci odbierali jej godność na antyrządowych demonstracjach, popychając i psikając po oczach gazem, ale to nic dla ambitnej posłanki. Ważne ,że partia wyznaczyła cele i metody walki o lepszą pozycję w łonie opozycji. Kolaboracja z PiS-em tej pani nie przeszkadza, bo co się nie robi dla dobra klasy robotniczej i sojuszu robotniczo-chłopskiego. Braawoooo!!

Stanisław
Stanisław
9 maja 2021 19:18
Reply to  druh Marek

Widać, że nie masz bladego pojęcia jak się robi politykę. Myślisz, że to co widzisz w telewizorze, to robi się na serio.