Zanim będzie lepiej wcześniej się pogorszy. 809 osób zakażonych w ciągu ostatniej doby

Zanim będzie lepiej wcześniej się pogorszy. 809 osób zakażonych w ciągu ostatniej doby

Istotą pracy dziennikarskiej jest zdobywanie informacji. Muszę się przyznać, że ostatnie dni nie powodują u mnie jednak  pod tym względem wzrostu adrenaliny. Konkretnie chodzi o moment w ciągu dnia kiedy odbywa się konferencja w Ministerstwie Zdrowia. Fatalnie rosnące liczby zakażonych w ciągu ostatniej doby napawają mnie przerażeniem.

 

Zdaję sobie sprawę, że rzeczywisty obraz „zakażonej Polski” jest pewnie znacznie gorszy niż ten jaki jawi się w oficjalnych, ministerialnych komunikatach. Dzisiaj ponownie przyszło nam się zmierzyć z granicą, o której w ogóle nie chcieliśmy myśleć, jako możliwej do przekroczenia. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński poinformował na konferencji prasowej, ze poziom nowych zakażeń osiągnął rekordowy wymiar 809 przypadków.

Co więcej, urzędnik dodał, że w związku z rozpoczęciem badań przesiewowych na dużą skalę w województwie małopolskim: „należy się spodziewać, że ich wyniki powiększą liczbę przypadków w najbliższych dniach” – czytamy na interia.pl

 

„Odpowiadając na pytanie, jak ma się ciągły wzrost zakażeń z informacją o powrocie dzieci do szkoły od 1 września, Cieszyński stwierdził, że takie decyzje powinny zapadać na poziomie lokalnym”. Poza tym wiceminister dodał, że głównym ogniskami koronawirusa są duże zakłady pracy i że nie ma bezpośrednich dowodów, że zwiększony poziom zakażeń jest pochodną powrotów naszych rodaków z wakacyjnych wyjazdów.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Wydaje więc nam się, że między wierszami oficjele chcą nam powiedzieć, że na dobre wieści będziemy musieli jeszcze poczekać. Wcześniej doczekamy się złych.

/as/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Jantarzdziwiony Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zdziwiony
zdziwiony

Jak to? To jest jeszcze jakiś wirus? Przecież 10.lipca krzywogęby Matołusz ( ksywka ewangelista) ogłosił, że żadnej epidemii już nie ma!

Jantar
Jantar

Według Konfederacji ten wirus to „wymysł lewactwa, żeby przejąć rządy nad światem i wyeliminować religię katolicką i tradycję”.