Zapadł wyrok w sprawie o pobicie przez ochroniarza kobiety za sweter z tęczowym sercem

Zapadł wyrok w sprawie o pobicie przez ochroniarza kobiety za sweter z tęczowym sercem

Karolina Krauze wygrała sprawę z agresywnym ochroniarzem w Sądzie Rejonowym w Częstochowie.  Ochroniarz został uznany winnym napaści, otrzymał zakaz wykonywania zawodu, zbliżania się do pokrzywdzonej, a także musi zapłacić 1500 zł odszkodowania oraz zwrot kosztów sądowych.

 

Moja sprawa i ostateczna wygrana to przestroga i ostrzeżenie dla osób, które mają chęć na podobne zachowania” – powiedziała po wyroku poszkodowana. Oskarżony Jarosław Z. nawet nie czuł potrzeby przeproszenia pobitej.

Sprawa rozegrała się w lipcu 2019 r., kiedy Jarosław Z. zabronił wejścia do częstochowskiego klubu kobiecie w swetrze z wzorem przypominającym tęczowe serce. W wyniku pobicia, Karolina Krauze wylądowała na SOR. Miała stłuczenia głowy, spuchniętą twarz i skręcony kręgosłup szyjny.

 

Pokrzywdzonej kupiony sweter nawet nie kojarzył się z LGBT, ale z ulubioną w dzieciństwie bajką „Troskliwe misie”. „Jestem apolityczna…Jestem świadkiem, ale i ofiarą tego, że w Polsce mamy bardzo poważny problem, o którym nie miałam zielonego pojęcia” – powiedziała.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/ep/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Shaq
Shaq
26 lutego 2021 07:05

BARDZO DOBRZE! Teraz należałoby pozwać tych, którzy do takich przestępstw podżegają – Ziobrę, Jądraszewskiego, wszystkich palantów z Konfederacji, maniaka Oko i wielu innych