„Zapanowała w naszym kraju tyrania kłamców i głupców”

Prof. Marcin Król: „PiS kradnie ludziom ducha”

Profesor Marcin Król, wybitny filozof, historyk idei, a za czasów PRL opozycjonista, obecne działania Prawa i Sprawiedliwości ocenił jako „granie na poczuciu bezpieczeństwa i na skłonności każdego człowieka do zła”. – „Zapanowała w naszym kraju tyrania. To jest tyrania większości, tyrania kłamców i głupców. Tego obawiali się ojcowie demokracji. PiS dla mnie uosabia w całości i niektórzy z przedstawicieli PiS-u uosabiają zło, diabła” – stwierdził w TVN24.

Według profesora Króla, w Polsce nie ma już demokracji, nie ma rozmowy, nie ma dialogu. Jak wyjaśniał – w polityce są dwie metody: rozmowa lub siła. – „Jeżeli nie ma rozmowy, to jest tylko siła. W tej chwili nie ma rozmowy. Rozmowa się skończyła zupełnie. No to wobec tego jest siła. Reakcja na siłę będzie tylko jedna. Siła. To jest bardzo przykre”.

Wyraził jednak nadzieję, że w długoletniej perspektywie: „PiS minie, ci ludzie znikną” – powiedział. Ostrzegł jednak przed okresem przejściowym, który według prof. Króla, będzie bardzo gwałtowny. – „PiS zaszło już tak daleko, że nie będzie można go tak delikatnie i łagodniutko, jakby chciało PO pogłaskać i odesłać w wyborach na zieloną trawkę. Ten rząd trzeba będzie po prostu przepędzić” – stwierdził profesor. Zastrzegł jednak, że nie są to nawoływania do przemocy, a jedynie jego przewidywania.

Prof. Marcin Król dodał, że chciałby, aby „wróciła Polska ludzi błyskotliwych, mądrych, a przede wszystkim uczciwych wewnętrznie”.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
RomektttWernyhoraMarekmędrkowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mędrkowski
mędrkowski

Im dłużej obecna władza będzie trwała przy swoim, tym tragiczniejszy będzie jej koniec. Egregor sprzeciwu i oporu społecznego narasta, ma swoją siłę i nie da się go już pohamować. Historia kołem się toczy, tylko teraz szybciej.

Marek
Marek

Żeby w zwolennikach PiS zapaliła się „lampka refleksji”?Ale mądrych ludzi jak pan profesor Król, słuchać nie chcą, twierdzą że maja własnych profesorów. Naprawdę warto, jeżeli wszyscy dookoła mówią ze jesteś pijany, zbadać poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety PiS ze swoim wodzem, zachowuje się jak zamroczony alkoholem facet który nie słucha nikogo, jest najmądrzejszy, wszystko wie najlepiej, wszystko wie jak zrobić a jak zrobi głupotę to i tak nie on jest winny tylko ci którzy się z nim nie zgadzają. Posłowie PiS zachowują się jak osoby którym wyłączono zdolność myślenia, powtarzają w kółko te same wyuczone na pamięć formułki, uchwalą… Czytaj więcej »

Wernyhora
Wernyhora

Pis-uaru nikogo nie chcą słuchc, no chyba że tego pazernego odszczepieńca z Torunia, a ludzi światlych i autorytetów naukowych – to już w ogóle nie słuchają, bo nimi gardzą! Tak ujaweniają sie kompleksy zbieraniny pofolwarcznej i popegieerowskiej

ttt
ttt

PEWNA ANIELICA PISICA Z ZIELONEJ GÓRY UKAZAŁA MI SIĘ W BOŻE NARODZENIE ANNO DOMINI 2017… Czy to ja już zwariowałem, czy jednak ONI??? _ OTO OKOLICZNOŚCI TEGO ZDARZENIA, Wysoki Sądzie: ___ Nie jest to zbyt po chrześciajńsku Lecz „Orkiestra tusz” już w Gdańsku I tak aż i do Krakowa Niechaj tuszka PiS-u skona Taka tuszka wigilijna Karpia lepsza jest drobinka Gdy Krysieńska zje sałatkę Jarek się gdzieś wyżej wdrapie (Na drabinkę czy na ołtarz Zależy jaka jest podaż Na wawelskie wzgórze może Choć już nic mu nie pomoże…) Wtedy będą bzdety, rety Fanfary i pierdolety Niebo się otworzy z hukiem… Czytaj więcej »

Romek
Romek

Niech wrócą mądrzy ludzie ?? dobrze ,fajnie ale nie z Platformy !! Ci juz sie tez popisali !!!