Zapowiada się ostra indoktrynacja religijna w szkołach. Katolickie uczelnie będą kształcić etyków

Zapowiada się ostra indoktrynacja religijna w szkołach. Katolickie uczelnie będą kształcić etyków

Jak tu zmusić młodzież do uczestnictwa w lekcjach religii, Czarnek już wie. Od września koniec z zasadą – albo religia, albo etyka albo nic.

Teraz udział w jednym z tych przedmiotów będzie obowiązkowy. Uczniowie będą więc musieli wybrać między religią właśnie, a etyką. Pozornie wszystko ok. Prawa konstytucyjne zachowane, uczeń sam decyduje, jest dobrze, ale…

… przy tak ogromnym braku nauczycieli etyki, większość szkół nie da rady zorganizować zajęć z tego przedmiotu, więc dzieciakom pozostanie tylko religia.

A co, jak jednak szkoły sobie z tym problemem poradzą?

Czarnek to kawał cwaniaka i już się zabezpieczył przed ewentualnym rzutem fachowców od etyki do szkół, którzy mogą odebrać uczniów katechetom i na dodatek nauczać etyki, która nie pomoże w utrwalaniu państwa wyznaniowego.

Wskazał 6 uczelni, które będą kształciły etyków. Tych dobrych, oddanych partii i Polskiej Instytucji Kościelnej. Wśród nich Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, jezuicka Akademia Ignatianum w Krakowie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Wychodzi więc na to, że wszystko jedno, na udział w których zajęciach zdecyduje się uczeń. I tu i tam będzie poddawany indoktrynacji religijnej. I tu i tam będzie trwała ogromna praca nad ukształtowaniem prawdziwego Polaka, takiego katotaliba, który będzie tym wspaniałym Homo PiSsus, żyjącym ku chwale Kościoła Polskiego, prezesa i partii jego.

Tak więc uczniowie drodzy! Jak zauważa jeden z internautów, przed wami jedna wielka ściema, „czyli będzie wybór między religią a religią. Sojusz tronu z ołtarzem coraz mocniejszy”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/do/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
21 czerwca 2021 10:25

Dla załamanych, że będzie tylko religia albo katolska etyka podpowiadam, że zawsze jest trzecie wyjście znane od lat: masowe wagary. Wkrótce do dobrego tonu będzie należało zrywanie się z takich frajerskich lekcji.

Marek
Marek
21 czerwca 2021 14:51
Reply to  HerodAntypis

I będzie to skutkowało wpisem do akt pod hasłami „podważania ustroju ludowego, znaczy suwerennego”, późniejszymi trudnościami w pracy, represjami dla rodziców i pasem dla dzieci. Przecież ten pomysł czarnka nie działa w próżni. Jest to jedna, malutka część zmiany ustroju i wielkiej rewolucji kato-faszystowskiej połączone z tworzeniem nowego (a tak naprawdę przywracaniem starego człowieka) homo-katolicusa. .

Waldemar
Waldemar
21 czerwca 2021 11:20

Cała ta Czarnkowa rewolucja konserwatywna to jak napisał pewien felietonista mech i paproć w wapieniu zaklete i pajęczyną owinięte. Swoją drogą bardzo chętnie dowiedziałbym się, kto ową etykę na tych uczelniach (w tym i Rydzyka) wykłada i jakie jest z grubsza tematy są przy okazji omawiane?

Jantar
Jantar
21 czerwca 2021 12:21
Reply to  Waldemar

No właśnie czytałam w artykule, że kadrę do nauczania etyki w szkołach mają przygotować wydziały teologiczne tychże uczelni, czyli księża profesorowie po studiach w Watykanie. Nazwiska tym samym są już zbędne. A na liście uczelni, które mają wspomniane kadry przygotować, miała być także ta nowa tworzona przez Ordo Iuris.

Agnieszka
Agnieszka
21 czerwca 2021 11:36

Nie sie odpieprzy od naszych dzieci ten idiota.

Marek
Marek
21 czerwca 2021 12:52

Co tam etyka za chwilę nie będzie miał kto uczyć matematyki fizyki biologii czy języków obcych czy języka polskiego i to będzie prawdziwy problem i dramat. Za moment pewnie będzie łapanka na stanowisko dyrektora szkoły, bo dotychczasowi już zapowiadają że w nowych konkursach nie będą uczestniczyć Myślę ze zapowiedzi tzw reform Czarnka i podniesienie pensum tylko pogłębi deficyt nauczycieli. Co tu komentować myślę że część świeckich teologów i nie tylko, będzie uczyć etyki. Szybki kurs czy podyplomówka u Rydzyka i mamy nauczyciela etyki. Na naszych oczach rozsypuje się system oświaty a MEN zajęte jest rozwiązywaniem problemów które samo stworzyło

Jantar
Jantar
21 czerwca 2021 14:50
Reply to  Marek

Przecież to dokładnie o to chodzi! Episkopat żąda, by cała edukacja wróciła do kościoła, bo tak było przez setki lat. A czego uczyli księża to właśnie widać po Czarnkach i mordo jurysach.

Fizyka jest beee, bo występuje przeciwko dogmatom religijnym. Tu przypominam konferencję naukową zorganizowaną przez JP2, podczas której zabronił referatów na temat teorii wielkiego wybuchu i powstania świata.

Astronomia jest beee, bo udowodniła, że to Ziemia krąży wokół Słońca, a kościół nauczał czegoś przeciwnego. I nadal naucza, że Ziemia jest płaska.

Biologia, bo uczy chociażby teorii ewolucji oraz o ciele człowieka. Znów przedmiot wchodzi w konflikt z nauczaniem kościoła.

Języki obce są beee, bo dzięki nim ludzie mogą czytać zagraniczną prasę i mieć kontakty z ludźmi z różnych zakątków globu. A poza tym mogą wyjechać i już nigdy tu nie wrócić.

Na stanowisko dyrektora szkoły nie będzie żadnej łapanki, bo wg projektowanych przepsisów dyrektorów wyznaczą kuratorzy, którzy są na stanowiskach z nominacji partyjnych PiS-u. Można więc śmiało przypuszczać, jakich dyrektorów wyznaczy np. kurator Nowak. Co do nauczycieli to też moim zdaniem chodzi o to, żeby wyeliminować z edukacji wszystkich „nieprawomyślnych”, a zatrudnić takich, którzy będą mieli bumagę od Rydzyka i lokalnego proboszcza. Wtedy żadne lewackie treści się nie przedostaną.

Szybki kurs etyki u Rydzyka dla świeckich nauczycieli nie przejdzie. Zapominasz, że Rydzyk żąda w dokumentach opinii proboszcza o kandydacie z jego macierzystej parafii? Przypominam sprawę, jaką wytoczył Rydzykowi poseł z SLD, który dostał się na studia, ale nie dołączył wspomnianej opinii, bo jest osobą niewierzącą, co poskutkowało usunięciem go z listy studentów. I cały rząd stanął w obronie Rydzyka! Taka sama bumaga jest zapewne wymagana od kandydatów na wydziałach teologicznych, a to właśnie te wydziały mają te studia organizować.

Ryszard
Ryszard
21 czerwca 2021 13:08

Przecież to jest nieetyczne. Wszystkie stowarzyszenia świeckie powinny oddelegować swoich wykładowców do wskazanych przez niby ministra Czarnka uczelni a Czarnek winien zobowiązać te uczelnie by ci wykładowcy byli nauczycielami religii . I to jakiejkolwiek

Kazimierz
Kazimierz
22 czerwca 2021 12:43

Uchowaj Boże przed Polakiem Katolikiem , z szatanem dam sobie radę .

Rafapon
Rafapon
22 czerwca 2021 19:24

No to policzmy. Sześć szkółek zwanych na wyrost uczelniami, ma dostarczyć kadr. Jeśli na roku będzie 100 studentów, to rocznie w końcu będzie będzie produkowanych 600 belfrów religijno-etycznych. W Polsce jest 14.5 tys szkół podstawowych i 7.6 tys ponadpodstawowych, czyli razem jakieś 22 tys. Podzielić to przez 600 i wychodzi, że po 36 latach w każdej szkole będzie jeden czarnkowy belfer, o ile ci pierwsi nie zaczną przechodzić na emeryturę. Czarno to widzę.

Ina
Ina
23 czerwca 2021 08:18

A może strajk dzieci jak we Wrześni w 1901r!?