Zapowiadane zawetowanie przez Dudę ordynacji do PE to „ustawka między prezydentem a prezesem PiS”

Schetyna kontra Morawiecki – jest pozew o kłamstwa premiera

Lider PO Grzegorz Schetyna jest przekonany, że Andrzej Duda w porozumieniu z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim zawetuje pisowską nowelizację Kodeksu wyborczego, która wprowadza zmiany w ordynacji do Europarlamentu. – „Nie spodziewam się tutaj tego, że prezydent Duda stanie po stronie praworządności, czy stanie po stronie przyzwoitości ordynacji. Nie jest podmiotem w tej grze i uważam, że realizuje zobowiązania wobec Kaczyńskiego” – powiedział Schetyna w TVN 24.

Przypomniał, że kiedy w Sejmie i Senacie trwały prace na tym projektem, opozycja zgłaszała do niego zastrzeżenia, a Duda milczał. – „Nie słyszałem wtedy głosów jego urzędników i samego prezydenta” – zauważył lider PO.

Zdaniem Schetyny, zapowiadane zawetowanie przez Dudę ordynacji do PE to „ustawka między prezydentem a prezesem PiS”. Ma to być rodzaj „rekompensaty” za odrzucenie przez senatorów PiS wniosku prezydenta o referendum konsultacyjne w sprawie zmian w Konstytucji. Przewodniczący PO stwierdził, że dla Dudy było to „upokorzenie”.

Podkreślił, że PO zawsze była przeciwna zmianom w ordynacji wyborczej. – „Ja uważam, że jeśli nastąpi to weto, to będzie tylko powrót do normalności. Nic więcej” – podsumował Schetyna.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zgredzinkatak jest Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tak jest
tak jest

Brudne gierki tej pisuarskiej zbieraniny nieudaczników na czele z Adrianem, tym nadęty duce-Maliniakiem! Na kilometr śmierdzi to wszystko ustawią!

Zgredzinka
Zgredzinka

Przecież wczoraj Gowin wyraźnie wyłuszczył powody zmiany decyzji w tej sprawie przez PiS … nie byłoby to dla nich jednak korzystne politycznie … i wszystko.