Zaradkiewicz uchylił zarządzenie prof. Gersdorf o zawieszeniu Izby Dyscyplinarnej SN

Morawiecki przed Trybunałem Stanu? Chce tego Lewica

„Pan Zaradkiewicz uchylił zarządzenie o wykonaniu wyroku TSUE zawieszającego ID do czasu wydania wyroku TK w sprawie P7/20. Przejęcia politycznego SN ciąg dalszy” – napisał na Twitterze Wojciech Górowski z Katedry Karnej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Na stronie internetowej Sądu Najwyższego pojawiło się zarządzenie, które dziś wydał p.o. I prezesa SN Kamil Zaradkiewicz. Chodzi o decyzję, którą podjęła była I Prezes SN, o czym pisaliśmy w artykule „Profesor Małgorzata Gersdorf zawiesiła działanie Izby Dyscyplinarnej SN”.

– „Ciekaw jestem jak to wyjaśnią TSUE…”; – „Zdaje się, że zaraz trzeba raportować, czy wykonano. Otwarta awantura z KE i TSUE”;

 

– „Poza ustawieniem wyboru samego PPSN to właśnie to było jego zadanie, wyznaczone przez jego panów”; – „Oznacza to otwartą drogę do kary w wysokości 2 mln euro dziennie. Którą teraz na pewno dostaniemy” – pisali internauci.

W komentarzach wracali też do sprawy dziwnego zachowania Zaradkiewicz, o czym pisaliśmy w artykule „Tajemnicza przeszłość p.o. I prezesa SN Zaradkiewicza, mianowanego przez Dudę”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
JacekMaciek123454321Jacek DolińskiRomanBart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Przecież po to właśnie został tam zainstalowany.

Bart
Bart

Wyglądało to tak: do p.o. 1 prezesa przyszli smutni panowie, Najpierw nakarmili go grzybkami halucynogennymi (tymi samymi, po zjedzeniu których Morawiecki opowiada o miliardach wydawanych na ratowanie gospodarki, a Sasin o świetnej organizacji wyborów). Gdy panu p.o. zwiotczal mózg (i reszta), przebrali go w piżamkę w różowe misie, posadzili za biurkiem i zrobili parę fotek. No a potem dali do podpisania reaktywację Izby Dyscyplinarnej.
Relację z wydarzenia zamieściły krasnoludki zamieszkujące półkę w gabinecie pana p.o.

Roman
Roman

Zaradkiewicz wykonał gest Nawackiego. Czy jest w tym coś dziwnego? Sekta PiS prze do zniszczenia państwa polskiego, za wszelką cenę i po trupach.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Mam nadzieję, że następnym razem Komisja Europejska i TSUE nie będą się bawili w dżentelmenów wobec PiSiego rządu i od razu z wyrokiem TSUE orzeknie karę za niezastosowanie się do niego (np. 2 miliony euro za każdy dzień zwłoki)

Jacek
Jacek

I to jest samo sedno sprawy . Dżentelmeni bawią się z bandytami

Maciek123454321
Maciek123454321

A czy ten Uj miał prawo zmienić postanowienie pani Gersdorf?