Zaradkiewicz usunął portrety b. prezesów SN z czasów PRL – „Proponuję usunąć towarzysza Piotrowicza z TK!”

Zaradkiewicz usunął portrety b. prezesów SN z czasów PRL – „Proponuję usunąć towarzysza Piotrowskiego z TK!”

Kamil Zaradkiewicz, wyznaczony przez Dudę na p.o. I prezesa SN, swoje urzędowanie rozpoczął od wydania polecenia zdjęcia portretów byłych prezesów Sądu Najwyższego z czasów PRL. Wisiały one na ścianach holu głównego SN.

 

„W ramach funkcjonowania SN kluczowe znaczenie ma dbałość o wizerunek oraz kształtowanie zaufania obywateli do niezależnego wymiaru sprawiedliwości”. W okresie władzy komunistycznej do 1990 roku nie funkcjonowało niezależne sądownictwo wolnego Państwa Polskiego” – napisał Zaradkiewicz w zarządzeniu.

– „Ja się z takim intencjonalnym pojmowaniem historii i taką narracją nie zgadzam. Trzeba mówić zarówno o rzeczach chwalebnych, jak o złych. Nie można „gumkować” historii i udawać że tego nie było. Czy mamy podtrzymywać mit, że Polacy tu był naród samych bohaterów i udawać, że ci którzy błądzili lub świadomie czynili zło nigdy nie istnieli?” – skomentował w rozmowie z onet.pl były rzecznik SN Michał Laskowski.

 

„Dla mnie nigdy to, że te portrety wisiały, nigdy nie było żadnym gloryfikowaniem czasów komunizmu. Gdy oprowadzaliśmy po SN wycieczki zawsze mówiłem, że to nie były chwalebne czasy, w których dochodziło do sprzeniewierzeń” – dodał sędzia Laskowski.

„Faktycznie, to wielki gest, naród będzie wdzięczny, lekarze, pielęgniarki, rolnicy, nauczyciele, przedsiębiorcy, seniorzy…. to im teraz, w czasie pandemii bardzo pomoże, brawo PiS!!!!”; – „Proponuję usunąć towarzysza Piotrowskiego z TK! Skoro robicie porządki…”; – „To może odbierzmy tytuły naukowe wszystkim obywatelom, którzy je zdobyli w czasach PRL? Jak zrywać z ciemną przeszłością to konsekwentnie”; – „W ich miejsce można teraz powiesić portrety p.o. prezesów SN w piżamach” – komentowali internauci.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
5 maja 2020 09:10

Zaiste, gest godny Piżamaprezesa.

Dziadek mróz
Dziadek mróz
5 maja 2020 10:03

ŚP Papież JP II także z PRL miliony potomków chamstwa, hołoty, Kaziuków z Konopielki, analfabetów II RP dzisiaj prof.dr.mgr. księzy biskupów, sędziów prok. m/in Zaradkiewicz, Kaczyński oni także fo usunięcia??? – a kim czym bylibyście, gdyby nie komuna? – a żeby państwo istniało, odbudowywało, budowało, Polskę, szkoły, uniwerstety itd. Potrzebne jak obecnie były służby, sędziowie, prok. nauczyciele itd.itd. Gdyby nie to Zaradkiewicz i inni zrywał by ale gnój z pod krów w oborze, dziedzica.

Goool
Goool
5 maja 2020 15:55
Reply to  Dziadek mróz

Tak. W krajach bez komuny do dziś nie odbudowano zniszczeń wojennych…

smętek
smętek
5 maja 2020 17:00
Reply to  Dziadek mróz

Dokonał Pan trafnej oceny tej prostackiej hołoty, która uzurpuje sobie prawo pisania wg własnych wyobrażeń historii Polski.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
6 maja 2020 14:34
Reply to  Dziadek mróz

Przecież on jest tylko P.O. Jakim prawem tak się szarogęsi? Chociaż po co ja pytam? Przecież to u nich norma. Jak tylko się gdzieś pojawią, zaraz zaczynają wprowadzać swoje „porządki”. Może chce tam powiesić w złotych ramach swoją już sławną piżamę.

Zwinka
Zwinka
5 maja 2020 11:48

Zrobił miejsce na własną fotkę w piżamce ???

Kacper
Kacper
5 maja 2020 12:38

Zgadzam się rze nie powinno się zdejmować tych zdjęć sędziów lecz pszeniesiec na inną ścianę na tej ścianie powinno być napisane zdrajcy narodu Polskiego i pod tym napisem powinny być wywieszone wszystkie zdjęcia wras z nazwiskami

Kazimierz
Kazimierz
5 maja 2020 16:47
Reply to  Kacper

Kacper , historii na innej ścianie nie powiesisz . Często zapominamy , że to Nasza „zdrajców narodu (czemu z małej litery?)Polskiego HISTORIA .

smętek
smętek
5 maja 2020 17:03
Reply to  Kacper

Zalecam lekcje z ortografii języka polskiego.

Kazimierz
Kazimierz
5 maja 2020 16:40

Oj , Zaradkiewicz jak za Stalina . Dzisiaj jest na zdjęciu , jutro już go nie ma . Niskie !

Witold
Witold
10 maja 2020 20:45

Czy trzeba być Prezesem SN, aby móc kogoś piętnować jako zbrodniarza? Czy też każdy może, równie lekką ręką, analogicznie potraktować pana Zaradkiewicza – np. jako przyjaciela bolszewickich przekształceń własnościowych w Polsce? W tym art. 19 dekretu o przeprowadzeniu reformy rolnej i nacjonalizacji?

Witold
Witold
10 maja 2020 21:26

„Profesor Witold Czachórski poza licznymi pracami z zakresu prawa zobowiązań wiele uwagi poświęcił problematyce własności i posiadania. Między innymi samodzielnie opracował rozdział o posiadaniu w znakomitym podręczniku Jana Wasilkowskiego z 1957 r.” K. Zaradkiewicz, Romańska teoria posiadania a kodeks cywilny, Studia Iuridica, 2016 nr 64, s. 99