Zarząd Polskiej Fundacji Narodowej – do wycinki

To Maciej Świrski „rozbroił” Rycerza

Decyzja w tej sprawie w zasadzie już zapadła. Zarząd Polskiej Fundacji Narodowej nie sprawdza się. Fundacja skompromitowała się w ostatnim czasie z kretesem, choćby tylko brakiem reakcji na wybuch międzynarodowej awantury wokół nowelizacji ustawy o IPN.

„Po co ta fundacja istnieje, jeśli w takiej chwili nie podejmuje żadnych działań? Pierwszym absolutnie najprostszym krokiem powinno być wykupienie miejsca w najbardziej opiniotwórczych dziennikach europejskich, a także w Izraelu i USA, by wytłumaczyć zagranicznej opinii publicznej całe to zamieszenie. Nawet tak prostej rzeczy nie zrobiono, a przecież fundacja ma budżet, by przeprowadzać znacznie większe i rozbudowane kampanie” – zauważył wysokiej rangi polski dyplomata, który nie kryje swojej irytacji brakiem aktywności PFN.

„To, co wyprawia zarząd fundacji, jest jakimś smutnym żartem. Zmiany muszą tam szybko nastąpić” – powiedział z kolei Onetowi jeden z wicepremierów w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Kilka dni temu swoje krytyczne uwagi zgłosili również przedstawiciele spółek skarbu państwa, które składają się na budżet PFN, a krytyka ta miała dotrzeć do samego Morawieckiego.

Obecnie trwają poszukiwania kandydatów, zdolnych do takiego pokierowania fundacją, by ta zaczęła w końcu realizować cele, dla których ją powołano. A przy okazji zmienić jej negatywny wizerunek, bo w zasadzie nikt w obozie władzy nie jest w stanie powiedzieć o niej ani jednego dobrego słowa.

Rozmówcy Onetu twierdzą, że obecny zarząd PFN ma w zasadzie jednego obrońcę – wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego, któremu bezpośrednio podlega cała fundacja, kierowana przez jednego człowieka – Macieja Świrskiego.

„Gliński nie da zrobić Świrskiemu krzywdy i zapewne już szykuje mu miękkie lądowanie. Pytanie tylko, w której państwowej instytucji?” – kwituje jeden z rozmówców Onetu.

/p/

Źródło: Onet.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Polka gorszego sortuantyuzurpatorshaqbułkaZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Świry

shaq
shaq

Tak, nazwisko Świrskiego zobowiązuje… Ale na jego miejsce na pewno znajdzie się jakiś Debilski albo Kretynowicz.

bułka
bułka

I Gliny

antyuzurpator
antyuzurpator

Zrobią „centralny zarząd muzeów narodowych” albo coś w tym rodzaju i na szczycie tego postawią stołek dla świrskiego. Nie liczy się branża ani funkcja, tylko kasa, nagrody i na koniec odprawa.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Nie mogli nic nigdzie wykupić, bo to kosztuje, a tę gigantyczną kasę już dawno przeputali na bzdury i sprzeniewierzyli.