Zaskakujące oświadczenie żony premiera w sprawie działki

Prawicowy tygodnik uznał, że Morawiecki jest „Człowiekiem Wolności” – „To jednak nie Banaś?”

W oświadczeniu przekazanym mediom żona premiera Mateusza Morawieckiego zapowiedziała, że skieruje do sądu pozew przeciwko „Gazecie Wyborczej”. Powodem miałaby być publikacja na temat zakupu działki od Kościoła we Wrocławiu. Przypomnijmy: do transakcji doszło w 2000 roku. Państwo Morawieccy kupili wówczas 15 hektarów ziemi za zaniżona kwotę. Zapłacili bowiem 700 tysięcy, podczas gdy działka ta już wtedy – jak wynika z późniejszych ustaleń rzeczoznawcy – warta była 4 mln zł.  Obecnie tereny są wyceniane na sto razy więcej. To jednak nie wszystko. Władze Wrocławia zaplanowały na pobliskich terenach inwestycje, a przez środek działki dzisiejszego premiera miała przebiegać trasa szybkiego ruchu.

„Gazeta Wyborcza” napisała, że „dokumenty tej transakcji zniknęły, a obecny proboszcz nie wie, skąd ta niska cena”. W śledztwie ABW, jakie w tej sprawie było prowadzone w 2006 roku, Morawiecki miał zeznać, że o gruntach tych dowiedział się od metropolity wrocławskiego kard. Henryka Gulbinowicza. Głos zabrała też Kancelaria Premiera, pisząc, że z powodu rozdzielności majątkowej małżeństwa Morawieckich grunty te są obecnie własnością Iwony Morawieckiej, a „wiedzę o możliwości zakupu działki Pani Iwona Morawiecka pozyskała m.in. od znajomego, który zajmował się pośrednictwem w sprzedaży nieruchomości”.

Żona premiera Morawieckiego artykuł gazety ocenia jako „zmanipulowany” i zawierający „kłamliwe pomówienia”.  Jednocześnie jednak poinformowała, że w przypadku, gdy gmina Wrocław przystąpi do budowy dróg, przebiegających przez działkę posiadaną obecnie przez premierostwo, dokonają oni sprzedaży wszelkich wyodrębnionych w planach miasta terenów „po cenie zakupu wynikającej z aktów notarialnych z uwzględnieniem inflacji”. Cała otrzymaną kwotę natomiast … przekaże na cele charytatywne.

Do decyzji tej odniósł się m.in. Jarosław Kurski, apelując na Twitterze, by zapamiętać tę deklarację Iwony Morawieckiej: „To zobowiązanie publiczne i rodzi konkretne skutki prawne”. Jak spuentował sprawę jeden z popularnych użytkowników tego medium: „I na co panu, panie Mateuszu @MorawieckiM, było to premierowanie? Nie dość, że pół Polski ma z pana ubaw, to jeszcze tyle milionów pójdzie się…”

mpm

Źródło: natemat.pl, onet.pl, twitter.com

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AtkasmętekMarekMaciek123454321Zbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

To ja publicznie zobowiązuję się, że kupię za tyle. O ile wiem jestem pierwszy więc żeby potem nie było, że przypadkiem Rydzyk kupił.

Maciek123454321
Maciek123454321

Hałas spłoszył duże pieniążki. Nie od dziś wiadomo, że duża forsa brzęczy najciszej.

Marek
Marek

Wooow! Ale towarzystwo! Prezes-deweloper , naciąga na budowę dwóch wież. Premier sprzedaje za 170 tyś po to aby odkupić za 1,9 mln.(!!!!????) Do teko kelnerzy od Sowy zeznają o „kupowaniu działek na słupy” …. No jeden bardziej kryształowy od drugiego!. To jest prawdziwy obraz PiS, czyli „korupcja polityczna”, intratne stanowiska dla kolesi i zwolenników i rodziny, ciemne interesy i duże naprawdę duże pieniądze w tle. Dla wyborców jest 5 stów na dziecko i wciskanie ciemnoty o „kryształowej uczciwości”.. Po tym co pokazał wczoraj w TVN, Bielan to widać że Wyborcza trafiła w czuły punkt Morawieckiego, I poczekajmy na efekty ……przy… Czytaj więcej »

smętek
smętek

Tonący brzytwy się chwyta – stare, polskie przysłowie.

Atka
Atka

Szujostwo w czystej postaci