Zastępca Ziobry nakazał postępowanie dyscyplinarne wobec Ewy Wrzosek, która wszczęła śledztwo ws. organizowania wyborów w czasie pandemii

Urzędniczka prokuratury mobbingowana, bo jej mąż należy do krytykującego Ziobrę stowarzyszenia prokuratorów?

Zastępca Ziobry prokurator krajowy Bogdan Świeczkowski polecił wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów Ewy Wrzosek – poinformowała Prokuratura Krajowa.

 

To właśnie ona wszczęła śledztwo w sprawie organizowania wyborów prezydenckich w okresie pandemii. Pisaliśmy o sprawie w artykule „Po kilku godzinach śledztwo, w którym przesłuchany mógłby być Kaczyński, zostało umorzone!”.

Święczkowski uważa, że decyzja prokurator Wrzosek miała charakter polityczny i że nie było podstaw do wszczęcia przez nią śledztwa. – Obrazę przepisów prawa i uchybienie godności urzędu stanowią także jej wypowiedzi w mediach dotyczące wspomnianego śledztwa, a udzielane bez zgody przełożonych. Dlatego Prokurator Krajowy polecił wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów w Warszawie Ewy Wrzosek” – poinformowała Prokuratura Krajowa.

 

„Przyznam, że nie jestem zaskoczona. Widzę, że decyzja zapadła już na najwyższym szczeblu. Zostało wdrożone postępowanie dyscyplinarne bez etapu wstępnego, bez postępowania wyjaśniającego. Ja tej informacji jeszcze nie otrzymałam, choć powinnam zostać powiadomiona o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego” – powiedziała w rozmowie z onet.pl Ewa Wrzosek.

„To jest wręcz niewyobrażalne, że to się dzieje, ale tak właśnie wyglądają bolszewickie metody. Ręczne sterowanie prokuraturą i represje za każdy przejaw niezależności. Najpierw ukręcenie łba sprawie w 3 h, a teraz dyscyplinarka dla Ewy Wrzosek” – podsumował na Twitterze Michał Wawrykiewicz z inicjatywy „Wolne Sądy”.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AndrzejMaciek123454321Jantarvint Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
vint
vint

Ohydne, obrzydliwe, nieprzyzwoite zachowanie podnóżków i dudowłazów kłamczyńskiego! A panią Wrzosek podziwiam za jej odwagę, determinację i wolę walki o praworządność w sytuacji gdzie suweren klaszcze z zachwytu uszami w rytmie disco polo na widok przedstawicieli „władzy”, a znakomita część społeczeństwa „nie interesuje się polityką”.

Jantar
Jantar

Dokładnie tego się spodziewałam, gdy przeczytałam wczoraj informację o umorzeniu śledztwa w kilka godzin po jego wszczęciu. Teraz możemy się spodziewać dyscyplinarnego usunięcia z zawodu i pozbawienia prawa wykonywania zawodu prawnika przez panią prokurator. To samo będzie z każdym prokuratorem, sędzią, adwokatem i innym prawnikiem, który zechce „podnieść rękę na władzę” w Polsce. A dalej już tylko krok od wsadzania do więzień każdego obywatela za jakikolwiek sprzeciw wobec tej władzy. Zaczyna się dyktatura pełną gębą.

Maciek123454321
Maciek123454321

Te dyscyplinarki to jedna wielka ściema. Tylko straszą sędziów i prokuratorów. Tak naprawdę to oni nie mają aż takiego tupetu, żeby wsadzać niepokornych prokuratorów do pierdla. Sasin już ma niewyjęte trzy lata odsiadki. A tak na serio, to pisuary mocno się musiały przestraszyć postępowania wszczętego przez Panią Prokurator Ewę Wrzosek. Panika widoczna gołym okiem. TRZY GODZINY!!!!!!!!!!! Ja pierdziu. Panika czystej wody. Może by się tak nie spieszyli, ale dziś jest piątek, przez weekend nic by nie mogli zrobić, a wieści by się rozchodziły, rozchodziły, rozchodziły. Więc czym prędzej odebrali pani Wrzosek sprawę, nie informując jej o tym, bo nie było… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Super Express ujawnia w dzisiejszych artykułach plany Kaczyńskiego na wypadek, gdyby wybory udało się zablokować. Anonimowo pisowscy mówią, że jest plan wprowadzenia stanu wyjątkowego z oskarżeniem opozycji o próbę zamachu stanu i zachwianie ładem konstytucyjnym. Wypowiadają się konstytucjonaliści, co jest zapisane w ustawie do stanu wyjątkowego, a więc: odcięcie internetu, przejęcie wszystkich mediów (telewizje, radio, prasa), ograniczenia zakupów towarów, zakaz działalności gospodarczej, zakaz przemieszczania się (zamknięte dworce kolejowe, autobusowe, lotniska), zamknięte granice, zakaz zgromadzeń, kartki na żywność, policja i wojsko na ulicach kontrolujące każdego obywatela. Wraz z oskarżeniami wobec opozycji o dokonanie zamachu stanu oczywistą oczywistością są aresztowania opozycji. SE… Czytaj więcej »

Andrzej
Andrzej

Może i wprowadzą, ale wg mnie, nie na długo, ponieważ nastaną czasy desperatów. Młodych osób, inteligentnych, którzy poprzez działania rządu pozostaną z niczym, a niejednokrotnie z długami, kredytami i bez perspektyw do dalszej normalnej egzystencji. Przez ostatnie 30 lat, znaczna większość przedsiębiorczych Polaków zasmakowała w życiu na poziomie zbliżonym do poziomu europejskiego. Pozbawienie możliwości prowadzenia działalności gospodarczej i pracy ich pracowników, będzie powodem wielkiego społecznego niezadowolenia. Za kilka miesięcy, z powodu globalnego kryzysu, zaczną wracać do kraju osoby, które utrzymywały rodziny pracując na czarno za granicą. Ci co legalnie pewnie też. Zostaną bez świadczeń, pracy i szans na pomoc od… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Sądzę, że oni wszyscy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Giertych przecież o tym mówi od 2015 r., ale jakoś nikt go nie słucha. Pisowskie sługusy doskonale zdają sobie ze wszystkiego sprawę, ale idą w zaparte z prostego powodu. Raz, że wiedzą, że bez Kaczyńskiego lub Ziobry są nikim. Dwa, że Kaczyński z Ziobrą mają na każdego z nich porządne haki. Przypomnieć też wypada o 2-ch innych sprawach. Pierwsza to projektowana ustawa do powszechnego spisu ludności, w którym tym razem obowiązkowe będą odpowiedzi na dokładne pytania o sympatie polityczne, popierane partie, działalność w różnych organizacjach i fundacjach, wyznanie religijne, działalność… Czytaj więcej »