Zastępca Ziobry nakazał prokuratorom składać donosy na niepokornych sędziów?

Zastępca Ziobry nakazał prokuratorom składać donosy na niepokornych sędziów?

„W celu zapewniania prawidłowego porządku prawnego oraz ochrony interesów obywateli Prokurator Krajowy polecił prokuratorom, aby reagowali na wszelkie przypadki kwestionowania statusu sędziów Sądu Najwyższego i sądów powszechnych” – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

 

Zastępca Ziobry Bogdan Święczkowski nakazał też prokuratorom, aby składali wnioski o wyłączenie – jak to określono – sędziów podważających status innych sędziów. Tyle pisowska nomenklatura – w rzeczywistości chodzi o sędziów, którzy kierują się wyrokiem Sądu Najwyższego, który poprzedziło orzeczenie TSUE.

Święczkowski polecił prokuratorom, żeby informowali „o tych zdarzeniach właściwego Prokuratora Regionalnego, który powinien niezwłocznie powiadomić Rzecznika Dyscyplinarnego Sądu Najwyższego oraz Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych. Prokuratorzy Regionalni zostali zobligowani do informowania o podjętych czynnościach w takich sprawach Departament Postępowania Sądowego Prokuratury Krajowej” – napisano w komunikacie.

 

Dyscyplinowanie prokuratorów jest kolejnym krokiem PiS, aby zakneblować usta niepokornym sędziom. Więcej o pisowskim projekcie w: „Pomysły rządu na stłamszenie sędziów są przerażające. To są naprawdę szykany polityczne”.

„Ścigać, tropić, karać, zniszczyć! Każdy przejaw niezawisłości. Użyć przy tym siły aparatu państwowego. Tak wygląda niezależna prokuratura. I jeszcze się tym sami chwalą. Zdaje się, że przystąpili do ostatecznej rozgrywki. Bezprawia z prawem. No dobra” – skomentował na Twitterze adwokat Michał Wawrykiewicz z inicjatywy Wolne Sądy.

„Czyli, że władza wykonawcza goni sądowniczą…i ktoś jeszcze twierdzi, że w kraju na Wisłą jest demokracja…”; – „Już nie walec, ale czołgi wystawili do walki z sędziami”; – „Przypomnę słowa sędziego Igora Tulei, który powiedział, że niedługo do sędziego będzie przychodzić się na wywiad do więzienia. I Ziobro do tego dąży” – pisali internauci.

bt

Źródło: polsatnews.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksander
Aleksander
16 grudnia 2019 17:54

To chyba Ziobro zaczął karierę ministerialną od negowania statusu sędziów Sądu Najwyższego?Pójdzie siedzieć.
– – – –
to zastanawiające jak pod niewinnymi tekstami ukazuje się napis błędny kod a tekst się nie ukazuje nawet po kolenym wpisaniu kodu.zapis na autora?cenzura wróciła?

daroo
daroo
17 grudnia 2019 09:04
Reply to  Aleksander

Nie ty pierwszy masz takie spostrzeżenia (dot. cenzury) nie tak dawno przerabiałem tutaj ten temat 🙁