Zatrzymany we Wrocławiu z dwoma nożami Polak wykrzykiwał „Allah Akbar”

Zatrzymany we Wrocławiu z dwoma nożami Polak wykrzykiwał "Allah Akbar"

Tuż przed rozpoczęciem sobotniego Marszu Równości we Wrocławiu policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który szedł w kierunku uczestników imprezy, krzycząc m.in. „Allah Akbar”. Policja zabezpieczyła przy nim dwa noże.

Do incydentu doszło w okolicach placu Wolności. Jak wynika z ustaleń policji, mężczyzna był wcześniej notowany za przestępstwa i wykroczenia.

41-letni obywatel polski został zatrzymany ponieważ, jak powiedział rzecznik policji – Wskazywało to na jego irracjonalne zachowanie. Na drodze mężczyzny stanęli policjanci, obezwładnili go, a przy mężczyźnie zabezpieczyli dwa noże. Zatrzymany trafił do jednego z wrocławskich komisariatów, gdzie wyjaśniane są wszystkie okoliczności w tej sprawie.

Wrocławski Marsz Równości w sobotę przeszedł ulicami miasta. Impreza została objęta po raz pierwszy w historii patronatem prezydenta miasta – Jacka Sutryka. Bezpieczeństwa pilnowały wzmożone siły policji. Funkcjonariusze skutecznie zabezpieczali maszerujących i oddzielali ich od grupek kontr manifestujących. Uczestnicy dziękowali policjantom za ochronę imprezy.

Jak informuje Krzysztof Zaporowski, rzecznik dolnośląskiej policji. „Nad bezpieczeństwem uczestników 11 Marszu Równości we Wrocławiu czuwali dolnośląscy policjanci. Wspierani byli przez funkcjonariuszy z innych garnizonów”.

/mr/

źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o