Zatrzymany za hasła wyborcze. Postawione zostaną mu zarzuty publicznego znieważenia prezydenta. Sebastianowi grożą 3 lata

Zatrzymany z hasła wyborcze. Postawione zostaną mu zarzuty publicznego znieważenia prezydenta. Grożą mu 3 lata

46-letni mężczyzna został zatrzymany w Gdańsku przez funkcjonariuszy policji. „Podejrzany” miał na aucie antyrządowe i antyprawicowe hasła: „Wolę w szambie zanurkować”, „wyPAD” i „STOP PiS”.

 

Na pojeździe widoczna była też duża karykatura Dudy stylizowana na błazna. Prezydent ubrany był na niej w czapkę średniowiecznego kuglarza.

Przeciwnik rządu otrzymał już zarzut znieważenia urzędującej głowy państwa. Nagranie z piątkowej akcji policji opublikował sam „podejrzany”, pan Sebastian, który transmitował je na żywo za pośrednictwem Facebooka.

 

Z sympatykiem opozycji jeszcze w piątek spotkała się posłanka Agnieszka Pomaska (KO).

Jestem w drodze do Gdańska ze wsparciem dla Sebastiana. Kierowca zatrzymany za to, że nie jest zwolennikiem Andrzeja Dudy, może liczyć na nasze wsparcie, także pomoc prawną. To, co się dziś wydarzyło, to niebywały skandal” – poinformowała w social mediach.

Po kilku godzinach, Pomaska, opublikowała na Twitterze zdjęcie z przeciwnikiem PiS: „Pan Sebastian szczęśliwie już na wolności, ale zostaną mu postawione zarzuty publicznego znieważenia prezydenta Dudy. Grożą mu 3 lata więzienia. Nadgorliwość służb w tej sprawie to kolejny powód, by zakończyć trwanie tej władzy. Pan Sebastian otrzyma od nas pomoc prawną”.

Obywatele polscy będą odtąd karani za każdą deklarację wyborczą, która nie będzie odpowiadała zapatrywaniom dygnitarzy państwa PiS-owskiego?

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
AntyLewakZwinkaJacek DolińskiMarekMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Pan Sebastian może się odwołać do tego, że jako animalny osobnik należący do chamskiej hołoty nie miał pojęcia, że takie pieszczotliwe określenia mogą d.pę obrażać. Podobno każdy z nas jest równy wobec prawa.

Lehoo
Lehoo

To nie zniewaga, lecz diagnoza

Zbyszek
Zbyszek

Coś nie lubią pitoki Sebastianów.

HerodAntypis
HerodAntypis

Policja znowu robi z siebie jednokierunkowego durnia. Trzeba przetrzebić to stado baranów. Zromiałbym interwencję gdyby facet okleił w ten sposób dupobusa -byłby jakiś pretekst, naruszenie, zniszczenie cudzej własności. Zaraz pisbecy zaczną aresztować właścicieli nieprzychylnych dupie balkonów.

aleksander
aleksander

kiedy beda brali do policji ludzi myslacych?

Maciek123454321
Maciek123454321

Pogratulować odwagi i bezkompromisowości. Przy okazji czytelna aluzja do awarii kolektora. Wygląda na to, że szambo, które się wylewało zostało w całości skrzętnie zebrane przez PiS i teraz jest wylewane na nasze głowy. Brawo PiS!!! Jeszcze kilka takich akcji represyjnych i nie będzie drugiej tury wyborów. Trzaskowski zdobędzie 50% i jeszcze dwa głosy – pana Sebastiana z Gdańska i pana Sebastiana z Oświęcimia.
ANDRZEJ DUPA JEST DO DUDY – albo odwrotnie. Zapraszam policję i już składam ręce do kajdanek.

Marek
Marek

I oni śmią przebąkiwać o pojednaniu i „hejt-stopie”… a ta leci jak.na złamanie karku, żeby okazać wsparcje hejterowi. Śmiech na sali. „Za to, że nie jest zwolennikiem” – piękny eufemizm. Wiarygodność bliska zeru.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Jeżeli ten gość swoim napisem kogoś znieważa, to tylko samego siebie. Bo jak inaczej ocenić propozycję zanurkowania w szambie? On tego Dudzie nie proponuje, tylko sobie.

Zwinka
Zwinka

Ciekawe, dlaczego milicjanci rozebrali zatrzymanego do naga. Czyżby zaraza krypto homoseksualizmu zeszła od góry PiSu do partyjnych dołów ???

AntyLewak
AntyLewak

Czy już Szanowne Lewactwo zapomniało, jak postąpiono z Panem, który stworzył stronę internetową „Anty komor”??? Minutę po szóstej Policja już wyjmowała tego Człowieka z mieszkania. No i co powie na ten fakt Szanowne Lewactwo?