Zawiadomienie do prokuratury w sprawie nagonki TVP na prof. Grodzkiego

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie nagonki TVP na prof. Grodzkiego

„W imieniu klubu podjęliśmy decyzję o złożeniu zawiadomienia do prokuratury w sprawie quasi-dziennikarzy telewizji publicznej i prezesa Kurskiego w związku z uporczywym poniżaniem i szkalowaniem konstytucyjnego organu państwa, jakim jest marszałek Senatu Tomasz Grodzki. To, co dzieje się w TVP, w „Wiadomościach” i TVP Info, ta niebywała nagonka, fala insynuacji, fala nienawiści może doprowadzić do wielkiej tragedii” – powiedział poseł KO Paweł Olszewski.

 

Koalicji dodał, że „od słów się zaczyna”. – „Jeśli nie ma ograniczeń w słowach, nie ma potem ograniczeń w działaniach, stąd zawiadomienie do prokuratury” – stwierdził Olszewski.

Osoby za to odpowiedzialne powinny być rozliczone, żeby „nie doszło do tragedii takiej jak w Gdańsku”. Poseł Olszewski miał oczywiście na myśli zamordowanie prezydenta tego miasta Pawła Adamowicza.

 

„Wszelkie granice i normy zostały naszym zdaniem przekroczone. TVP jest własnością wszystkich obywateli i jej misją jest pluralizm, bezstronność i wyważenie. Tymczasem w obecnej TVP tego wyważenia i równowagi nie ma. Publiczne znieważanie i poniżanie organu konstytucyjnego ma swój charakter również w Kodeksie karnym, dlatego decyzją klubu składamy to zawiadomienie” – dodał poseł KO Piotr Borys.

Przypomnijmy, że kilka dni marszałek Senatu Tomasz Grodzki złożył prywatne akty oskarżenia przeciwko redaktorowi naczelnemu „Gazety Polskiej” Tomaszowi Sakiewiczowi, reporterowi Radia Szczecin Tomaszowi Duklanowskiemu oraz szefowi portalu tvp.info Samuelowi Pereirze. Pełnomocnik prof. Grodzkiego mecenas Jacek Dubois nie wyklucza pozwania Telewizji Polskiej.

bt

Źródło: Radio Zet

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments