Zawiadomienie do prokuratury ws. przekroczenia uprawnień przez Macieja Nawackiego, który zawiesił sędziego Juszczyszyna

"Nawacki wykonał wyrok Izby Dyscyplinarnej, która wg. SN nie jest sądem i tłumaczy, że nie mógł złamać uchwały SN"

Adwokat Ryszard Afeltowicz złożył w prokuraturze rejonowej w Olsztynie zawiadomienie o przestępstwie polegającym na przekroczeniu uprawnień przez prezesa Sądu Rejonowego Macieja Nawackiego. To on zdecydował o zawieszeniu sędziego Pawła Juszczyszyna, który w prowadzonej przez siebie sprawie cywilnej zażądał od Kancelarii Sejmu ujawnienia list poparcia kandydatów do neoKRS.

 

„Działałem bez porozumienia z nikim, jako osoba prywatna, obywatel. Zrobiłem to, bo uważam, że są granice przyzwoitości, których przekraczać nie można. W mojej ocenie działania pana prezesa Nawackiego należy zbadać pod kątem artykułu 231 par. 1 i 2 kodeksu karnego. On jest osobiście zainteresowany – razem z rzecznikiem panem Lasotą – by nie ujawniać list poparcia do KRS. Zarzuty dyscyplinarne postawione sędziemu Juszczyszynowi są tak absurdalne, jakby powiedzieli, że ukradł Pałac Kultury” – powiedział mecenas Afeltowicz.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny potwierdził, że takie zawiadomienie wpłynęło do prokuratury rejonowej Olsztyn-Południe. Dodał, że prokuratura będzie prowadziła teraz w tej sprawie postępowanie sprawdzające.

 

Mecenas Afeltowicz, który jest już na emeryturze, przez wiele lat był prokuratorem, działał w „Solidarności”, z prokuratury odszedł w stanie wojennym, potem jako adwokat prowadził wiele głośnych spraw. – „Jako obywatel znający się nieco na prawie muszę reagować, jak ktoś łamie prawo” – podkreślił Afeltowicz.


Nawacki buńczucznie zareagował na złożone przez emerytowanego adwokata doniesienie: – „Jest to zawiadomienie zgłoszone po to, by nagłośnić sprawę w mediach. Wielokrotnie spotykałem się z zawiadomieniami na moją osobę związanymi z faktem, że podejmuję niepopularne decyzje. Myślę, że te zawiadomienia składali także i emerytowani obywatele”. Oczywiście, nie ma sobie nic do zarzucenia…

bt

Źródło: wnp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Maciek123454321Zbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

A dlaczego ów Nawacki podejmuje tyle niepolularnych decyzji? Może niech podejmie jakąś popularną to go ludzie polubią?

Maciek123454321
Maciek123454321

Trzeba, dla zasady, pisowskiego podnóżka trochę pognębić. Radzik na ten przykład, jak wyszła ta hejterska afera, to omal się nie popłakał, że mamusię mu skrzywdzili……….. menda jedna.