Zawiadomienie do prokuratury ws. złamania zakazów przez Kaczyńskiego podczas obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej

Czy PiS nielegalnie prowadzi kampanię wyborczą?

– „Nie może być równych i równiejszych. Złożyłem ZAWIADOMIENIE o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 231 § 1 k.k. przez Jarosława Kaczyńskiego i towarzyszy za złamanie nakazów i zakazów w związku z epidemią” – poinformował na Twitterze przewodniczący Nowoczesnej Adam Szłapka. Do wpisu dołączył skan tegoż zawiadomienia.

 

A w uzasadnieniu czytamy, że uczestnicy zgromadzenia „nadużyli uprawnień w celu naruszenia przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”. – „Uczestnicy spotkania bez żadnych zabezpieczeń, w zwartej grupie przemieszczali się pieszo w centrum stolicy” – napisał Szłapka.

A chodzi o wczorajsze uroczystości 10 rocznicy katastrofy smoleńskiej, o czym pisaliśmy „Kaczyński i jego świta łamią zasady a policja nie reaguje”.

 

„Kiedy na obywateli są nakładane wysokie kary, m.in. za samotny spacer po parku czy jazdę rowerem po lesie, członkowie elity partyjnej PiS arogancko i gorsząco łamią w świetle kamer prawo, narażając życie i zdrowie innych, m.in. osób odpowiedzialnych za organizację i zabezpieczenie zgromadzenia. Czynią to w poczuciu pełnej bezkarności” – uważa przewodniczący Nowoczesnej.

Domaga się ukarania Kaczyńskiego i jego akolitów przewidzianymi ustawowo mandatami – od 5 tys. do 30 tys. zł za złamanie zakazu przemieszczania się i od 10 tys. do 30 tys. zł za złamanie zakazu zgromadzeń.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
smętekJacek DolińskimarekjanikMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Karaluch chyba nie zdaje sobie sprawy, czym jest ta epidemia. To zupełnie nieprawdopodobne, ale on w ogóle nie kuma czaczy. Gdyby choć w małym stopniu był zorientowany w sytuacji, nie zrobiłby czegoś takiego. Wkurwiać ludzi dla samego wkurwiania ich? Z drugiej strony, kto z pisiorów odważyłby się (w)ujowi powiedzieć, że po prostu NIE WYPADA? Pokażcie mi takiego odważnego. Dlatego pisowskie przydupasy nie założyły masek ani rękawiczek. Nie wiem, czy zauważyliście, że Karaluch w sejmie też nie miał ani maski, ani rękawiczek. Ale dzięki temu jest szansa, że w końcu złapie tego syfa, czego mu z okazji Świąt serdecznie życzę.

smętek
smętek

Ja też życzę mu tego z całego serca, ale mała jest szansa na spełnienie tych życzeń. Wszyscy „notable” wokół niego są systematycznie badani. On swoim zachowaniem okazuje nam POLAKOM jak bardzo nas lekceważy. Gdyby temu odpadowi nawet przytrafiła się zaraza natychmiast znajdzie się na oddziale przygotowanych z myślą o nich.

Gustaw
Gustaw

Brawo. A jak ich nikt nie ukarze, To w przyszlosci, po upadku ery Kaczynskiego dostana kary z procentami. Rowniez Ci prokuratorzy, ktorzy odrzuca to doniesienie. Oto katalog kar: Duda minimum 5 lat za zlamanie konstytucji. Morawiecki minimum 5 lat za dzialania przeciw Norodowi. Ziobro i Kaczynski za probe obalenia porzadku prawnego RP. Szydlo, Terlecki, Witek, Karczewski, Przylebska, Sasin, Brudzinski, z tych samych paragrafow, do max kary dozywocia i przepadku mienia. Nie wspomne o zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu……

Zwinka
Zwinka

Nie może być równych i równiejszych ? Może i nie może, ale są, przynajmniej we własnym mniemaniu. I bez żadnego trybu. Polska znów nierządem stoi.

wojtek
wojtek

a pracownik cmentarza oraz jego przełożeni, którzy otworzyli cmentarz mają być bezkarni???

Maria
Maria

Taki przykład działa, Rodacy tłumnie wyruszyli na bazary i do sklepów – na nic prośby obsługi żeby 2 m od siebie.
Pytam faceta, który wracał z targu obładowany wiktuałami, czy nie bał się w taki tłum? – Pani kochana, to wszystko ściema. Widziała Pani wczoraj na pl. Piłsudskiego – człowiek przy człowieku. Jakby było takie zaraźliwe to by nie poszli.
Oniemiałam.

… a potem jakby co, znowu będzie wina Tuska

janik
janik

Brawo!!! Tak trzeba!

marek
marek

Zgodnie z zasada demokracji ,że wszyscy sa równi wobec prawa powinien ich dopaść wsciekły chińczyk !!!!!

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony tzw. władza, która pokazuje „suwerenowi”, że ma obowiązujące przepisy w dudzie, powinna zostać ukarana. Z drugiej strony, dobrze że tzw. władza daje wirusowi szansę. Może wirus sprawi to, czego nie może sprawić ta myśląca część wyborców?