Nagła choroba przewodniczącej składu sędziowskiego uniemożliwiła orzekanie Juszczyszynowi

„Iustitia”: „Wobec sędziów, którzy stosują w Polsce prawo europejskie, stosowane są represje”

Jak już pisaliśmy „Zawieszony” sędzia Juszczyszyn zapowiedział, że w środę przyjdzie do pracy i będzie rozpatrywał sprawę.

Jak zapowiedział tak zrobił. Tuż przed godziną 10.00 sędzia pojawił się przed Sądem Okręgowym w Olsztynie i powiedział: „Jestem gotowy do orzekania. Izba Dyscyplinarna nie jest sądem”.

Jak wiadomo prezes sądu, sędzia Nawacki zapowiedział odebranie Juszczyszynowi dostępu do systemu informatycznego i zastrzeżonych pomieszczeń, o czym pisaliśmy w artykule „Nawacki zapowiedział odebranie Juszczyszynowi„.

Wcześniej Paweł Juszczyszyn zapowiedział, że o godz. 11.45 zamierza przystąpić do rozpoznania jednej ze spraw w olsztyńskim Sądzie Okręgowym.

Tymczasem o tej porze rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie na konferencji prasowej poinformował, że z powodu choroby jednego sędziego, siedem spraw spadło z wokandy w tym sprawa, w której występował Paweł Juszczyszyn. Poinformował też, że decyzję o dalszym losie sędziego Juszczyszyna sąd podejmie w poniedziałek.

Przypomnijmy, że sędzia z Olsztyna został ukarany, bo zażądał list poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa.

W tej sytuacji warto wiedzieć kim są sędziowie Tomczyński, Witkowski, Nawacki, którzy we wtorek doprowadzili do bezterminowego zawieszenia sędziego Pawła Juszczyszyna.

Adam Tomczyński – Izba Dyscyplinarna, sprawozdawca postępowania w sprawie sędziego Pawła Juszczyszyna.

Tomczyński od początku wspierał pisowskie zmiany w wymiarze sprawiedliwości, jest częstym komentatorem w mediach prorządowych. Po nominacji do ID nawoływał, by pierwsza prezes SN Małgorzata Gersdorf przeszła na emeryturę i „przestała udawać, że pełni jakąkolwiek funkcję”.

Ryszard Witkowski – Izba Dyscyplinarna, przewodniczący składu w sprawie sędziego Pawła Juszczyszyna
Witkowski ma stopień pułkownika. Pracował w prokuraturze wojskowej, a bezpośrednio przed nominacją do SN – w Prokuraturze Krajowej jako podwładny prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

Maciej Nawacki – prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie, macierzystego sądu Pawła Juszczyszyna
To on ogłosił dziennikarzom, że sędzia Juszczyszyn będzie miał odcięty dostęp do systemu komputerowego sądu, ale może korzystać ze swojego pokoju i sądowej biblioteki. Jest członkiem nowej KRS, do której listy poparcia próbował poznać Juszczyszyn. To Nawacki sam sobie na nich udzielił poparcia, a cztery osoby swoje poparcie dla Nawackiego wycofały. To ten sędzia najpierw skierował wniosek do prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych o zablokowanie dostępu do tych nazwisk, a kiedy Juszczyszyn jechał do Kancelarii Sejmu na oględziny list, cofnął mu delegację.

/md/

Żródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JaninaMarekPytalski Pan JanMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Trzeba koniecznie znaleźć nazwę na tych sprzedajnych. Mam parę pomysłów – na przykład „pisędziowie” albo „sędziopisy”,

Marek
Marek

Podoba mi się „sędziopisy” jest fajnie podobne do długoPISu.

Pytalski Pan Jan
Pytalski Pan Jan

Pani Sędzina zachorowała „na demokrację”?????

Marek
Marek

Stchórzyli aż miło. Pisowski „prezes” sądu nie miał odwagi wyprowadzić Pana Sędziego w kajdankach (pewnie wie, że to nielegalne) to zastraszył innego, aż ten „zachorował”. Ciekawe czy to własna inicjatywa czy był telefon z góry? Może lokalni dziennikarze zajęli by się sprawą i sprawdzili jak obłożnie ten drugi sędzia jest „chory” i na co? Może to ten chiński wirus? Albo nowy polski „demokratowirus”?

Janina
Janina

A czy tak „rzetelny i dociekliwy” ZUS skontroluje tego sędziego, którego tak nagle dopadła choroba i to w tak podejrzanie korzystnym dla pisiorów czasie ?