Zawody w jedzeniu kremówek odwołane po zarzucie obrazy uczuć religijnych

Zawody w jedzeniu kremówek odwołane po zarzucie obrazy uczuć religijnych

25 sierpnia w Wadowicach odbyć miała się impreza poświęcona kremówkom. Ciastka miały być jedzone na czas i na ilość, co miało, zdaniem organizatorów, stanowić formę uczczenia pamięci papieża Jana Pawła II.

 

Impreza szybko zaczęła być krytykowana jako absurdalna i nazbyt bigoteryjna. Również niektórzy pobożni katolicy się oburzyli, ponieważ uznali, że jedzenie kremówek na czas stanowi przykład niesławnej „obrazy uczuć religijnych”.

Niektórzy z przeciwników zorganizowania kremówkowej imprezy zapowiedzieli nawet zgłoszenie sprawy do prokuratury i wzywali do interwencji burmistrza miejscowości. Miejski rządca, Bartosz Kaliński z PiS, słynie bowiem z konserwatywnych poglądów.

 

Do interwencji polityka i prokuratury jednak nie doszło, bo organizatorzy wycofali się z organizowania wydarzenia ku czci pamięci pochodzącego z Wadowic papieża. Oficjalnym powodem była obawa przed dalszym rozprzestrzenianiem się w regionie koronawirusem, co raczej jest mało wiarygodnym usprawiedliwieniem.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Wadowice nie po raz pierwszy stały się miejscem walki z „obrazą uczuć religijnych”. W 2018 r. o „obrazę” oskarżona została wiceburmistrz Ewa Całus, która publicznie pokroiła tort z wizerunkiem świętego papieża. Ludzie bulwersowali się wówczas, że uczestnicy quasi-religijnego zgromadzenia „zjedli papieża”.

Sprawa wiceburmistrz trafiła do prokuratury i została umorzona po kilku miesiącach.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

19
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
AnnaGrzegorzjanGrzegorzJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

I niech mnie teraz ktoś przekona, że pisowskiemu suwerenowi nie odpierdziela ( ups).

Ryszard
Ryszard

Qurwa! Polska to jednak najbardziej błazeński ciemnogród świata. Żarcie kremówek to „obraza uczuć religijnych”!!! Ludzie!!!

HerodAntypis
HerodAntypis

Kremówka to już relikwia. Teraz można ją jeść tylko wtedy, jeśli ksiądz poda na jęzor. Można też próbować łapać spadającą kremówkę. Niewykluczone, że w coś się zamieni.

Marek
Marek

To już jest ******* przegięcie jakich mało. Mają katolickie ***** te swoje obrazy uczuć religijnych i wciąż tym **** **** mało. Co będzie dalej, jak nie padniesz na kolana przechodząc obok kościoła to ktoś się oburzy i doniesie na ciebie o obrazę? ***** ***** ***** katolicy tylko prowokują i narzucają swoją chorą ideologię innym. faszyzm po prostu. Góra kilka milionów skrajnych katolików dyktuje 40milionom jak maja żyć. Kiedy w końcu z tą ciemnotą skończymy?

Jantar
Jantar

Jak nie klękniesz przed przechodzącym ulicą księdzem i nie pocałujesz go w rękę to też będzie obraza uczuć religijnych i będą mogli wsadzić do więzienia.

Państwo wyznaniowe pełną gębą, ale jeszcze niekonstytucyjne. Dlatego Kaczyński dąży do utworzenia większości konstytucyjnej wbrew wyborom – stąd negocjacje z Kukiz-PSL i Konfederacją, żeby weszli do koalicji Zjednoczonej Prawicy. Kaczyński nie chce czekać do następnych wyborów na legalne zdobycie większości konstytucyjnej – chce ją mieć natychmiast, żeby już ostatecznie założyć nam postronki na szyje.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Ja jestem katolikiem i też mam dość tych ludzi którzy wszedzie widzą obraze uczuć religijnych, mówię poważnie. Ja nie wiem w jaki sposób zawody w jedzeniu kremówek mogą obrażać religie lub JP2, poważnie. Najgorsze jest to że przez takich ludzi normalni katolicy jak ja też będą postrzegani jako szury lub zamordyści. Ci ludzie niczym się nie różnią od lewackich idiotów którzy przyklejają łatkę homofoba każdemu kto nie popiera wszystkich postulatów ruchu lgbt lub wyzywają od rasistów kogoś kto przebrał się za murzyna.

Marek
Marek

Ale to właśnie ty jako zwykły/normalny katolik swoją bezczynnością się najbardziej na to zgadzasz. Mówisz, że twoich uczuć to nie obraża, ale w kościele, w tej wspólnocie katolików, co możesz zrobić? Jak możesz swoje zdanie wyrazić i jaki ono ma wpływ na kogokolwiek z sądem i prokuraturą włącznie? Według mnie nijak. Tym się różni wspólnota oparta o idee demokracji a ta oparta o idee katolickie, czy jak ja lubię je nazywać idee katofaszystowskie, bo choć brzmi to mocno i obraźliwie to czy nie mam racji, że ci normalni/zwykli katolicy to taka masa bez praw i możliwości wpływu, a ton i… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Dokładnie tak jest i tu znów należy zacytować fragment z felietonu prof. Hartmana: „wszyscy wierni powinni podporządkować się kierownictwu duchowemu swoich kapłanów. Lojalność i wierność wobec Kościoła ma bezwzględne pierwszeństwo w stosunku do zobowiązań, jakie ma wierny wobec swojego państwa i ojczyzny. Jeśli wystąpi tu niezgodność, wierny ma kierować się głosem i nauczaniem Kościoła oraz jego dobrem. Wierni powinni angażować się w życie publiczne i polityczne, aby wpływać na swoje państwa, by w jak największym stopniu ich polityka i prawo zbliżały się do tego, co wynika z prawa bożego, Ewangelii i co nakazuje Kościół. Jeśli prawo państwa zabrania kierowania się… Czytaj więcej »

Kaa
Kaa

Moze to i lepiej bo kremowki w Wadowicach( w okolicach centrum) sa paskudne margarynowe kremidlo w ciescie z tektury bleee..

AntyKaczor
AntyKaczor

To nie może być prawda. Polska ziemia nosi wielu kretynów. To fakt. Ale aż tylu?

Maria
Maria

szkoda że tych pobożnych katolików nie rażą obżarstwa, pijaństwa żyjących ponad stan niektórych biskupów, domagających się od wiernych datków i wyłudzających od państwa (czyli was pobożnych podatników) kasę i nieruchomości

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Polscy konserwatyści którzy wszędzie doszukują się obrażania uczuć religijnych lub ataków na polskość niczym nie różnią się od progresywistów którzy wszędzie widzą homofobię, rasizm itp. tam gdzie go nie ma.
Nie mam pojęcia w jaki sposób ta impreza ma obrażać uczucia religijne, ja jestem katolikiem i mnie to w ogóle nie rusza. Jestem wierzący ale sam mam dość niektórych katolickich oszołomów których wszystko obraża, przez takich ludzi normalni katolicy będą uważani za idiotów i zamordystów.

Janusz_S
Janusz_S

rozpisałem się, ale, Muszę wreszcie podzielić się własnym, autentycznie przerażającym przeżyciem, Które jak mi się wydaje pozostaje absolutnie w kontekście opisywanej tu sprawy. Kilka dni temu, z ust własnego Ojca, (pana po 80, jak go znam przez swoje 50 lat życia, człowieka inteligentnego i wykształconego, który niestety jakiś czas temu wyłączył swój rozum, zastępując go permanentnie drącym ryja radyjkiem). Usłyszałem coś co napędziło mi strachu o moje nadwątlone już niedawną chorobą zdrowie. Mianowicie: oglądaliśmy spokojnie wieczorem TV chyba Discovery czy NG, a w bloku reklam głownie piwnych leciała znowu reklama Lecha, ze szczerze mówiąc głupawą nieco przyśpiewką „o koledze co… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Cóż, niedługo będzie zakazane nadawanie imienia „Lech” i „Jarosław” nowo narodzonym dzieciom. W kolejce także imiona „Jan Paweł”. Wszystkie 4 imiona to obraza uczuć religijnych dla pisowców, prawdziwych patriotów i katolików.

Rzecz jasna browar będzie musiał zmienić nazwę piwa, no bo jak to, piwno nazwane świętym imieniem?

Chermes
Chermes

Przestałem spożywać parówki oraz hot dogi i pić napoje z puszek, z obawy, że mogę zostać oskarżony o obrazę uczuć patriotycznych i kpiny z podkomisji smoleńskiej. 🙂

Grzegorz
Grzegorz

Jak jedzą na mszy Jeszuę i piją jego krew to według nich jest to normalne?

jan
jan

Różaniec to nie myszka , poprzez rolowanie go nie zdobywa się informacji i wiedzy .

Grzegorz
Grzegorz

Przepraszam ze wtrace, ciemnogrod i hipokryzja. A „spozywanie” CIALA CHRYSTUSA i KRWI ” to niby co jest ????
„BOZE WIDZISZ I NIEGRZMISZ”!!!

Anna
Anna

Obecny burmistrz, Bartosz Kaliński, był w poprzednim miejscu pracy zaangażowany w potępienie gender. Burmistrzem został z pomocą Szydło i jej koleżanki E. Filipiak. Wcześniej burmistrzem był bardzo postępowy, mądry i oddany Wadowicom Mateusz Klinowski. Teraz zmarnowano wiele projektów Mateusza Klinowskiego, zmarnowano pozyskany budżet, plany. Szkoda mówić.