„Zawsze chodzi z kimś”. Czyli o tym jak Szydło (nie)radzi sobie w Brukseli

„Zawsze chodzi z kimś”. Czyli o tym jak Szydło (nie)radzi sobie w Brukseli

Beata Szydło zdobyła mandat europosłanki w maju 2019 r. (ponad 500 tys. głosów). Tygodnik „Newsweek” zapytał więc innych reprezentantów Polski w Brukseli o to, jak była premier zachowuje się w murach Parlamentu Europejskiego.

 

Róża Thun, w rozmowie z „Newsweekiem”, przyznała, że europosłowie kojarzą Szydło z pokrzykiwania i obrażania, ale nie z merytorycznej i rzeczowej pracy. Przeciwnego zdania jest Ryszard Czarnecki, który twierdzi, że była premier czynnie angażuje się w komisji zatrudnienia i spraw socjalnych.

Przygotowuje raport, o czym wielu debiutantów w Parlamencie Europejskim może tylko pomarzyć” – zauważa Czarnecki. Polityk zapomniał jednak dodać, że Szydło dwukrotnie próbowała przejąć kierownictwo nad komisją i dwukrotnie przegrała. „Została ukarana za to, co prezentuje jej ugrupowanie polityczne” – ocenił to dziennikarz Tomasz Bielecki.

 

Również praca Szydło poza komisją nie wygląda zbyt ciekawie, ponieważ polityczka w ciągu pierwszych 12 miesięcy sprawowania mandatu wystąpiła przed PE… 8 razy. Przyczyną tego, jak twierdzi Bielecki, jest to, że nie mówi ona biegle po angielsku. „By być wpływowym europejskim politykiem, trzeba znać języki” – uważa dziennikarz.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Jeszcze ostrzej działalność Szydło ocenił dla „Newsweeka” anonimowy informator. „Chyba nigdy nie wiedziałam jej samej” – powiedział brukselski przyjaciel gazety. „Zawsze chodzi z kimś, najczęściej z byłą minister pracy Elżbietą Rafalską. Jakby obawiała się, że ktoś może ją o coś zapytać. Niekoniecznie po polsku”.

Szydło, podobnie jak inni politycy PiS, czuje najwidoczniej głęboką awersję do przemawiania w „obcych językach”.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
GrzegorzTomaszmalgoskaElkaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Piotr

Mamy chyba najgorsza reprezentacje ze strony Pis w P.E…. bez elementarnej,merytorycznej wiedzy odnosnie tematow dotyczacych Polski i Uni..dodac arogancja,pieniactwo,ktore wywodzi sie z braku instrukcji,intelektu tego chamskiego gremium…

Zwinka
Zwinka

A ona w ogóle „posiada” jakiś język obcy ? Rafalska pewnie taka sama poliglotka, to się prowadzają …

Tomasz
Tomasz

Zwinka no wiesz baba z droga asfaltowa do chałupy i bez języka ?.A zobaczycie jak wymyślą elektroniczny tłumacz w kształcie dojarki Co brocha pokaze

Elka
Elka

To jest właśnie nasza nowa elita: „biało-czerwona drużyna dobrej zmiany”.

malgoska
malgoska

I co się dziwisz?

Grzegorz
Grzegorz

Jak nie widzi wieży kościoła i nie słyszy kościelnych dzwonów to się babina pogubić może a co dwie głowy to nie jedna.