Zbigniew S. ZATRZYMANY: grozi mu nawet 15 lat więzienia

Zbigniew S. ZATRZYMANY: grozi mu nawet 15 lat więzienia

Biznesmen i aktywista Zbigniew S. został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Mężczyźnie zarzuca się m.in. przywłaszczenie 253 tys. zł z jego fundacji.

Po doprowadzeniu do Prokuratury Regionalnej w Lublinie Zbigniew S. usłyszał zarzuty działania na szkodę fundacji swojego imienia, przywłaszczenia pieniędzy pochodzących z wpłat od darczyńców, uczynienia sobie z tego procederu stałego źródła dochodu, a także prania pieniędzy” – podała prokuratura.

 

  1. od października do grudnia 2019 r. miał zorganizować 23 zbiórki finansowe:

Były to akcje promocyjne na różne cele charytatywne np. na budowę lub dokończenie budowy domu dla potrzebujących, dla chorego na białaczkę i nowotwór jelita, na zakup protezy nogi, na rehabilitację, a także na pokrycie długów i jedzenie dla potrzebujących. (…). Jednocześnie z analizy rachunków fundacji wynika, iż w okresie od 21 października do 29 grudnia 2019 roku Zbigniew S. przywłaszczył sobie łącznie 253 tysiące złotych pochodzące z wpłaconych przez darczyńców na konta fundacji pieniędzy, wykorzystując do przestępczego procederu kartę płatniczą fundacji oraz dokonując przelewów z konta fundacji” – dodali śledczy.

Za 217 tys. z rzekomo przywłaszczonej sumy miał zakupić żetony w kasynach. „Pozostałe pieniądze rozdysponował poprzez udzielenie nieoprocentowanej pożyczki w kwocie 11 tys. zł oraz zapłatę honorarium adwokackiego i zwrotu kosztów procesowych w prywatnej sprawie w wysokości 25 tys. zł”.

 

Prokuratura dodała też, że Zbigniew S. był już sądownie karany i był w więzieniu. „Jako skazany odbywał on wielokrotnie kary bezwzględnego pozbawienia wolności i kary ograniczenia wolności; wymierzano mu również grzywny. (…) Jako pensjonariusz zakładów karnych Zbigniew S. nigdy nie był nagradzany, zaś wymierzono mu 51 kar dyscyplinarnych. W trakcie odbywania kary nie przestrzegał on obowiązującego porządku i dyscypliny, posługiwał się agresją werbalną i groźbami, był niezdyscyplinowany i wulgarny” – podsumowali śledczy.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Zbigniew S. zasłynął w ostatnich latach bardzo aktywną działalnością opozycyjną.

Przed zatrzymaniem S. opublikował w mediach społecznościowych filmik wideo. Mówił na nim, że „kur** od Ziobry” po raz kolejny się do niego „przykleiły”.

/nt/

Źródło: radiozet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o