Zbigniew Zamachowski: adresaci filmu „Polityka” mają się czego bać

Zbigniew Zamachowski: adresaci filmu „Polityka” mają się czego bać

Film Patryka Vegi „Polityka” jeszcze nie wszedł na ekrany, ba, nawet nie jest jeszcze zmontowany, a już został uznany za kontrowersyjny. Bywa, że jest szkalowany.

Politycy nazywają go oszczerczym i szkodliwym dla Polski. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie usiłował sformułować Zbigniew Zamachowski w rozmowie z Wirtualna Polską:

Lęk o wszystko, co mogłoby naruszyć status quo, jest tak wielki, że krytykuje się coś, czego nawet się nie zobaczyło. (…) Nie mam wątpliwości, że ludzie, którzy tak bardzo nasz film szkalują już na tym etapie, rzeczywiście mają się czego bać” – ocenił aktor, któremu przypadła rola toruńskiego redemptorysty  Tadeusza Rydzyka. Dodał, że dawno nie miał do czynienia ze scenariuszem, który w sposób tak bezkompromisowy odnosi się do rzeczywistości tu i teraz.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Pozdrowienia od Ojca Dyrektora 👋🏻 #polityka #patrykvega

Post udostępniony przez Patryk Vega (@patryk_vega_official)

Nie ukrywam – mówił – że sytuacja, w której jesteśmy, nie jest moją wymarzoną. To eufemizm, że rządzący nie spełniają moich oczekiwań. Losy kraju, w którym żyją moje dzieci, bardzo mnie obchodzą. Nawet jeśli ktoś nie chce uczestniczyć w życiu publicznym, to ono samo się o niego upomina. Mam nadzieję, że „Polityka” będzie stanowić swoją bezkompromisowością rodzaj równoważni dla podejścia rządzących do obywateli” – ocenił artysta.

Wyraził nadzieję, że film skłoni widzów do zadania sobie istotnych pytań o postawę rządzących i nas samych: „nasza władza bezkompromisowo poczyna sobie ze swoimi obywatelami, zwłaszcza z tymi, którzy się z nią nie zgadzają. Takich ludzi jest bardzo wielu. O tym także jest ten film” – opowiadał Zbigniew Zamachowski odtwórca roli T. Rydzyka.

/j/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
HerodAntypisBartjurekAlinsGoool Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

A ja dalej twierdzę z uporem maniaka, że przy obecnym społeczeństwie zapatrzonym tylko i wyłącznie na plusy J.K nic nie jest w stanie zaszkodzić obecnej władzy…

jurek
jurek

A ja przypominam z tymże, że jeno 18,7% wyborców głosowało na „partię” – resztą do efekt patologicznej ordynacji wyborczej i zbiegu okoliczności.
Więc, ilu Polaków NIE chciało tego reżimu? Czy teraz sytuacja aż tak jest inna?

Marek
Marek

Tak zgadzam się z tym że na obecny reżim głosowało około 1/3 społeczeństwa a połowa nie poszła na wybory i tu mam poważne obawy czy ci włośnie się zmobilizują i na wybory pójdą, czy tylko elektorat pisu w dużej większości na nie pójdzie ba ma w tym interes.

jurek
jurek

To co WIEMY, to że 18,7% wyborców dało im władzę. Tzw. sondaże i wynik europejskich NIE pokazują znaczącego przyrostu poparcia dla „partii” (liczba głosów w 2019: 6 192 780, w 2015: 5 711 687), W kontekście helikopterowych pieniędzy rozrzucanych przez 4 lata ten wzrost jest śmieszny. ISTNIEJE szklany sufit poparcia dla kłamców i nienawistników, nawet ambony nie pomogły bardziej.

Nie poddawajmy się defetyzmowi modnemu teraz w przekaziorach.

ewa
ewa

Pisowco łatwo nie będzie a co aja zrobić aktorzy, którzy biora udział w ty filie, przecie PiS ich zniszczy, Zamachowska może wylecieć z roboty, Królikowski przestanie prowadzić koncerty oj będzie sie działo

Goool
Goool

A polsku bolszewiczko?

Alins
Alins

Aktorzy powinni zniszczyć Tvpis bojkotując pracę dla nich..

HerodAntypis
HerodAntypis

Nie szkoda róż gdy płonie las.

Bart
Bart

Ja nie jestem pewien, czy jest na co czekać. Na razie jestem zbulwerowany występem małżonki p. Zamachowskiego w żenującym wywiadzie z Kaczyńskim. To było potworne.