Zbigniew Ziobro i Patryk Jaki powinni podać się do dymisji

Trybunał Sprawiedliwości UE domaga się drakońskiej kary dla rządu PiS. W grę wchodzą nawet 2 mln zł dziennie

Posłowie opozycji domagają się dymisji ministra i wiceministra sprawiedliwości po tym, jak w celi białołęckiego aresztu powiesił się Marcin K. – wysoki urzędnik oskarżony o przyjęcie 600 tysięcy złotych łapówki i 30 innych przestępstw.

Jak informuje Fakt, w więziennym areszcie na warszawskiej Białołęce zanotowano dość tajemnicze samobójstwo. Na swoje życie targnął się były naczelnik Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego wieszając się w celi, na pasku od spodni, choć zgodnie z przepisami, nie powinien go mieć przy sobie.  K., mógł być ważnym świadkiem w sprawie kolejnych 9 podejrzanych.

Opozycja przypomina, że za czasów rządów Platformy Obywatelskiej też miała miejsce zagadkowa śmierć więźnia, który odsiadywał karę dożywocia za zabicie Krzysztofa Olewnika.

Wtedy jednak ówczesny minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski –  którego trudno byłoby obciążać za to, że więzień popełnił samobójstwo w celi – uznał, że istnieje coś takiego jak odpowiedzialność polityczna i złożył dymisję. Poczuwając się do winy za podległy mu resort, Ćwiąkalski oddał się do dyspozycji premiera, a Donald Tusk zdecydował się przyjąć dymisję ministra sprawiedliwości.

Jaką odpowiedzialnością wykażą się obecni szefowie resortu? Borys Budka pyta na Twitterze, czy minister Zbigniew Ziobro i wiceminister Patryk Jaki złożą dymisję jeszcze dziś, czy dopiero w poniedziałek?

Dodatkowo zarzuca obydwu panom nietrafiony program „Praca dla więźniów”, którym skompromitowali ministerstwo. Największym „osiągnięciem” owego programu jest ucieczka 118 skazanych. Niespodzianek raczej chyba jednak nie będzie. Praktyka ostatnich miesięcy wyraźnie wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość bardziej broni w Sejmie swoich ministrów niż ich odwołuje i raczej dymisji nie należy się spodziewać.
(Źródło: naTemat)

/j/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Maciek123454321ZwinkaTedIrenaAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

To zakrawa na mafijne rządy.

Irena
Irena

Tylko ludzie HONORU potrafią podac się do dymisji….te dwa przypadki takie NIE SA !!!

Zwinka
Zwinka

Ależ „ludzie honoru” to bardzo dwuznaczne pojęcie, znane skądinąd, np. z Sycylii.

Ted
Ted

Oni?
Przecież to wina Tuska, KODu, totalnej opozycji i wszystkich przeciwmików „dobrej zmiany”, niemieckich mediów i opłacanych przez PO internetowych trolli.

Maciek123454321
Maciek123454321

Rozumiem ironię wypowiedzi, dlatego skasowałem minusik na koncie Kolegi.

Ted
Ted

🙂