Zbigniew Ziobro określa aktywistów kryminalistami

Zbigniew Ziobro określa aktywistów kryminalistami

Po zatrzymaniu 48 osób protestujących przeciwko aresztowaniu aktywistki Margot, sprawę skomentował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas zwołanej w sobotę konferencji prasowej.

 

Zdaniem ministra Warszawa nie jest slamsem południowej Afryki i nie może być miejsca na chuligaństwo i bandytyzm. „Policja zachowała się profesjonalnie. Służby nie mogą bać się tłumu i muszą podejmować właściwe działania. Polska to państwo prawa. Musimy się z tym zgadzać i stać razem przeciwko kryminalistom” – mówił Ziobro, usprawiedliwiajac tym samym brutalne zachowania policji wobec  protestujących.

Minister dodał, że politycy opozycji domagając się uwolnienia Margot, stają po stronie bandytyzmu i kryminalistów. „Nie można w świetle kamer atakować drugiego człowieka za poglądy. Politycy opozycji bronią bandytyzmu” – przekonywał minister.

 

Zupełnie odmiennego zdania jest Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. „Z dużym niepokojem obserwowałem wydarzenia, do których doszło wczorajszego wieczora (7 sierpnia 2020 r.) na Krakowskim Przedmieściu wobec osób protestujących w związku z tymczasowym aresztowaniem aktywistki grupy ‚Stop Bzdurom'”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

„Będąc odpowiedzialnym za ochronę fundamentalnych praw i wolności człowieka i obywatela, zwłaszcza przed naruszeniami ze strony organów władzy publicznej, zdecydowałem o wszczęciu postępowania wyjaśniającego w tej sprawie” – komentuje RPO, a Dunja Mijatović, komisarz do spraw Praw Człowieka Rady Europy odniosła się do wczorajszych zajść zaapelowała na Twitterze „do natychmiastowego uwolnienia aktywistki LGBT Margot.”

wb

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
9 sierpnia 2020 09:02

Kiedy posadzą kryminalistę Ziobro na lawie oskarżonych, to będzie prawdziwe święto demokracji.

olanna
olanna
9 sierpnia 2020 09:32

„Nie można w świetle kamer atakować drugiego człowieka za poglądy.”!!!
No proszę…..to kto atakuje….bo się pogubiłam…?

Marek
Marek
9 sierpnia 2020 11:00

„Służby nie mogą bać się tłumu” jedno z tłumaczeń dlaczego nie zatrzymano Margot przed siedzibą fundacji „bo policja obawiała się reakcji i uznała siły za niewystarczające”. Ha, ha, ha.

Chciano zrobić pokazówkę siły by zastraszyć suwerena, ale aktywiści się nie dali i dopiero teraz zajrzał milicji i pisowi strach w oczy przed eskalacją, którą sami sprowokowali. Widać to wyraźnie w komentarzach zarówno polityków jak i co ważniejsze trolli w internecie.

Kundzia
Kundzia
9 sierpnia 2020 11:05

Czekam chwili kiedy ziobro będzie płakał i prosił lud o przebaczenie.Prawo skończył dzięki litości profesorów którzy mieli go już dość. Wszechwiedzący ziebro znający się na wszystkim czyli na niczym.

Zgredzinka
Zgredzinka
9 sierpnia 2020 14:29
Reply to  Kundzia

Chyba przyjdzie Ci jeszcze długo poczekać, bo jak widzisz PiS buduje wzorem Łukaszenki system, który zapewni mu długą dyktaturę.
Jak myślisz, po co wdzystkie stanowiska obsadza swoimi miernymi, biernymi ale wiernymi koniunkturalistami?
Przecież nie będą gryźli ręki która ich karmi.

Leszek
Leszek
9 sierpnia 2020 13:35

Mini-sterek w swoim Środowisku.

smętek
smętek
9 sierpnia 2020 13:44

Ja mam nadzieję, że zatrzymani wystąpią z pozwem zbiorowym przeciw zeru za nazwanie ich kryminalistami.

Marek
Marek
9 sierpnia 2020 15:39
Reply to  smętek

Do tego pozwy za bezzasadne aresztowania, bezzasadne przetrzymywania, przetrzymywanie w niehumanitarnych warunkach, łamanie praw procesowych itd. .Jak się to dobrze rozegra to każdy będzie miał po kilkanaście tysięcy na start. No chyba, że do tego czasu faszyzm ogarnie cały kraj i pis orzeczenie trybunału praw człowieka oleje.

Zgredzinka
Zgredzinka
9 sierpnia 2020 14:22

A tych co zrobili porządek z Papałą do dzisiaj nie złapali.
Pewnie nie mieli wtedy szwadronów Kulsonów.

Włodzimierz
Włodzimierz
9 sierpnia 2020 16:22

Jak oglądałem w TV agresję policji w stosunku do demonstrantów to przypomniał mi się dawny okrzyk „gestapo, gestapo”!

Jantar
Jantar
9 sierpnia 2020 16:54

„Polska to państwo prawa. Musimy się z tym zgadzać i stać razem przeciwko kryminalistom” – a ja mam pytanie, dlaczego wypuszczono z aresztu księdza-pedofila, który jest oskarżony o molestowanie seksualne 2-ch niepełnosprawnych dziewczynek? Czyżby to nie był kryminalista? Ah, zapomniałam! Przecież „dziewczynki go prowokowały, a poza tym to powinny się z tego cieszyć, bo to tak, jakby sam Bóg je dotykał i błogosławił, bo ksiądz ma konsekrowane dłonie, poświęcone przez Boga”. I pewnie dlatego tłum na kolanach i z różańcami w dłoniach witał księdza przed aresztem.

Wiedźma
Wiedźma
11 sierpnia 2020 03:40

Ten paluszek, to wsadź sobie, panie zero w d…..ę.