Zbigniew Ziobro zaprasza dziennikarzy na konferencje bez możliwości zadawania pytań

Zbigniew Ziobro zaprasza dziennikarzy na konferencje bez możliwości zadawania pytań

Przyszedł o 12.44, stanął przed kamerami i …

Najpierw odniósł się do projektu ustawy o ochronie zwierząt, w której nie wzięto jednak pod uwagę zdania rolników. Nie wyważono wszystkich propozycji nie wzięto pod uwagę dobra każdej ze stron.

 

Następnie wziął na tapetę ustawę o bezkarności urzędników w czasie pandemii koronawirusa. Oczywiście, rozumie i zdaje sobie sprawę, ze w okresie walki z wirusem trzeba podejmować decyzje szybko i zdecydowanie, jednak nie wolno odejść od zasady, że wszyscy są równi wobec prawa. Dlatego też, praca nad tym projektem wymagała szerokiej dyskusji, negocjacji i takich rozmów, by wspólnie wypracować dobrą ustawę.

W sytuacji, jaka obecnie ma miejsce, dziwi go tak ostra reakcja, bo przecież jego partia nie wystąpiła przeciwko programowi PiS. Na dowód pomachał tym programem przed kamerami, mówiąc, że nie ma w nim ani słowa o ochronie zwierzątek i bezkarności, więc…zarzut jest absurdalny. Jego partia absolutnie nie występuje przeciwko programowi partii wiodącej.

Przede wszystkim zwraca jednak uwagę, że Zjednoczona Prawica jest dobrem dla Polski, jest zdecydowanie lepsza od poprzedników. Koalicja już sprawdziła się w działaniu i tyle już dobrego zrobiła, np. dla dzieci i Rodzin.  Oczywiście, i tak jak w każdej rodzinie dochodzi i w niej do sporów, ale można je przecież rozwiązać.

Wierzy, że warto, by koalicja trwała, bo właśnie ta różnorodność, odmienne zdania, wypracowane kompromisy dały jej tak wspaniałe zwycięstwo.

Według niego nie ma żadnych podstaw do wyeliminowania go i zmiany składu koalicji, ale jeśli tak się stanie, to dla Polski będzie to wielką tragedią. Po oczach było widać, że jakby doszło do takiej sytuacji to on cierpliwy, on poczeka, ale…. nie odpuści.

 

Widać wyraźnie, że pan Ziobro fajnie się poczuł w roli głównego aktora tragifarsy, jak się rozgrywa na naszych oczach. Tu rzucił kilka dowodów swojej skuteczności, tam przekazał prezesowi, w nieco zakamuflowanej formie, ostrzeżenie przed hakami, a jednocześnie piał peany nad Zjednoczoną Prawicą, która tylko razem ma szansę wyprowadzić Polskę tam, gdzie już tylko sielanka, potęga, i dobrobyt.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Co z tej konferencji wyniknęło? Ano wielkie i okrąglutkie NIC. Może poza tym, że Ziobro jest wciąż gotów do współpracy, otwarty na rozmowy i naprawdę widzi wielki sens w tym, by pozostać z prezesem oraz Gowinem w Zjednoczonej Prawicy.

Tamara Olszewska

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Bo to nie była konferencja, tylko ostatnia mowa skazańca.