Zdaniem Beaty Szydło – „Bony zamiast gotówki w ramach programu „500+” to fatalny pomysł

Zdaniem Beaty Szydło - "Bony zamiast gotówki w ramach programu „500+” to fatalny pomysł

Głośnym echem odbiły się ostatnie słowa wicepremier Jadwigi Emilewicz (Porozumienie) na temat zamiany wypłat „500+” w bony przydzielane rodzinom. Polityczka stwierdziła, że pomysł ten poważnie rozważany jest w obozie prawicy, który zainspirował się rzekomym sukcesem bonu turystycznego dla dzieci.

 

Realizacja innych świadczeń w ten sposób daje gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca. Jest to droga, którą rząd chce podążać – stwierdziła, mówiąc o zamianie kolejnych świadczeń na bony” – twierdzi Emilewicz.

Komentarzu w sprawie propozycji wicepremier udzieliła już b. premier Beata Szydło. „Program #Rodzina500plus w postaci ‚bonów’ to pomysł bardzo zły i pozbawiony uzasadnienia. Wprowadzanie takich pomysłów do debaty publicznej podważa zaufanie między rządem i obywatelami. Aż się ciśnie na usta: Nie idźmy tą drogą!” – napisała przedstawicielka ugrupowania Kaczyńskiego w Brukseli.

 

Głos Szydło, z pewnością, jest odbierany w PiS ze stuprocentową powagą. Europosłanka cały czas uważana jest za jeden z filarów prawicowej partii.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Przywołany bon turystyczny wydawany jest w formie bonów (500 lub 1000 zł). Podobne rozwiązanie w przypadku programu „500+” sprawiłoby, że pieniądze rzeczywiście trafiałyby na zakup potrzebnych dzieciom produktów i materiałów. Obecnie rząd nie ma żadnej kontroli nad sposobem wydawania tych pieniędzy.

/nt/

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments