Zdaniem Kaczyńskiego to PiS podjął walkę z pedofilią. Zapowiada zaostrzenie kar

Kaczyński chce stanu wyjątkowego - twierdzi wicemarszałek Senatu Michał Kamiński

Podczas spotkania z wyborcami w Szczecinie prezes Kaczyński tradycyjnie powiedział w swoim wystąpieniu o obronie złotówki, wartości chrześcijańskich i polityce socjalnej.

Mówiąc o wartościach religijnych szef PiS nawiązał do filmu „Nie mów nikomu” autorstwa braci Sekielskich. „Jesteśmy atakowani przez naszych przeciwników z powodu pewnego rodzaju wydarzeń, które rzeczywiście miały miejsce w Kościele. My żadnych patologii w każdej dziedzinie – również w sferze Kościoła – nie tolerowaliśmy i nie będziemy tolerować. To my podjęliśmy walkę z pedofilią, wprowadziliśmy rejestr pedofilów. A kto protestował? Krzyczał o wolności? PO” – przekonywał z mównicy Kaczyński.

Przedstawiając swoją partię jako jedyną stojącą po słusznej stronie, Jarosław Kaczyński zapowiedział zaostrzenie kar za pedofilię do 30 lat więzienia. „Szczególnie surowo karani będą ci, którym dzieci zostały powierzone. I to dotyczy oczywiście także księży. Ale to dotyczy wszystkich, także znanych celebrytów” – mówił prezes, zaznaczając przy tym, że przestępstwa nielicznych księży nie mogą w żaden sposób usprawiedliwiać ataku na Kościół.

wb

Źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
JabisRyszardGustawBartAnlel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Ohoho. Dziad doznał objawienia.? Może nawet przed wyborami każe przywrócić do rejestru pedofilów usunięte z niego. przez dobrozmieńców nazwiska księży???

Jan
Jan

Czy w tym rejestrze jest zarejestrowany jakikolwiek pedofil ksiądz? Tylko pytam Panie Kaczyński.

PiJar
PiJar

Panika! Co robić: potępić ostro pedofilię czy bronić Kościół? Jak się odwrócą nastroje społeczne? 30 lat za pedofilię, w sytuacji gdy za zabójstwo najczęściej daje się 25, a wyjątkowo dożywocie? Toż to absurd! Poza tym prezesina zapomniał powiedzieć, że we wprowadzonym przez PiS rejestrze pedofilów nie figuruje żaden ksiądz. Czary?

Marek
Marek

Sru tu tu tu. A może 50? Licytujmy się na bezsensy. To nie wysokość kary ale jej nieuchronność odstrasza. A jak z nieuchronnością u was prezesie? Bo ja widzę marnie. Nacjonaliści za pobicie nie mają nadal postawionego zarzutu (po 1,5 roku), za łamanie praw o zgromadzeniach ilu postawiono zarzut? Garstce w porównaniu do tysięcy, którzy się dopuścili itp. itd. A w waszym rejestrze w sekcji jawnej to ilu jest księży pedofilii? Bo w niejawnej to nawet danych nie podajecie.

Najpierw wykrywalność i postawienie zarzutów a potem możecie grać pod publiczkę wysokością kary.

Jantar
Jantar

„My żadnych patologii w każdej dziedzinie – również w sferze Kościoła – nie tolerowaliśmy i nie będziemy tolerować.”. Tak??? To dlaczego minister i prokurator generalny Ziobro nie wpisał ani jednego księdza pedofila z prawomocnym wyrokiem do utworzonego rejestru pedofilów? Dlaczego księża pedofile nie mają spraw karnych przed sądem? Dlaczego wszyscy politycy PiS-u wypowiadają się przy każdej ujawnionej takiej sprawie, że „atak lewactwa na święty kościół”? Więc panie Kaczyński, niech pan nie kłamie prosto w oczy, bo doskonale znamy odpowiedzi na te pytania! Doskonale wiemy, jak było i jak jest! Przypominam wypowiedź sprzed tygodnia czy dwóch: „Mamy do czynienia z ogromnym… Czytaj więcej »

Waldemar
Waldemar

Prezes Kaczyński to tradycyjnie już, jak to mawiano pod koniec II wojny światowej, partyzant za pięć dwunasta. Jest w pierwszym szeregu na froncie walki… Ale prawda jest żenująca: PiS po prostu nabrało wody w usta, byle nie stracić cennego sojusznika. Nie przypominam sobie, gdy przy okazji skandalu z pomnikiem ks. Jankowskiego, bronionego jak socjalizmu przez Guzikiewicza i jego bojówkę, PiS wydał w tej sprawie jakikolwiek komunikat, zajął stanowisko. Zero reakcji. Jeśli nie liczyć policji sprawnie interweniującej przy próbie obalenia. Nie przypominam sobie jakiejkolwiek wypowiedzi Kaczyńskiego w sprawie pedofilii przy okazji licznych afer (Paetz czy ksiądz z Tylawy). Z pedoflią w… Czytaj więcej »

Anlel
Anlel

Do chwili obecnej to PiS ukrywa pedofili w sutannach. Co na to prokurator?

Bart
Bart

Nawet śmieszne to bredzenie o walce pis z pedofilią. Przypomnę, że na opublikowanej przez PiS z takim hałasem liście pedofilów nie było księży.
dla mnie jasne jest, że pis żadnego księdza – przestępcy (nieważne , złodzieja czy pedofila czy sprawcy wypadku po pijaku) nie ruszy.

Gustaw
Gustaw

Panie Prezesie przypominam: ” kto podnosi reke na kosciol, ten podnosi reke na Polske”. To kto bedzie teraz z ambony namawial do glosowania na PiS ? Trzeba im obiecac kolejne miliony i bezkarnosc. Tak jak bylo do tej pory..

Ryszard
Ryszard

PO, łobuzie, nie była przeciw, tylko się wstrzymała, a zrobiła to dlatego, że ustawa przewidywała również istnienie „całkowicie otwartego rejestru, w którym każdy mógłby sprawdzać, kto tam jest”. Natomiast PO popierała istnienie rejestru zamkniętego.

Jabis
Jabis

„Zdaniem Kaczyńskiego to PiS podjął walkę z pedofilią.” Tylko Głodzia, Jędraszewskiego, Nycza, Hosera, i innych nie może przewalczyć.