Zdaniem Kurskiego 2 mld dla „publicznych” to mało

Zdaniem Kurskiego 2 mld dla "publicznych" to mało

Kwestia przyznania mediom publicznym 2 mld zł rekompensaty z tytułu utraconych wpływów abonamentowych wzbudziła i wzbudza w dalszym ciągu moc komentarzy. Komentarze oraz polemika wokół dodatkowych pieniędzy dla TVP i PR nie zatrzymały procesu przekazania im pieniędzy – rekompensata stała się faktem.

 

Szef państwowej telewizji w rozmowie z Wirtualnymimediami.pl twierdzi, że państwo powinno wspomagać media publiczne znacznie większą kwotą. „Państwo powinno na media publiczne dawać prawie 3,5 mld zł, gdyby ustawa działała prawidłowo – zbiera 600 milionów, dodaje 1,95 mld. I tak brakuje miliarda, a słyszymy, jakby te 2 mld były kosmicznym poświęceniem ze strony państwa” – czytamy na onet.pl

Swoją myśl Kurski kończy stwierdzeniem: „To jest po prostu obowiązek państwa, który wreszcie przy obecnej władzy został należycie wykonany”

Pytany przez dziennikarzy o sytuację finansową, kierowanej przez siebie instytucji, Kurski wyjaśnia: „Sytuacja finansowa jest stabilna, dzięki rekompensacie – co chciałbym bardzo wyraźnie podkreślić – że jest ona niczym innym, niż wykonaniem ustawy, która obowiązuje w Polsce”.

 

Mam takie wrażenie, że to o czym mówi prezes Kurski jest kolejną wersją klasyka: „nam się to należy”. Tak więc posiłkując się kolejnym powiedzeniem możemy stwierdzić: czy się stoi czy się leży pieniądz dla publicznej się należy.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/as/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kazimierz
kazimierz
4 marca 2021 14:42

panie kurski dlaczego 3.5 mld – więcej -35 mld wreszcie by moze starczyło

irena
irena
5 marca 2021 10:02

Na te wszystkie MOZGOTRZEPY…..to jest stanowczo za duzo….ale jak mu malo….to prokurator wiecej doklada !!!

Elwira
Elwira
9 marca 2021 01:18

No ale dobrze wykonuje kurski swoją pracy, bo tvp sie regularnie rozwija, i nowocześnie, więc wiadomo, że to pociąga za sobą dodatkowe finanse. A z abonamentu coraz mniej przychodów

Krzysiek
Krzysiek
9 marca 2021 21:09

Patrząc na to, jak wielka jest to firma, w pełni się z nim zgadzam. To nie firma zatrudniająca 10 pracowników… Cały czas produkuje tez nowe programy i robi wszystko, aby były na wysokim poziomie.

istra
istra
10 marca 2021 00:34

Też się muszą utrzymywać z czegoś, jak taki Kowalski ma 3 tv w domu i abonamentu nie płaci bo nie. Kurski się na pewno orientuje ile na tym tracą i tyle oczekuje od państwa.

Armena
Armena
11 marca 2021 10:29

A ja go popieram! TVP za jego rządów to jest zupełnie inna tv i szczerze jak mam włączać to któryś kanał od nich, tvp kultura lubię, teraz jest tvp kobieta. No z nieba im nie skapnie na to. A to publiczna telewizja jest to jak nie ściągają z abonamentów to niech państwo daje.

Natali
Natali
11 marca 2021 16:49

Gdyby tylko publiczność tal skrupulatnie opłacała abonament… no sami pomyślcie, dofinansowanie nie byłoby w tym momencie potrzebne.