Zdaniem premiera Morawieckiego PiS jest spadkobiercą starożytnej greckiej demokracji

Zdaniem premiera Morawieckiego PiS jest spadkobiercą starożytnej greckiej demokracji

Premier Mateusz Morawiecki w trakcie przemówienia na zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” dał prawdziwy pokaz politycznej retoryki, opartej na mocno wyimaginowanym obrazie.

Podkreślając rolę zbliżających się wyborów, Morawiecki przyrównał je do starożytnej bitwy pod Salaminą. „A więc teraz będzie bój o wszystko, jak tamta bitwa pod Salaminą i my mamy mniejsze środki niestety, jak ówcześni Grecy również, jak inni spadkobiercy wolności” – mówił premier.

Nawiązując do historii Morawiecki przekonywał, że partia rządząca, pomimo wszelkich trudności, odniesie jesienią zwycięstwo.

To my jesteśmy spadkobiercami starożytnych Greków, Greków wolności, greckiej demokracji, dlatego właśnie bronimy konstytucji przed tymi, którzy chcą ją łamać” – tak „twórczo” przekonywał z mównicy premier Mateusz Morawiecki.

wb

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
darooerwinekMariaandreBart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Czy ktoś spisuje te odjazdy Kłamczywieckiego? Przydadzą się, kiedy PO, PSL, SLD – razem lub oddzielnie ruszą w Polskę. Pytanie tylko, KIEDY ruszą i CZY W OGÓLE ruszą?

Rafał P
Rafał P

Matołusz udaje Greka.
Ale z tym podobieństwem PiS-owskiej demokracji do greckiej demokracji to chyba ma rację, bo w starożytnej Grecji do tego demos zaliczała się tylko wybrana elita jak na dzisiejsze standardy.

Mariola
Mariola

A ja mam ogromną nadzieję, że to będzie pisowskie Waterloo. Oby…

Jabis
Jabis

Dorobkiewiczowi, spekulantowi i sądownie skazywanemu kłamcy … grunt się pali? Polazł do Sakiewcza? Siostry Karnowskie tego nie wybaczą. Tylko! Partyjne doły go nie lubią … ba nie trawią. Ziobro trzyma kwity a Falenta szantażuje. A w czapce wielu czeka na potknięcia. BIDACTWO. 😀 Slajdowe.

Bart
Bart

Rządy populistów w Grecji doprowadziły do potężnego kryzysu, nam też to poważanie grozi.
A w starożytnej, tak lubianej przez tego kanciarza, Grecji bardzo lubiano seks męsko-męski. Jak to pogodzić z programową homofobią pis?

andre
andre

pseudo inteligenci tak wlasnie maja, potrafia mówić tylko same bzdury, to oczywiste

Maria
Maria

i okazało się, że nie tylko wprowadzał Polskę do UE, przyczynił się do obalenia muru berlińskiego, trzymał do chrztu Mieszka I, ale także przyczynił się do zwycięstwa Greków pod Salaminą, a dotąd myśleliśmy, ze to zasługa Temistoklesa

erwinek
erwinek

PMM to taki polski Chack Noris

daroo
daroo

Ciekawe czy Matołusz jest świadomy faktu że wśród zachwalanych przez niego starożytnych Greków związki homoseksualne były na porządku dziennym i nikogo nie gorszyły, ot taka mała dygresja