Zdaniem Rydzyka bp Jędraszewski jest jak kardynał Wyszyński. „Non possumus”

Zdaniem Rydzyka bp Jędraszewski jest jak kardynał Wyszyński. "Non possumus"

O ojcu Rydzyku pisaliśmy wielokrotnie. Największe zainteresowanie wzbudził tekst „Żaden kościół na zachodzie ani żadna parafia nie potwierdziła wyświęcenia tego pana na księdza”. Nie potrzeba więc przedstawiać znanego przedsiębiorcy, którego finansowo mocno wspiera rząd PiSu.

 

Pamiętamy też wiele kontrowersyjnych jego wypowiedzi i to, że uparcie bierze w obronę duchownych oskarżonych o pijaństwo, rozpustę, pedofilie etc. Pamiętamy wszak jak Rydzyk bronił abp. Juliusza Paetza, jak bronił abp. Leszka Głodzia, gdy zarzucano mu niestosowne bogactwo.

Dziś staje w obronie abp. Marka Jędraszewskiego, który zresztą również popierał Paetza. A ostatnie słowa metropolity krakowskiego o „tęczowej zarazie” redemptorysta przyjął ze zrozumieniem.

 

Posunął się nawet dalej, bo porównał kontrowersyjną wypowiedź abp Marka Jędraszewskiego do słów Prymasem Tysiąclecia, represjonowanego przez władzę komunistyczną, kardynała Stefana Wyszyńskiego:

– „Ks. abp Marek Jędraszewski powiedział – ja mogę tak porównać sobie z historii, może za mało jej znam – ale powiedział tak, jak kardynał Wyszyński kiedyś powiedział komunistom: „non possumus”, nie możemy dalej tak”.

Samo się ciśnie na usta: Tadeuszu Rydzyku „Znaj proporcjum, mocium panie”.

/md/

Źródło: Onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
BeataJerzyJacek DolińskiZwinkaJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

W tym temacie pozwolę sobie zacytować samego mistrza : „Nie nazywajmy szamba perfumerią”

Jantar
Jantar

Z twittera: „Jak kardynał Wyszyński???? Co tak słabo…? Jak Papież…i koniec dyskusji…nasz Papież oczywiście…”. Spokojnie, porównanie z naszym świętym papieżem jeszcze będzie! Porównanie do Wyszyńskiego jest na razie na wstęp, ale w całym szeregu wypowiedzi ma wymowę, że Wyszyński poparłby świętą wojnę w obronie polskiej wiary i kościoła. Nie pierwszy już raz hierarchowie przywołują słowa Wyszyńskiego przy swoich wypowiedziach nawołujących do nienawiści, pogardy, a nawet do przemocy wobec każdego, kto nie jest katolikiem i Polakiem z co najmniej kilku pokoleń wstecz, czy wręcz do świętej wojny religijnej w Polsce. Jak słowa Wyszyńskiego nie wywrą odpowiedniego nacisku na wiernych to jeszcze… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Rasputin dojnej zmiany.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Ten grzybny dureń i hochsztapler plami swoją wypowiedzią pamięć Prymasa Tysiąclecia.
P.S. Ostentacyjne gejostowo poznańskiego arcybiskupa Paetza Jędraszewskiemu nie przeszkadzało? I molestowanie przez niego kleryków miejscowego seminarium?

Jerzy
Jerzy

A moim zdaniem Rydzek i Jedraszewski to najwieksze kanalie naszego Katolickiego Kościoła.

Beata
Beata

JANTAR co ty chcesz od NASZEGO PAPIEŻA?,

Beata
Beata

RYDZYK I JĘDRASZEWSKII TO PISIORY-JEDEN DRUGIEGO BĘDZIE BRONIŁ-DZIADY