Zdaniem Zofii Romaszewskiej prezydent nie jest ciamajdą

Zdaniem Zofii Romaszewskiej prezydent nie jest ciamajdą

Była działaczka opozycyjna Zofia Romaszwska a dzisiaj etatowa doradczyni Andrzeja Dudy zwróciła się do Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem tygodnika „Wprost”. Romaszewska powiedziała, że:Prezes PiS musi zmienić swój stosunek do prezydenta. Bardzo bym mu radziła jako starsza koleżanka. On na to naprawdę zasługuje”.

 

Zapytana o swoją wizję drugiej kadencji Dudy stwierdziła: „Będzie bardzo spokojnie, ale konsekwentnie sprawował urząd. Wciąż zdumiewa mnie to, ile chce zrobić. Ma swoje cele i co ważne – nie jest zadufany w sobie. Posiada też silny kręgosłup i – wbrew temu co się mu nieraz przypisuje – bardzo silny charakter”.

Dzięki słowom rozmówczyni tygodnika poznajemy cechy charakterologiczne urzędującego prezydenta. Romaszewska bowiem twierdzi, że Andrzej Duda „nie jest ciamajdą”. Poza tym: „Jest osobą ułożoną i niezwykle grzeczną. Swoje zdanie ma i chce mieć jak największy wpływ na to, co się dzieje w Polsce” – czytamy na onet.pl

 

W sprawie zawetowanej przez Dudę ustawy o działach administracji rządowej prezydencka doradczyni powiedziała: „Słyszałam opinie, że to weto to taki drobiazg, że nic się tak naprawdę nie stało. Ale to nieprawda. PiS się spieszył z przeforsowaniem projektu, ale prezydent nie lubi, jak go ktoś w ostatniej chwili czymś zaskakuje”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Trudno się spodziewać, żeby takie oficjalne wypowiedzi doradczyni prezydenta nie były z nim wcześniej skonsultowane. Czyżby Dudzie jednak nie starczyło odwagi aby tupnąć nogą w obecności Kaczyńskiego i aby to zrobić „posłużył się” znaną i cenioną działaczką dawnej opozycji? 

/as/

Źródło: onet.pl, wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzystof Baraniecki
Krzystof Baraniecki
14 stycznia 2021 16:45

Doradzać budyniowi?
Do jakiej pozycji zeszła ta styropianowa opazycja?

Dron
Dron
14 stycznia 2021 17:18

Wszystkie cechy pad, o których ta zacna kobieta mówi, objawiają się jedynie wtedy, kiedy pad jest w dużym oddaleniu od pjk, a ten śpi w tym momencie.

LEON
LEON
14 stycznia 2021 19:22

z to jest idiotą

Zwinka
Zwinka
14 stycznia 2021 20:11

Zgadzam się. Duda nie jest ciamajdą. Duda jest nikim.

marian
marian
14 stycznia 2021 20:46

Szanowna Pani, chyba czas na bardzo zasłużoną emeryturę

Agnieszka
Agnieszka
14 stycznia 2021 20:59

Nie nie, wcale nie jast ciamajda: Duda jest blaznem, niedouczonym troglodyta i pajacem. Ot kim jest!!!

Jacek Doliński
Jacek Doliński
14 stycznia 2021 22:28

A ja po wypowiedzi pani Romaszewskiej nt, jej wizji drugiej kadencji Dudy stwierdzam, że to są jej pobożne życzenia, nijak nie przystające do rzeczywistości.

Marek
Marek
15 stycznia 2021 00:47

Ona tak na serio? Duda i kręgosłup, własne zdanie i własna rola? Jakieś argumenty przedstawiła na to, bo w tym wpisie nic nie ma, a ja na poczekaniu mogę odnaleźć kilka na coś dokładnie przeciwnego.
Choćby to co mówił o mianowaniach sędziów TK, raz, że to jego decyzja (jak trzeba było nie powołać legalnie wskazanych), innym razem, że on tylko ratyfikuje decyzję sejmu (jak trzeba było mianować takie postacie jak pawłowicz i piotrowicz).

Natomiast ja osobiście na zawsze zapamiętam go ze sceny która widziałem na żywo. Jak limuzyna musiała wjeżdżać bardzo wąskim przejściem na dziedziniec szkoły bo duda bał się wyjść do grupki może 20stu manifestujących, i psa,i choć przez chwilkę zobaczyć hasła i usłyszeć co mają do powiedzenia. Nawet tych paru sekund nie mógł zdzierżyć i limuzyna musiała się wpychać po milimetrze by wjechać i wyjechać.

Rafapon
Rafapon
15 stycznia 2021 04:21

Nie jest ciamajdą? To znaczy jest błaznem doskonale udającym ciamajdę.

andre
andre
15 stycznia 2021 11:36

cóż ta pani ze względu na wyjątkowo daleko zaawansowana sklerozę co w jej wieku to chyba norma ma prawo gadać różne głupstwa tym bardziej ze i towarzystwo w jakim przebywa skłania ja to tego pomimo ze wiekowo młodsze ale umysłowo identyczne

Nord
Nord
15 stycznia 2021 14:38

Pani Romaszewskiej to ja od kilku lat się bardzo dziwię. Była uczestniczką opozycji w PRL-u, walczyła o praworządne państwo, a teraz doradza urzędnikowi, który szarga Konstytucję i, na dokładkę, poważa go. Wstyd, pani Romaszewska.