Zdarta płyta. Czarnek oskarża opozycję o „zdradę” i „donoszenie na Polskę”

PE zatwierdził program Obywatele, Równość, Prawa i Wartości. Ale to ból dla obozu władzy

W czwartek posłowie na Parlament Europejski przyjęli rezolucję w sprawie nieprzestrzegania praworządności przez narodowo-katolicki rząd w Polsce. Dokument PE poparło 513 europosłów, przeciw było 148, wstrzymało się 33.

Wśród zwolenników przyjęcia rezolucji znaleźli się m.in. politycy PO i Lewicy. Przemysław Czarnek oskarżył ich o działania przeciwko Polsce.

W Polsce przeprowadzane są wolne wybory, w wyborach wybierana jest większość rządząca, większość rządząca przeprowadza reformy z którymi zwlekaliśmy przez kilkadziesiąt lat. Reformy, które niczym nie różnią się od tych, które były przeprowadzane w innych krajach i modele wymiaru sprawiedliwości, które niczym nie różnią się od modeli w innych krajach UE, a nawet są łagodniejsze niż w innych krajach UE” – ocenił antydemokratyczne zmiany w naszym kraju przedstawiciel PiS.

Zdeklarowany prawicowiec zasugerował też, że UE powinna zająć się takimi krajami jak Hiszpania, Francja czy Niemcy, bo, w jego odczuciu, to one mają problemy… „Rzeczpospolita jest zaś krajem „demokratycznym” i gwarantującym „wolność słowa”.

Sama rezolucja, w opinii Czarnka, jest po prostu „szkalująca” dla Polski. Europarlamentarzyści PO i Lewicy dopuścili się natomiast „zdrady” narodowej.

To jest donoszenie na Polskę. Ciągłe skarżenie od pięciu lat i opowiadanie rzeczy, których w Polsce po prostu nie ma. Jeżeli ktoś popiera rezolucje, które kłamliwie opisuje sytuację w Polsce, to po prostu dopuszcza się zdrady, inaczej tego nie można nazwać” – zakończył swoje buńczuczne wypowiedzi Czarnek.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Czarnek – jako osoba mająca dobre wykształcenie – z pewnością doskonale wie, że rezolucja Parlamentu Europejskiego była wymierzona wyłącznie w rząd PiS. Prawicowiec woli jednak utożsamiać ten dokument z atakiem na nasze państwo, bo to łatwiej „sprzeda” się nacjonalistycznie nastawionemu elektoratowi prawicy.

nt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jedyny komentarz
jedyny komentarz
20 września 2020 11:13

Zacietrzewiony i bezmózgi idiota….

jan
jan
20 września 2020 12:08

zdrada i to ewidentna bez dyskusji targowica…………………………………………

smętek
smętek
20 września 2020 13:48

Co za znaczenie ma dla nas, średnio inteligentnych i kulturalnych ludzi, opinia tępego buca o nazwisku Czarnek? To, że KUL uhonorował go dając mu stanowisko profesora KUL nie zmienia opinii o nim. Poza tym, przestańcie promować kogoś takiego.

Jantar
Jantar
20 września 2020 21:26

I pomyśleć, że Czarnek jest na giełdzie nazwisk jako kandydat na ministra sprawiedliwości za Ziobrę!

Marek
Marek
21 września 2020 11:22

Faktycznie zdarta płyta, ciągle te same kłamstwa i debilizmy, w które wierzy chyba już tylko najbardziej gorliwy wyznawca kato-faszyzmu pis i kk. Takie to elyty ma pis, niczego nowego nie potrafią wymyślić.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka
21 września 2020 20:04

Hitlerowcy też belkotali w kółko że wszystkie klęski i niepowodzenia to wina Żydów i innych wrogów jedynej słusznej 1000-letniej Rzeszy.