Żeby stać się Wojownikiem Maryi trzeba zdać egzamin oraz przystąpić do tzw. Pasowania Mieczy

Żeby stać się Wojownikiem Maryi trzeba zdać egzamin oraz przystąpić do tzw. Pasowania Mieczy

Polska prawica bije rekordy bigoterii. W sobotę grupa religijnych fanatyków spotkała się w bazylice w Niepokalanowie, gdzie z mieczami w rękach przyjmowała komunię i przysięgała wierność Maryi i Jezusowi.

Grupa nosząca nazwę „Wojownicy Maryi Only4Men” podzieliła się zdjęciami z uroczystości na portalach społecznościowych. Z zamieszczonych fotografii wynika, że członkami grupy są przede wszystkim młodzi mężczyźni.

Mężczyźni zostali uroczyście „pasowani” na nowych Wojowników Maryi. W trakcie wydarzenia miecz określony został „symbolem bezwzględnej walki z grzechem i szatanem”. Katoliccy fundamentaliści odwołali się również do postaci św. Michała Archanioła, który jest – według nich – „generałem wojsk anielskich”.

Wielu internautów uznało Wojowników Maryi za oszołomów. Wśród komentarzy przeważają negatywne, których autorzy bezwzględnie ośmieszają ultrakatolickich wojów.

Chrystus nauczał Kochać i być pacyfistą a te zakute łby są przeciwieństwem tego co nauczał Chrystus” – odważnie przyznał jeden z komentujących użytkowników Facebooka.

Fajne show, ja jednak wolę spacery z rodziną niż danie siebie na pośmiewisko” – dodała inna osoba.

Wśród krytycznych komentarzy, nie zabrakło także głosów poparcia dla paramilitarnych Rycerzy Maryi. Polska pod obecnymi rządami w mentalny sposób cofa się do wieków średnich…

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
WitoldJolantaKrzysztofrychuGrzegorz Dworek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

A kiedy palenie niewiernych na stosach? Mamy już Wojowników Maryi, jak w średniowieczu Tempariuszy i Krzyżaków, które to zakony w imię Maryi i Jezusa walczyły z niewiernymi w Europie i w Jerozolimie. Także w imię Maryi i Jezusa mordowali i palili na stosach, często w bestialski sposób, innowierców i niewierzących. Pytanie, kiedy te osiłki zaczną w imię wiary mordować niewierzących Polaków. I oczywiście, jak w tamtych czasach, tak i obecnie wszystko nie tylko za przyzwoleniem Kościoła, a wręcz pod nakazem Kościoła. Ciekawe, czy papież o tym wie. Zakładam jednak, że tak, bo w tej organizacji nic nie dzieje się bez… Czytaj więcej »

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Wiadomo już, na kogo ma ruszyć ta krucjata? Bo to sceny żywcem ze Średniowiecza. Boże, czego ja doczekałam na starość!

Jantar
Jantar

Zapewne na każdego Polaka wyznającego inną wiarę lub światopogląd. Kościół katolicki nigdy nie był tolerancyjny i miłosierny – to tylko pusta fasada, za którą jest wymuszanie wiary ogniem i mieczem.

Jolanta
Jolanta

Żeby tylko nie zadzierali z Arabami bo sprowadza nam na kark terrorystów. U nas jeszcze nie było masowych ataków. A nasz wywiad leży.

Waldemar
Waldemar

Jak się zdaje – kolejna grupa rekonstrukcyjna. Tylko czekać, jak pojawią się w Niepokalanowie w pełnych zbrojach lub z okazji bitwy pod Grunwaldem. A na serio, to tak się składa, ze dawne zakony rycerskie jak np. joannici już dawno zrezygnowały z jakiegokolwiek oręża i zajęły się działalnością charytatywną. Trochę to bardziej skomplikowane niż „bezwzględna walka z szatanem”.

Grzegorz
Grzegorz

To jest coś na wzór Legionów Chrystusa Marcial Maciela.Pedofilia była tam na pierwszym miejscu.Czyżby następcy???

Jabis
Jabis

Niepokalanów! W okresie międzywojennym wylęgarnia antysemityzmu. Dla młodych: poczytać z tego okresu RYCERZA NIEPOKALANEJ I RYCERZYKA NIEPOKALANEJ. Dziś jazgotanie na Parady i Marsze Równości – „Dopuścił się parodii mszy”
Trata … tata! Gdy mszę odprawiał pedofil Paetz, który ma zakaz z Watykanu odprawiania mszy – to nie było obrazy?
A walić tych hipokrytów, katoli polskich nizinnych, w pysk podobnymi przykładami! Niech mają!

Grzegorz Dworek
Grzegorz Dworek

No wreszcie kk stanął na wysokości zadania i sam zorganizował wewnętrzną policję którą będzie walczyć z księżmi pedofilami i szatanem który kusi ich by naciągali wiernych na kasę. SZKODA ŻE TO ŻART.

rychu
rychu

Pogonili religijnych fanatyków z Syrii to teraz to bydło przyjmuje KK

Krzysztof
Krzysztof

Wojownicy Maryi… Oczywistym jest, że w razie czego nie będzie dowodzić Maryja tylko jakiś konkretny koleś, prawdopodobnie równie pokręcony jak ci brzuchpasterze z obrazka. Będzie się to nazywało obroną polskości, honoru, ojczyzny, wartości, tradycji itp. itd. ale w gruncie rzeczy będzie to zwykła ustawka z elementami jatki. A miecze pewnie chińskie

Witold
Witold

Ci internauci krytykujący Wojowników Maryi sami się ośmieszają się, bo nie wiedzą w czym rzecz. Myślą, że to jest wojsko do zabijania ludzi. Tymczasem miecz jest symbolem walki z grzechem i szatanem. Jest to walka duchowa. Ateiści są ludzmi nieszczęśliwymi, bo nie znają Prawdy i błądzą jak dzieci we mgle. Onet także się ośmniesza swoimi komentarzami, Jest to walka Boga z masonerią, która jest wszechobecna w mediach.