Zemsta jest rozkoszą bogów cóż dopiero zwykłych PiSowców. Przekonali się o tym mieszkańcy Pucka

Zemsta jest rozkoszą bogów cóż dopiero zwykłych PiSowców. Przekonali się o tym mieszkańcy Pucka

Krótka była radość mieszkańców Pucka z powodu wygranych wyborów samorządowych. Miażdżącą przewagą wygrała tam dotychczasowa burmistrz Hanna Pruchniewska, startując z własnego komitetu. Zdobyła 72,06 proc. a kandydat PiS Marek Rintz uzyskał jedynie 11,51 proc. Mało tego, pani Pruchniewska do rady miasta wprowadziła cały swój komitet. W efekcie nie ma tam ani jednego członka innej opcji.

 

Puck- miasto wolne od PiS” – mogli sobie z tą chwilą napisać na banerach mieszkańcy miasta, ale nic bez konsekwencji… Bo choć na początku zrobiło się bardzo optymistycznie i nawet wzrosła sprzedaż mieszkań, co przysporzyło Puckowi nowych obywateli, to jednak nie po raz pierwszy okazało się, że… władza jest pamiętliwa.

Teraz Puck nie dostanie od rządu subwencji oświatowej na podwyżki dla nauczycieli.

„Rząd obiecał nauczycielom podwyżki, tylko nie ze swojej kasy. Koszty przerzucił na nas, na samorządy” – mówi burmistrz Pruchniewska i pyta: „Skąd ja mam teraz wziąć pół miliona na te podwyżki?”

 

Teoretycznie biorąc może np. wyłączyć wieczorami oświetlenie w mieście, może zrezygnować z remontu mola, ale przecież nie o to chodzi.

Hanna Pruchniewska nie poddaje się i postanowiła zapytać o zdanie mieszkańców. Zwraca przy okazji uwagę, że „subwencję oświatową dostana tylko te najbiedniejsze samorządy, a kto tam rządzi? PiS. My nie mamy co liczyć na wsparcie. Mieszkańcy Pucka nie chcieli tu władzy tej partii i teraz muszą przez to cierpieć”.

/j/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
AndaWaldemarZwinkaPolka gorszego sortuEdmund Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Odpowiedź miasta powinna być prosta. Zapłacić tylu nauczycielom ilu się da resztę niestety zwolnić (z szacunkiem) a przed szkołami postawić wielkie banery z treściami w stylu „z winy rządu pis nie ma pieniędzy na wypłatę pensji, do odwołania szkoła będzie działała w ograniczonym zakresie”. Odpowiedzialnością za zniszczenie edukacji trzeba obarczyć winnych czyli pis. Może to pomoże jak pisowscy fanatycy na własnej skórze odczują skutki, nie mając co zrobić z dziećmi i z dodatku 500+ musieć zapłacić czesne w prywatnych szkołach liczone w tysiącach. Ale odważnych nie będzie, choć to jedyna i ostatnia już okazja by obalić tę pisowska mafię. Kolejnych… Czytaj więcej »

Irena
Irena

Jak OBECALI niech się wywiaza z danego słowa !!! Rzucanie slow na wiatr to w ich „stylu”

Edmund
Edmund

Taka podłość powinna być karalna

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Uprzedzali, że będą tak robić i słowa dotrzymali, sukinkoty. Ale miliony dla grzyba toruńskiego zawsze się znajdą. To jest parodia państwa.

Zwinka
Zwinka

Toż herszt powiedział, że ma wór i miecz. A, i jeszcze „nie przeszkadzać tylko pomagać” .

Waldemar
Waldemar

Karanie niepokornych miast ma długą, komunistyczną tradycję. Przypominam Radom po 1976 roku.

Anda
Anda

Co tu mówić – bestie z PiS. Umieją czynić tylko zło. Aczkolwiek jestem prawie pewna, że takie obcięcie dotacji jest nielegalne, więc na miejscu wszystkich pokrzywdzonych samorządów natychmiast składałabym pozwy przeciw rządowi.