Zgodna na prawicy: Kaczyński i Ziobro dostali upoważnienie do dalszych rozmów

Zgodna na prawicy: Kaczyński i Ziobro dostali upoważnienie do dalszych rozmów

Po całym dniu czekania na wynik spotkań PiS i Solidarnej Polski wszystko już wiemy – obie partie uzgodniły, że będą kontynuować rozmowy na temat koalicji.

Zakończyło się spotkanie zarządu Solidarnej Polski. Prezes Ziobro z upoważnieniem do dalszych rozmów w sprawie zasad współpracy przy realizacji naszego wspólnego programu Zjednoczonej Prawicy” – poinformował rzecznik SP Jan Kanthak.

 

Niemal w tym samym czasie rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała: „Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, by móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna”. Dodała też, że „piłka” jest po stronie SP i wszystko zależy od decyzji tej partii.

Czerwińska nie podała żadnych szczegółów dotyczących żądań PiS względem SP. „Postawione warunki powinny na razie pozostać tylko do wiedzy naszego koalicjanta” – twardo ucięła wszelkie pytania przedstawicielka partii rządzącej.

 

W dzisiejszych spotkaniach (odrębnych – przyp. red.) PiS i SP uczestniczyli najważniejsi politycy tych partii, którzy – co można wywnioskować – uzgodnili, że koalicja Zjednoczonej Prawicy musi w najbliższym czasie zostać utrzymana. Jednoznacznie wskazuje to na przynajmniej chwilowe zakończenie konfliktu i powrót do negocjacji między prezesem Jarosławem Kaczyńskim a Zbigniewem Ziobro.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/nt/

Źródła: interia.pl, gazeta.pl, Twitter

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Nihilgreg Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
greg
greg

Jak widać ogon może kręcić psem.

Nihil
Nihil

Czyli kurdupel nie doczytał ze zrozumieniem Machiawelliego…