Ziemkiewicz twarzą polskiego chamstwa

Ziemkiewicz twarzą polskiego chamstwa

Niedziela, piękne słoneczne popołudnie. Zabieram się za prasówkę. Nagle na ekranie komputera wyskakuje zdjęcie. Ktoś zestawił twarz Rafała Ziemkiewicza z kobietą. Ona piękna, utalentowana, mądra i zasłużona. On wprost przeciwnie. Zdumiony pomyślałem, któż wpadł na tak idiotyczny pomysł, żeby takie skrajności ze sobą zestawiać?” – opowiada w swoim blogu dziennikarz portalu NaTemat, Damian Maliszewski. – „Otwieram link, wszystko jasne”.

Na ekranie skan z tweeta. „Na razie to Polacy kazali wypier***ać tym elitom, do których się zalicza pani Janda. I moim skromnym zdaniem – słusznie zrobili„. – Rafał Ziemkiewicz

Poświęcanie czasu medialnego takim osobom jak Ziemkiewicz, jest oczywiście błędnym posunięciem, bo w ten sam sposób media wypromowały małżeństwo Terlikowskich, księdza (niestety jeszcze księdza) Oko, całkiem przystojną twarz polskiego faszyzmu, na szczęście byłego już wielebnego zadymiarza Jacka i jego kolegi posła od narodowców Krzysztofa. Swoją drogą byliby idealną parą. Media wypromowały niestety jeszcze posłankę Krystynę Pawłowicz” – wylicza Maliszewski. Dlaczego zabiera głos w sprawie ataku Ziemkiewicza na Jandę? Otóż „gdy się nie ma zupełnie nic ciekawego do zaoferowania obywatelom, wystarczy być chamem”. I podkreśla, że ludzie ci promują się właśnie na chamskich zachowaniach. – „Komuś uwłaczać, kogoś obrazić, kimś pogardzić, na kogoś nakrzyczeć, umoralniać i wreszcie kogoś zniszczyć. Jest fejm, są pieniądze. Zawsze znajdzie się jakiś wydawca, który pozwoli publikować takim „osobistościom”, albo organizator, który zapłaci za pogadankę na scenie”.

Tymczasem – alarmuje Maliszewski – „człowiek ma w naturze dobro i zło. Niebezpiecznie zaczyna się robić wtedy, gdy Ci źli mają zbyt duży wpływ na rzeczywistość”. Zwłaszcza, że grunt jest dzisiaj podatny. W Polsce odradza się faszyzm, pisze dziennikarz. Zwierza się: „Gdy próbowano zniszczyć Andrzeja Wajdę, Daniela Olbrychskiego, Krzysztofa Kowalewskiego, Wojciecha Młynarskiego, profesora Bartoszewskiego i wielu innych zasłużonych i wybitnych postaci, miałem poczucie zażenowania, wstydu i potworny smutek w sobie”. Teraz jednak miarka się przebrała. „Dzisiaj, gdy taki Ziemkiewicz atakuje publicznie Krystynę Jandę, kobietę, wybitną aktorkę, patriotkę i robi to w tak obrzydliwej, nieakceptowalnej formie, czuję, że należy powiedzieć, „zagalopowałeś się Pan.” – pisze na portalu.

-„To co robi Ziemkiewicz jest nieetyczne. Brzydzę się tym. Boleję również nad tym, że tak okrutni ludzie istnieją na świecie, ale tak, jak Krystyna Janda, mają prawo do życia, własnej przestrzeni, szacunku i funkcjonowania w spokoju. Jeżeli przekraczają granice przyzwoitości, należy walczyć o to, aby nie mogli ich publicznie przekraczać, aby nie mogli obrażać i niszczyć ludzi”. Konkluzja? Maliszewski podaje proste recepty. Nie powinno się takich ludzi zapraszać do telewizji. Nie powinni mieć prawa do czasu antenowego. „Nie zgadzam się na chamstwo, bezprawie i kłamstwo w mediach. Nienawiść rozprzestrzenia się jak pleśń na ścianach w zawilgoconej piwnicy. Chcę żyć w suchym i ciepłym pomieszczeniu. Tacy ludzie, jak Ziemkiewicz rozsiewają zarodniki zła, bo złem jest w taki sposób napisać o Krystynie Jandzie” – podkreśla.
(Źródło: natemat.pl)

/mpm/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Irena VarelaJacekAndaTedWojciech Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł
Paweł

Ten tweet z pewnością był odpowiedzią na tweet Jandy. Co ona napisała?

Paweł
Paweł

Skąd tyle minusów? Znowu ktoś czegoś nie zrozumiał?

Anda
Anda

Akurat tego nie wiemy. Ale jestem pewna, że nic tak chamskiego jak ten chrumkający typek. Ziemkiewiczowi (zresztą nie tylko jemu) wydaje się, że jeśli napisze coś obelżywego o kimś powszechnie szanowanym, to jego poziom wzrośnie. No niestety, nic takiego się nie stanie. Cham zawsze pozostanie chamem.

Wojciech
Wojciech

Problem Ziemkiewicza jest taki, że sam próbuje aspirować do elity (czy jakiejś jej części opiniotwórczej) ale odbija się od sufitu, ponieważ grupą docelową tworzonych przez niego treści – jak choćby przykład z artykułu – jest najmniej rozgarnięte chamstwo.

Każdy publicysta żyje z tego, że ma jakąś grupę odbiorców, do której trafia. W przypadku Ziemkiewicza odbiorcami jest grupa będąca na przeciwnym biegunie jakkolwiek rozumianej elity, i on nie umie się z tego wydobyć.
I to Ziemkiewicza bardzo boli i powiększa jeszcze jego frustrację, przez co treści są jeszcze bardziej prostackie, jak ten ostatni wpis.

Ted
Ted

„Nie powinno się takich ludzi zapraszać do telewizji.”
Racja, tylko że Tv PiS już jest zainfekowana „nową kulturą”, zaczyna mówić podobnym językiem. Będą więc zapraszać tych, z którymi są w stanie się porozumieć.

Jacek
Jacek

Artykuł nierzetelny….jak już redaktor bierze się za jakiś temat to niech podaje cały kontekst.
Tweet był komentarzem do zdjęcia które p. Janda wstawiła, a na którym widniało: „Faszyści Wy**erdalać!”
Ja bym naprawdę chciał żeby tzw. lewicowe media prezentowały jakiś poziom…a tak to po prostu manipulacja… 🙁

Irena Varela
Irena Varela

To by znaczylo, ze broni faszystow. Obnazyl sie niechcacy ten Ziemkiewicz.