Ziobro: „Czeka nas bardzo ciężka walka o Polskę, o wszystko”

Minister Ziobro pod specjalnym nadzorem. Zakaz lotów nad jego domem

Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska) udzielił wywiadu prawicowemu pismu „Sieci”. Stwierdził w nim, że… wybory należało przeprowadzić jeszcze w tym miesiącu i zaatakował Jarosława Gowina.

Konserwatywny polityk w rozmowie z tygodnikiem przyznał, że od początku opowiadał się za zorganizowaniem głosowania jeszcze w maju bieżącego roku. Przesunięcie wyborów – w opinii ministra – nie zmienia nic z punktu widzenia walki z koronawirusem, lecz tylko zmniejsza szanse Andrzeja Dudy w starciu.

Ziobro dodał, że kampania wyborcza będzie stanowić „ciężką walkę o Polskę”. Potencjalnymi problemami dla Zjednoczonej Prawicy mogą być w tej sytuacji narastający kryzys gospodarczy i nowy kandydat KO (Rafał Trzaskowski).

 

W wywiadzie nie zabrakło także ciosu wymierzonego w Jarosława Gowina i jego partię. „Mam świadomość, że Jarosław Kaczyński stanął przed bardzo trudną decyzją i wobec zachowania Jarosława Gowina wybrał wariant najbezpieczniejszy, co przyjąłem ze zrozumieniem” – powiedział szef Solidarnej Polski.

Równocześnie zaznaczył jednak, że nigdy nie chciał usunąć Gowina z koalicji.

To, że nie stawiamy niczego na ostrzu noża, nie oznacza, że nie oczekujemy wzajemnego szacunku i że nie będziemy kładli nacisku na dochowanie zobowiązań. Jest źle, gdy któryś z koalicjantów odwołuje się do argumentu siły, ale jest również niedobrze, gdy wzajemne ustalenia stają pod znakiem zapytania. Trzeba omówić stojące przed nimi wyzwania, byśmy nie byli zaskakiwani podobnymi sytuacjami w trakcie przeprowadzania poważnych reform państwa, które są przed nami” – dodał.

W opinii Ziobry, sposobem na rozwiązanie kryzysu na prawicy, jest zwiększenie roli Kaczyńskiego i większa konsolidacja wszystkich ugrupowań wokół PiS-u: „Za nami trudny wiraż. Musimy uznać, że doszło do nadszarpnięcia wzajemnego zaufania. Trzeba wrócić do źródeł, do wspólnoty wartości i do uznania wiodącej roli największego ugrupowania, czyli PiS i przywództwa w obozie Jarosława Kaczyńskiego, ale też uznania prawa mniejszych koalicjantów do realizacji uzgodnionych zadań w ramach podpisanej umowy koalicyjnej” – zauważył Ziobro.

Taka wypowiedź wiele mówi o układzie sił występującym w Zjednoczonej Prawicy i walce o wpływy między ugrupowaniem Ziobry a Porozumieniem.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

18
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
Polka gorszego sortuBartJantarewaChermes Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Doliński
Jacek Doliński

Ziobro zdaje sobie doskonale sprawę, że jeżeli przestaną rządzić, to pójdą siedzieć.

Irena
Irena

Dla prawnikow podwojne wyroki bo sa SWIADOMI tego co robia !!!

Jacek Doliński
Jacek Doliński

PiSi przestępcy mający wykształcenie prawnicze, powinni zostać dożywotnio wydaleni z zawodu. Niezależnie od kar za popełnione przestępstwa.

Zbyszek
Zbyszek

Już widzę co kombinują. Teraz będą ciężką walkę toczyli, a później pozapisują się do neo ZBOWID-u i trzeba będzie im do końca życia płacić.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Mam nadzieję, że na mocy ustawy depisyzacyjnej będą otrzymywać emerytury w wysokości minimalnej. Precedens już jest!

Obserwator
Obserwator

„…..kampania wyborcza będzie stanowić „ciężką walkę o Polskę”- Zero, a od kiedy wasza duua nazywa się Polską?

Irena
Irena

Oczekujecie szacunku ??? To male slowo jest wam OBCE !!!

Kazimierz
Kazimierz

Tylko żeby z” ciężkiej walki o Polskę” coś zostało

Włodzimierz
Włodzimierz

Jak czytam o planowanych kolejnych „poważnych reformach państwa” to skóra na mnie cierpnie z objawy co jeszcze chcą opanować lub spieprzyć!

Piotr
Piotr

No brzydki do bólu…

Lehoo
Lehoo

Wszystkich nas, chłopyszku, nie pozamykasz

Chermes
Chermes

„Trzeba wrócić do źródeł, do wspólnoty wartości i do uznania wiodącej roli największego ugrupowania, czyli PiS i przywództwa w obozie Jarosława Kaczyńskiego…” rzekł Ziobro.
Proponujż zacząć od zmiany nazwy partii z Prawo i Sprawiedliwość na Polska Zjednoczona Partia Rzeczpospolitej ( w skrócie PZPR).
I dopiero wówczas będzie moż≥na mówić o pełenym powrocie do „wiodącej roli” owego „największego” ugrupowania. 🙂

Irena
Irena

Czasem mysle , ze PZPR to był pikus w porownwniu z tymi….. yntelygentami. !!!

ewa
ewa

walka o Polskę? Ziobro ty walczysz o siebie a nie o Polskę bo masz Polske i społeczeństwo w głęboki poważaniu,

Jantar
Jantar

Za komentarz do słów Ziobry powinien posłużyć cytat wypowiedzi doktora filozofii, p. Bukowskiego, z felietonu p. Grzegorza Skowronka z polityki.pl: „Opozycja zarzuca Jarosławowi Kaczyńskiemu tendencje autokratyczne, czyli zgubne dla Polski, siebie przedstawia zaś jako szczerych obrońców demokracji, a więc ludzi mądrych, światłych i postępowych. Jest to myślenie oparte na całkowicie błędnym schemacie wpajanym ludziom od dziecka i przyjmowanym przez nich bezrefleksyjnie. Według niego demokracja ma wywoływać wyłącznie pozytywne skojarzenia, autokracja zaś negatywne. A przecież wystarczy przeczytać to, co napisał w »Polityce« o ustrojach państwowych Arystoteles oraz prześledzić w podręcznikach historii, kiedy dawne imperia odnosiły wielkie sukcesy, aby przekonać się, że… Czytaj więcej »

Irena
Irena

Ile ludzi musi zginac ???

Bart
Bart

Tak tak, czeka pisowców ciężka walka. Pieniądze same się nie ukradną.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Obawiam się, że naprawę są gotowi „walczyć”, ale cudzymi rękami: milicji (celowo nie piszę że policji), WOT, może wojska. A jak sprawa się na poważnie rypnie, to powiedzą jak Sasin o kartach wyborczych, że oni nic nie wiedzieli i to się tak samo porobiło.